Jaký olej do 3.0 BiTDI 235 KW (rv. 2016)

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2007, 20:10
Bydliště: Praha

Jaký olej do 3.0 BiTDI 235 KW (rv. 2016)

Příspěvek od Alinek »

Ahoj,

jaký doporučíte olej do tohoto motoru? Specifikace je mi jasná, spíš mi jde o to, jakou doporučíte značku a proč? Já jsem na koncernových TDI používal nejvíc Shell a vždy spokojenost.
frantisek28
Přispěvovatel
Příspěvky: 840
Registrován: 08 črc 2007, 17:23

Příspěvek od frantisek28 »

Tak preco ho nelejes aj tam a tu zas dalsia milionta otazka, aky olej, aky vyrobca.
(LOL)
Uživatelský avatar
Alinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2007, 20:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od Alinek »

Prosím bez debilních komentářů... děkuji.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Ale má asi pravdu, prostě když věříš shellu tak ho tam nalej, je to všechno podobný a žádnej sajrajt asi není ne?
Uživatelský avatar
Alinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2007, 20:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od Alinek »

Zajímalo by mě srovnání Shell a třeba Millers
frantisek28
Přispěvovatel
Příspěvky: 840
Registrován: 08 črc 2007, 17:23

Příspěvek od frantisek28 »

Alinek píše:
Prosím bez debilních komentářů... děkuji.
Ty sa tu pytas na vyrobcu oleja, pre taku motorizaciu, akoby to bolo v kazdej druhej Octavii. Debilna otazka, debilne odpovede.
Alebo si sa chcel pochvalit, co vlastnis? (noteeth)
Preco tam teda nelejes origo olej?
Alebo mas ocakavanie, ze ked tam nieco ine (s predpisanou specifikaciou) nalejes, ze sa motor rozpadne?
Vies o dakom, kto menil olej s predpisanou spec. po 15 000 km a motor mu klakol koli tomu, ze tam lial ineho vyrobcu, nez origo olej z autorizaku?
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Alinek píše:
Zajímalo by mě srovnání Shell a třeba Millers
Stejnej jak Mogul,Texaco....Nehledej v tom žádný rozdíly.Pokud nekoupíš fake olej tak je to buřt.Hlavně tu specifikaci jakou doporučuje výrobce.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Asi tak
Uživatelský avatar
Alinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2007, 20:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od Alinek »

Pepíček píše: Stejnej jak Mogul,Texaco....Nehledej v tom žádný rozdíly.Pokud nekoupíš fake olej tak je to buřt.Hlavně tu specifikaci jakou doporučuje výrobce.
Děkuji za odpověď ;)
frantisek28 píše: Ty sa tu pytas na vyrobcu oleja, pre taku motorizaciu, akoby to bolo v kazdej druhej Octavii. Debilna otazka, debilne odpovede.
Alebo si sa chcel pochvalit, co vlastnis? (noteeth)
Preco tam teda nelejes origo olej?
Alebo mas ocakavanie, ze ked tam nieco ine (s predpisanou specifikaciou) nalejes, ze sa motor rozpadne?
Vies o dakom, kto menil olej s predpisanou spec. po 15 000 km a motor mu klakol koli tomu, ze tam lial ineho vyrobcu, nez origo olej z autorizaku?
Ne, netrpím komplexem dokazování, co vlastním, protože ještě ani nevlastním... ale ty evidentně nějakým komplexem trpíš, viď?
______________________________________________________________
Moderátor: upraveny nesmyslné citace.
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Není zač.
Abych to trochu rozvedl tak podotknu, že základové oleje pro evropský trh se převážně dováží z Malajsie a Singapuru a úplně odjinud se dováží aditiva a ty olejářský firmy si ze základových olejů namíchají potřebnou viskozitu oleje a přidají nakoupená aditiva.
Budeme teda věřit těm olejářům že to dobře namíchali, protože udělat objektivní test oleje na kvalitu, stojí statisíce.Proto se taky nikde nepíše o tom jaký olej je kvalitnější než jiný.Nikdo to totiž nedokáže posoudit.
Co se týká značky oleje, tak je každeho věc od koho olej koupí.Která značka je komu sympatičtější, od toho olej koupí.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
Alinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2007, 20:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od Alinek »

Pepíček píše:Není zač.
Abych to trochu rozvedl tak podotknu, že základové oleje pro evropský trh se převážně dováží z Malajsie a Singapuru a úplně odjinud se dováží aditiva a ty olejářský firmy si ze základových olejů namíchají potřebnou viskozitu oleje a přidají nakoupená aditiva.
Budeme teda věřit těm olejářům že to dobře namíchali, protože udělat objektivní test oleje na kvalitu, stojí statisíce.Proto se taky nikde nepíše o tom jaký olej je kvalitnější než jiný.Nikdo to totiž nedokáže posoudit.
Co se týká značky oleje, tak je každeho věc od koho olej koupí.Která značka je komu sympatičtější, od toho olej koupí.
Testů olejů jsem pár našel, ale vždy "vyhrál" nějaký jiný. Je tedy velmi obtížné najít něco objektivního, čím se řídit.

Vychází mi z toho, že v pohodě zůstanu u Shellu :)
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

S testy je to se všemi stejný. Kdo ho organizuje - platí, ten vyhraje.
Proto je těch testů například o nejlepší pivo tolik :)
Jak říká Pepíček, kup olej s obalem, který se ti líbí a hlavně ho měň včas.
Jen dej pozor, ať ten obal není fejk :)
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“