Ekolikvidace dotaz

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Lutemix
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 21 kvě 2015, 18:21

Ekolikvidace dotaz

Příspěvek od Lutemix »

Ahoj všem,
mám doma dělníka fiata, který je plně funkční ale zároveň korozně zralý na likvidaci, je na něm ale spousta věcí vyměněných a tak mně napadá otázka.

Jak moc může být auto očesané, než se odveze šrotu? Rád bych ho nechal do zimy v inzerci a papíry byly v depozitu.

Ať se z toho třeba něco prodá a já měl nějakou kačku do kapsy.

Je možné že po tom neštěkne ani pes a po měsíci se na to vyprdnu a vyhodím ho do šrotu tak jak je.

Pouze uvažuju nahlas.


Jak to řešíte vy ?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Může být i nekompletní autovrak, ale potom nemusíš dostat plné peníze, případně může sběrna požadovat i doplatek pokud budou chybět zásadní komponenty jako motor apod.
Ale než to někam povezeš, doporučuji si ověřit předem že ti očesané auto vezmou.
Martinn
Přispěvovatel
Příspěvky: 231
Registrován: 14 úno 2008, 09:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Martinn »

Dnes už motor s převodovkou chybět nesmí.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Někde ti napařeji penalizaci i za chybějící aku
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Ekolikvidace dotaz

Příspěvek od jericho-3 »

Lutemix píše:Ahoj všem,
mám doma dělníka fiata, který je plně funkční ale zároveň korozně zralý na likvidaci, je na něm ale spousta věcí vyměněných a tak mně napadá otázka.

Jak moc může být auto očesané, než se odveze šrotu? Rád bych ho nechal do zimy v inzerci a papíry byly v depozitu.

Ať se z toho třeba něco prodá a já měl nějakou kačku do kapsy.

Je možné že po tom neštěkne ani pes a po měsíci se na to vyprdnu a vyhodím ho do šrotu tak jak je.

Pouze uvažuju nahlas.


Jak to řešíte vy ?
/
Mám obdobný problém, bylo mi to líto,tak že si vyndám celý agregát , bohužel pořád nebyl čas a dnes už na to peču..Ale jsou firmy, které si proto přijedou a místo odměny pro majitele nedají nic, ale odvezou to...Jelikož už nepotřebují potvrzení- auto jsem použil jako" králíkárnu" , tak to budu mít snažší... :D
nepropadat panice...
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Jo to ja jedno taky tak pouzil, ale udajne to dneska jde jen u nakladaku (hlavne ze ekologie, hlasaj ekoteroristi ;) ) ...
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Záleží kde, chce to se zeptat. Já vozím většinou vrak bez náprav a motoru a interiéru :) samozřejmě za to nic nedostanu, ale ani nedoplácím.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Je to o ochotě. Kde je chuť a vůle Zákon definuje doložit foto VIN a štítku a provést kontrolu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

No tak jestli ti dneska dovoleji udělat z vozu králíkárnu, tak to mi rychle řekni na jakém úřadě to jde jericho a já tam běžím. Měl bych tu takových králíkáren tak 10. Nejlepší je pokud máš známého u hasičského sboru, nechat si napsat papír o použití vozidla na hasičské cvičení a auto ti zůstane celé, ověřeno, někdo mi to tu kdysi poradil a funguje to perfektně ;)
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

Tady u nás kde do nedávna stačila holá kastle už jen s motorem... teď se likvidovaly 2 auta jedno šlo komplet a druhýmu něco chybělo a převodovka ležela vedle a vzal to... podle mě záleží taky na tom jestli si pro to přijedou nebo to tam dovezete docela pochybuju že někdo bude řešit fotky nebo jestli je namontovaný motor když to hodí na korbu rozplácá to rukou co to jde a jede...
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Podle zákona musíš odevzdat karoserii (s VINkem) a motor, jinak nic. Vždycky jsem to tak dělal, oholila se karoserie a k tomu nějaký potkaný, nebo zarezlý motor a odvezli mi to i odhlásili. Pokud je vrakárník rozumný, tak mu zkus nabídnoutl místo motoru třeba pár drobných a určitě se nějak domluvíte ;-)
Ekovrakáče berou na každý zlikvidovaný vrak dotaci od státu, kterou platíme z těch zkurvených ekovyděračských poplatků za převody aut až do Euro 2 a ještě prodávají díly z aut a občas mají i nějakou tu pětku za železo, hliník, měď, atd. A oni budou dělat ještě ofuky, že si to odvezou, jen když jim doplatím třeba 500 za chybějící baterku?! Nas*at, nic nedostaneš a táhni, odkud jsi přijel!!! A dělejte si vola z někoho jiného! Pokud by mi tohle udělali, tak bych je poslal do pr.... a zařídil si to jinde.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

fekálek píše:No tak jestli ti dneska dovoleji udělat z vozu králíkárnu, tak to mi rychle řekni na jakém úřadě to jde jericho a já tam běžím. Měl bych tu takových králíkáren tak 10. Nejlepší je pokud máš známého u hasičského sboru, nechat si napsat papír o použití vozidla na hasičské cvičení a auto ti zůstane celé, ověřeno, někdo mi to tu kdysi poradil a funguje to perfektně ;)
A pokud nejsou hasiči a má auto ještě stk, tak udělat evidenčku a export někam na východ...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tomas.cz píše:
fekálek píše:No tak jestli ti dneska dovoleji udělat z vozu králíkárnu, tak to mi rychle řekni na jakém úřadě to jde jericho a já tam běžím. Měl bych tu takových králíkáren tak 10. Nejlepší je pokud máš známého u hasičského sboru, nechat si napsat papír o použití vozidla na hasičské cvičení a auto ti zůstane celé, ověřeno, někdo mi to tu kdysi poradil a funguje to perfektně ;)
A pokud nejsou hasiči a má auto ještě stk, tak udělat evidenčku a export někam na východ...
Jojo, to se tady psalo na UKrajince, stávalo to 800kš a dostal jsi vývozovou RZ a víc auto nikoho nezajímalo, nevím jestli to ještě jde
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jde, v pátek jsem byl toho "svědkem", potřebovali zrušit doklady na havarovanou O2 co šla na díly...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Soukromé vlastnictví zatím funguje pořád, takže když chceš auto zlikvidovat, není právní síla ti ho fyzicky odebrat.Mohou to zproblematizovat, ale určitě je pořád možnost si auto nechat i jej odlásit. Pokud by to nešlo, tak auto dát do depozitu, nic se neplatí a když přijde kontrola, maximálně ti papíry v depozitu zruší.Já je tam mám 15 let a musel jsem tam dojít, abych jim oznámil /někde údajně chtějí foto/že jej pořád mám a budu jej opravovat, takže mi jej nezruší..Spíš mne udivuje, když má někdo soukromé vrakoviště, pořád vozí nová a nová auta a na požádání přinese majiteli doklad o zrušení..Byl jsem na jednom obrovském polorozpadlém statku,kde nejen okolo, ale uvnitř pod rozpadlými střechami byly hromady aut a to ne nějaké sračky..A to nebylo vše, dotyčný měl pronajato několik obdobných prostor/často po JZD/kde to bylo obdobné , vozí auta z D a bere snad vše...
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“