teplé kolo, špatné ložisko?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
hrabosh
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2018, 11:49

teplé kolo, špatné ložisko?

Příspěvek od hrabosh »

Ahoj, můj problém má dvě části - přední a zadní levé kolo.

U ZADNÍHO levého kola mi přibrzďovaly brzdy, nešlo otočit s kolem, desky byly sjeté ani ne po půl roce. Vyměnil jsem celý třmen a zdálo se, že bylo po problému. Kolo jde normálně protočit rukou, jde slyšet "tření" desek o kotouč, ale jde otočit relativně lehce, takže si myslím, že brzdy jsou už ok. Problém spočívá v tom, že střed kola je po normální jízdě třeba 30-50 km hrozně horkej, nelze udržet ruku, kapky vody jsou po chvilce vypařeny.

Co by to mohlo dělat? Nechce se mi věřit, že by to bylo od brzd, když kolo jde protočit líp než na druhé straně a tam je to ok. Mohlo by to dělat ložisko? Ale to bývá většinou spojené s hučením a to se neděje

PŘEDNÍ levé kolo - při brzdění to vypadá jakoby spínalo abs, auto cuká, trochu se to přenáší i do volantu/pedálu - kotouče zkřiveně nevypadají. Také se objevuje nepravidelné pískání (viz. nahrávka napr 11sek, 25sek), pískání většinou přestane při brzdění. A také se to pískání objevuje při zatočení doprava, při zatočení doleva pískání přestane.

OCTAVIA II, 2006, 2.0 TDI

Díky

https://instaud.io/3q11
Naposledy upravil(a) hrabosh dne 13 bře 2019, 22:18, celkem upraveno 1 x.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Neni greba nejak doser8dit rucku ?
rami
Aktivista
Příspěvky: 1622
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

Nemas sjete predni desky ?
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
hrabosh
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2018, 11:49

Příspěvek od hrabosh »

A6TDI píše:Neni greba nejak doser8dit rucku ?
No řekl bych, že ručka by spíš mohla brzdit o něco víc, než že by přibržďovala kolo.. Můžu zkusit ji povolit, tak bych vyloučil jestli to může být ručkou nebo ne.
rami píše:Nemas sjete predni desky ?
Koukal jsem se a desky vypadají docela dobře, je tam ještě tak cca 6-7 mm a navíc by svítila kontrolka ne?

Zapomněl jsem dodat, že se jedná o octavia II 2006 2.0 tdi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady se moc ložiska nehřejí, radiální ložisko vytvoří vůli nebo hučí..Ale budou to patrně ty brzdy, i když se to nezdá, někdy se stává, že než zvedneš kolo, vše je o.k. Ale při jízdě třeba po městě se brzdy nestačí vrátit...Zkus jet s autem někam a nebrzdi.....Pokud poté zastavíš a kolo bude studené je to v brzdách /ABS/...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
misa.89
Aktivista
Příspěvky: 1822
Registrován: 17 srp 2008, 09:11

Příspěvek od misa.89 »

vyměň lanovody, zamačkni pístky!! A do doby, než našlapeš desky ke kotoučům a lehce to projedeš , tak nazatahuj ručku v žádném případě, evidentně špatný postup pro nastavení samostavů. Lanovody doporučuju bosch.
1. Octavia 19TDi GLX+(klima) AGR, 1998, trysky DSLA150P520, jednohmota ATD + organika, upgrade MAF,EGR+KAT off, 550000km; 5W40; puky Audi TT, + 3cm UP, 4x disk, VAG
2. Octavia 19TDi Elegance ASV 2002, ,Xenony, Webasto, Tripling, 99 kW, brzdy 288mm.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“