Renault Master Plnící tlak příliš nízký

Moderátoři: šulda, Moderátoři

xxxALFxxx
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2013, 08:22

Příspěvek od xxxALFxxx »

Marek001 píše:Aha, tak v tom prípade je všetko inak, G9U 632 je 107 kW a má variabilné turbo (obtok majú len slabšie 2.5 dCi). Je teda jasné že po odpojení hadičky to ide ešte horšie. Takže v prvom rade treba skontrolovať reguláciu/ovládanie.
Fakt? Aha... Tak to jsem celou dobu mimo... Kamos mi rekl, ze tohle nataceci lopatky nema a vice jsem potom nepatral. Tak diky za upozorneni. Jako prvni zkusim vymenit ventil ovladani te regulace.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

No najskôr by som zmeral podtlaky, pozrel hadičky a pohyblivosť regulácie, až potom niečo menil.
xxxALFxxx
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2013, 08:22

Příspěvek od xxxALFxxx »

Zkusil jsem vyměnit ventil ovládání regulace turba a nic se nezměnilo.

Turbo prostě do nějakých 3000 ot./min vůbec neplní (nebo málo) .. kolem 3000 je teprve znát, že to zabírá.

Podtlakové hadičky jsem kontroloval a nepřipadá mi, že je někde netěsnost. Ale velikost podtlaku jsem ještě neměřil (nemám jak). Správná hodnota je -0,8 baru?
xxxALFxxx
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2013, 08:22

Příspěvek od xxxALFxxx »

VYŘEŠENO !!!!
Ještě teď tomu nevěřím a vy taky neuvěříte :D
Dneska mi to zase nedalo, tak jsem vzal zrcátko, baterku a kontroloval jsem hadice a mechaniku regulace. Přišlo mi, že se táhlo regulace hýbe nějak málo. Ale nevěděl jsem proč. Vzal jsem olej ve spreji, že to aspoň zcákám olejem, třeba se to rozhýbe. A v močálu bordelu pod táhlem a "packou" regulace jsem něco objevil .... MATKU .... ne mojí milovanou, ale něčí upuštěnou, která se náhodou s pravděpodobností jedna ku bambilionu zasekla přesně mezi turbo, packu a táhlo regulace. Ještě k tomu na sobě má přírubu, takže neproklouzla dál, ale časem se více a více zarážela. 4 hodiny jsem jí doloval ven. Teď auto jezdí jak formule a je po problému. Tušil jsem, že to bude nějaká blbost, ale toto mi hlava nebere :? :D Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“