Vliv oleje na hluk + jaky olej

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Doommyy2 píše:Dnes proběhla výměna oleje za Total 5W30, proplach BG + jeste přidání BG chemie do oleje, výměna palivaku, olejáku a i vzduchoveho filtru (zjistil jsem ze vzduchovej filter byl za 140tis měněn jen jednou v Autorizaku v DE.


Kazdopádně motor mi vesmes příjde stejně hlučný prostě je od cca 1500ot vejš už hlučnější...

Přemýšlím co by mohlo mít jeste vliv na hlučnější projev, co silenbloky? Jaká je jiejich životnost?
Silentblokům nic nebude, spíš bych doporučil dát si víc nahlas rádio, nebo zainvestovat do lepší hi-fi soustavy :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Tak motor je stale tižší než jsem míval v A4 B8 ale už více lidí mi reklo co ma zkušenost s tímto konkretním motorem že je hlučnejší než by mě být tak to chci vyřešit než se projeví za čas něco horšího npř...
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Vsiml jsem si ze motor je hlucnejsi po zahrati a delsim jezdeni. Nejvice v rozmezi 1500-2200 ot pak je kupodivu pocitove kultivovanejsi nez v tech nizkych ot.

Furt mi to vrta hlavou
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Jen uzavřu ze motor nakonec stichl po výměně rozvodů a vodní pumpy za jinou s jednoduší konstrukcí...rozvody měli ve 140tis stav před smrtí...
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“