Nefunkční maxidot po výměně delty za mfd Golf IV

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričina
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 27 bře 2012, 13:31

Nefunkční maxidot po výměně delty za mfd Golf IV

Příspěvek od Ričina »

Ahoj všem, už si nevím rady, mám canové auto, maxidot, multifunkční volant a rádio delta6, vše originál z výroby, vše šlape po canu. Nicméně přehodil jsem deltu 6 za necan navi mfd, do iso konektoru jsem dozapojil galu, K-vedení, spínané napětí a podsvícení. Navi sama o sobě funguje jak má, zapíná se i vypíná s klíčem, samozřejmě nešel MF volant, takže jsem dopojil drát od jednotky MF volantu a překódoval na necan, takže mf už funguje, dále jsem dozapojil 3drát do maxidotu, ale ani za boha nemůžu rozchodit vrchní třetinu. Zkoušel jsem i druhou navi, taky necan a stejně nic, když ji zapojím do Octavie tak šlape, ale v golfu ani ťuk. Vím, že většina lidí řeší spíš opačný problém, že se pokouší rozchodit deltu 6 v necan autě, ale ohledně mého problému jsem nic nenašel. Dá se to nějak rozchodit? Díky za každou radu.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Ahoj, vies mi vycitat a poslat dump z budikov ? Je tam jedna adresa ktora sa upravit a zmenit na 3LB a malo by to ficat, uz som to raz riesil, a druha vec, skus uplne zo zeleneho konektoru vypinovať mf volant, odpojit baterku na 10min, potom to zapoj stale bez mf volantu, vyresetuj gateway a mohlo by pomoct, ak nie tak vycitaj dump a posli skusim prepisat tu adresu a malo by to pomoct
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

tak tak první zkus reset gateway - překóduj gateway stejným kódem jako v ní je , pokud to máš dobře zapojené, by to mohlo pomoct
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Riešil som už 3 krát tento problém na 3 rôznych autách, 2x to bola okta, 1x to bol passat, na octavii mi na jednej pomohlo len vyresetovať gw, na druhej okte mi pomohlo, že som odpojil mf volant za rádia, čiže v zelenom zostali len tie 3drôty pre maxidot, odpojil som baterku, potom znova zapojil a vyresetoval gw, potom maxík nabehol a keď som potom znova napinoval mf volant uź zrazu všetko fungovalo, a naposledy pri výmene budíkov na passate /maxidot 846 za maxidot 847/ som musel zmeniť hodnotu v eeprom ktorá mi pomohla
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
Ričina
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 27 bře 2012, 13:31

Příspěvek od Ričina »

Díky za rady, bez MF jsem to už zkoušel, když jsem prohazoval na zkoušku druhou navi, tak jsem zapojil jen to nutné na zkoušku, ale ten reset gateway jsem nezkusil, jak se dostanu k autu, tak vyzkouším.

Jinak dump můžu pak klidně poslat.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Ak nevyriešiš pošli dump, skúsim sa na to pozrieť
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
Ričina
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 27 bře 2012, 13:31

Příspěvek od Ričina »

Tak se dnes zadařilo, po promazání chyb v navi, budíkách a několika násobném resetu gateway už to šlape. Díky za pomoc.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Hej reset gw dokáže divy, a niekedy to treba aj viac krát za aebou alebo odpojiť baterku na 10 min, tak som rád že to šlape
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“