Motocykly zn. Puch

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Motocykly zn. Puch

Příspěvek od Ruda 1 »

Ahoj. Sháním informace, o starých motocyklech Puch. Nejlépe nějaký fanda, sběratel a pod. Nevíte prosím o někom? Děkuji, Ruda
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je toho plný internet, jejich zvláštní konstrukce, dvoupístová, spojka v zadním kole, čtyřválec apod. Je to poměrně rarita, pokud nejde o moto poválečné..
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

No soused měl hero puch, taková lepší babeta a pokud vím, tak do toho lil jen benzín a žádnej problém, to se o babce říct nedá (noteeth)
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Příspěvek od Ruda 1 »

Zatím díky. Jedná se mě o moto jednoválec, dvě sedadla, vyrobený někdy mezi válkami, s karbidovou přední lampou. R.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, s karbidech vepředu, to je skvost tak ze začátku 20.-tých let..Ale spíš dřív.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

fekálek píše:No soused měl hero puch, taková lepší babeta a pokud vím, tak do toho lil jen benzín a žádnej problém, to se o babce říct nedá (noteeth)
Je to dcerska spolocnost Piaggio. U nas sem tam, kde tu vidiet mopedy Hero Puch. A len tak mimochodom posledne mopedy z Kolarova pod oznacenim Korado mali licencne vyrabany motor Puch. Kupili na neho licenciu od Piaggio. Je to daleko jednoduchsi a vymakanejsi motor ako ten nepodarok v Babete 210.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jojo, kdo měl tu čest s dvoukvaltovkou babkou tak ví co jsou to spojkový pakny, možná se mu o nich i zdá :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zrovna mám Korado doma, stálo pod okapem a natekla do něho voda a klika -píst kompletně zarezla..Ten motor je jednoduchý a geniální a Babeta dvoukvalt je sice výborná myšlenka řazení dvojky, ale prakticky -složitostně nefukční, množství gufer, gumiček, volnoběžka apod. v provozu ukázalo starou pravdu, čeho je moc, toho je příliš a to, co tam není se nemůže po.rat.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nejlepší je stadion popř. Jawetta, rozšlapat zalehnout a dala i 75kmh (rofl)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Horší to bylo opravovat, já vždy před mopedy a hlavně Jawettou utíkal, i když její pohodlí bylo úžasné.. :)
nepropadat panice...
Ruda 1
Přispěvovatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 črc 2009, 11:34

Příspěvek od Ruda 1 »

Ahoj. Od mého Puchu jsme se dostali trochu dál, i já měl dvě Babety, první byla lepší a tu mě ukradli a odvezli na Ukrajinu, měla najeto cca 30 000 km a druhá byla hrůza, byla jedna z posledních, samá oprava a také nakonec na ní bylo asi 30 000. Prodal jsem ji dobitou, za 500 na díly. Sice se na ní dalo jet, ale nechal jsem si potvrdit, že nový majitel si odvezl jen díly. R.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“