Haldex - předělání na spínač ON-OFF

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
David73
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24 čer 2010, 06:14

Haldex - předělání na spínač ON-OFF

Příspěvek od David73 »

Ahoj,blíží se zima,sníh začne padat co nevidět,zjistili jste,že Vám nefunguje zadní náhon,nebo hledáte levnější řešení,nežli dát 23 000,- za novou jednotku Haldexu,mám řešení,které pomůže.Jedná se o předělání stávající vadné řídící jednotky a vyvedení spínače,který je možno umístit na přístrojové desce,a spínat tak náhon v případě potřeby,nebo chuti, manuálně.
To však neznamená,že Haldex je určen k trvalému připojení,ne,není to Qattro.
Chce to používat s rozumem a citem,ne driftovat na asfaltě,mám to v Sharanu odzkoušené a jsem ochoten tuto informaci předat dále,ale ne veřejně,stálo mě to dost peněz,času,a jeden mrtvý Haldex.Takže spotřební materiál a moje veškerá práce je méně než 3 tisíce,a máte zase čtyřkolku.Pardon-teda v případě,že Vám funguje čerpadlo,a nemáte roztrhané vnitřnosti spojky.No,kdo by měl zájem,napište.
Uživatelský avatar
sniper--
Aktivista
Příspěvky: 2867
Registrován: 17 led 2009, 12:53
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od sniper-- »

Myslim ze uz se to tady jednou resilo :)
autoservis pneuservis.
Tel.774 225538
luke.bean
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 04 zář 2007, 13:48
Bydliště: Praha - Litvínov

Příspěvek od luke.bean »

..i v sérii se to dá a snese to i asfalt (noteeth) (noteeth)
QUATTRO 308 kW
Uživatelský avatar
HUMMER
Přispěvovatel
Příspěvky: 315
Registrován: 10 led 2007, 23:25

Re: Haldex - předělání na spínač ON-OFF

Příspěvek od HUMMER »

David73 píše:Ahoj,blíží se zima,sníh začne padat co nevidět,zjistili jste,že Vám nefunguje zadní náhon,nebo hledáte levnější řešení,nežli dát 23 000,- za novou jednotku Haldexu,mám řešení,které pomůže.Jedná se o předělání stávající vadné řídící jednotky a vyvedení spínače,který je možno umístit na přístrojové desce,a spínat tak náhon v případě potřeby,nebo chuti, manuálně.
To však neznamená,že Haldex je určen k trvalému připojení,ne,není to Qattro.
Chce to používat s rozumem a citem,ne driftovat na asfaltě,mám to v Sharanu odzkoušené a jsem ochoten tuto informaci předat dále,ale ne veřejně,stálo mě to dost peněz,času,a jeden mrtvý Haldex.Takže spotřební materiál a moje veškerá práce je méně než 3 tisíce,a máte zase čtyřkolku.Pardon-teda v případě,že Vám funguje čerpadlo,a nemáte roztrhané vnitřnosti spojky.No,kdo by měl zájem,napište.
mam asi jednotku vhaji ale nevim to jiste tak by se me ten tvuj sistem hodil aspon na vyzkoseni,co?
VW PASSAT 96KW,02
mexican2703
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 25 bře 2009, 12:15
Bydliště: Snina

Příspěvek od mexican2703 »

je tam toho do čerpadla privedieš 12V cez vypinač a haldex ide napriamo :D
Uživatelský avatar
live69
Aktivista
Příspěvky: 2437
Registrován: 11 říj 2008, 11:01
Bydliště: Tábor

Příspěvek od live69 »

mexican2703 píše:je tam toho do čerpadla privedieš 12V cez vypinač a haldex ide napriamo :D
to asi jen tak nebude!!!!!!!! čerpadlo běží "stále"
OI TDI PD 4x4 COMBI, 312/260, TT, VB,PP 1043,FMIC,HDS,FMH ,HP-sporting,17 SPIDER,D5WSC-TP5, 193/421 PRODÁNO :-)
T5 TRANSPORTER 1,9PD,
CBR 1000RR
ZAJÍMÁM SE O BUDOUCNOST, PROTOŽE V NÍ HODLÁM STRÁVIT ZBYTEK ŽIVOTA.
mexican2703
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 25 bře 2009, 12:15
Bydliště: Snina

Příspěvek od mexican2703 »

ppooppii
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2012, 18:52

Re: Haldex - předělání na spínač ON-OFF

Příspěvek od ppooppii »

Dobrý den, mam octavii I. generace, 1.9tdi PD 74kw 4X4. mam potize se zadnim pohonem,dnes jsem byl v servise a bylo mi receno ze je vadna ridici jednotka a ze je potreba vymenit,pritom pc zadnou zavadu neudavalo,pry nejaka potiz s privodem napeti. a 23000,- za novou RD opravdu davat nechci. Velice by me zajimalo, to co tu pisete s tim manualnim spinacem spojky. mozna by to pro mne bylo vysvobozeni z problemu,pristi tyden v patek se chystam na hory a chtel bych to mit v poradku!!! mohl byste mi tedy poradit jak na to???co vse je k tomu potreba,kolik co stoji,kde se to da sehnat a hlavne jak to nainstalovat???byl bych velice rad za radu,pokud budete tak ochotny a bude to fungovat,tak jsem ochotny zaslat na vas ucet nejakou financni odmenu,velice vam, dekuji za rychlou odpoved!!! piste prosim na mail ppooppii@seznam.cz a nebo tel:. 739468134
prdlavka
Přispěvovatel
Příspěvky: 344
Registrován: 01 pro 2009, 14:55
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od prdlavka »

Vi nekdo jak to predelat na vypinac kdyz je mrtva jednotka od haldexu? Diky octavia 1
PeITeeR
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 15 zář 2014, 00:53
Bydliště: Tachau

Příspěvek od PeITeeR »

Na tohle tu mam ulozeny jmeno

Jan Cajicek Vavra

Zkus fb.
prdlavka
Přispěvovatel
Příspěvky: 344
Registrován: 01 pro 2009, 14:55
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od prdlavka »

Diky
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“