"Leštění" a oživení laku

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Huml píše:kostička se dá použít opakovaně, navíc si z toho uloupneš kolik chceš, je to taková jakoby plastelína a i to lze pak použít opakovaně, lubrikant není tak úplně potřeba, stačí třeba koncentrovanější směs vody a šamponu, výsledek není nejasnej, rozdíl rozhodně poznáš, taky jsem nevěřil, ale i po mytí byl lak po přejetí rukou hrubej, i když není nic vidět, hlavně třeba spodky nárazníku u zadních kol, myslel jsem, že je to omlácený od kamenů, ale kdepak, je na tom laku nalepenej bordel, clay to všechno krásně sundá, ostatně to je na něm pak pěkně vidět co všechno to z toho laku sebere a cena taky není nic extra, já ho bral na aliexpresu
jo tak to bude stejný. Modrá kostička - ebay, aliexpress, amazon..

Koupim to tam. Viděl jsem borce jak to dělá s mýdlovou vodou, jak řikáš. Vyzkoušim to. Bude sranda..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Na "odmušení" a "odhovnění" máme nějakou chemii od Mafry, je to super, nastříkáš na auto, za pár minut to sjede jako prd
S tím leštěním to je fakt zlý, záleží kolik úsilí,času a peněz do toho kdo hodlá dát..
Máme leta leštičku Rupes s regulací otáček, molitanový kotouče s různou tvrdostí a beránka, pasty 3M, že jsou drahý to je fakt ale fungují
Mám i nějaký pasty od Sonaxu, taky dobrý
Starý dobrý Tempo taky, ale to je na chvíli
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Právě. Všechno je to o tom úsilí a času. Já se s tim moc srát nechci, protože vím, že to stejně bude za chvíli zasratý. Ale chci to za jeden den udělat nějakou chemíí, rozumně a potom zase chvíli omejvat a potom zase jednou za čas. Kdyby to bylo super auto a předváděčka tak budiž, ale je to normální kára, tak si to chci jen vyzkoušet co z toho vznikne..
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

řikám, 2x už jsem dělal lak na fabii 3m technologií, je to dá se říct už dost stará technika, ale výsledek je auto jako zrcadlo :) vydrží to minimálně půl roku...
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Bohužel Tempo má omezenou účinnost na metalizu, hlavně když už barva bledne pod lakem.. :)
nepropadat panice...
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Jestli můžu doporučit, tak na dekontaminaci funguje perfektně Iron Out od AutoFinesse (před mytím rozprašovačem naneseš na lak a kola, pár minut počkáš až zfialoví a opereš vapkou). A co nesundá ten Iron Out, tak pobere ta leštěnka Tripple (zvládne docela i zapravit hologramy, neříkám že úplně top zrcadlo ale když přihlédnu k ceně tak je to luxus a doposud neošetřeném autě je po aplikaci vidět značný rozdíl). Na závěr používám sealant ToughCoat od zmiňované značky. Stojí sice o něco více peněz, ale zase to člověk udělá jednou za půl roku, aplikace je snadná (kombík dělám asi 20 min), auto se snadno umývá a hlavně dokáže ochránit i před solí... A největší výhodou je, že po třech aplikacích z té zhruba 300 ml lahvičky ubylo tak 30 ml...
A když to po mytí semtam přeprášíš tím Glistenem (max 10 minut času), tak to vydrží ještě mnohem dýl.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Koupil jsem si na zkoušku sadu od Meguiars Paint Restoration KIT a jsem na to zvědavej.
Je tam vše co by mělo vyčistit a oživit starý lak a je to určený pro ruční leštění, je tam i clay.
Dřív jsem používal Pikatec a popravdě mě to moc nepřesvědčilo.
Iron používám taky a je to fajn.
Ještě jsem si do vapky koupil jakousi aktivní pěnu a to je pak mytí auta skoro bez práce.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Jj, taky používám snowfoam. Cenově to vyjde pomalu levněji, než jezdit někam na vapku. 400,- za litr a na jedno mytí se dává 50 ml.
Na Ali jsem koupil tu bandasku na vapku asi za 11 dolarů, u nás za to chcou snad 1500 korun :-D

Ten restoration kit udělá hodně, a hlavně na tmavém autě. Picatec mi připadá jen jako předraženej neustále reklamovanej šunt. Už jsem slyšel od spousty lidí že z toho byly zklamaní.

Od Megs chci zkusit ten Nxt na chrom a kovy. Mám zašlé chromované lišty na sloupku od ostřikovačů (asi), zkoušel jsem toho hodně ale nepomohlo nic zatím.
S2 CFGB DSG
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“