Kotel na tuha paliva

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Kotel na tuha paliva

Příspěvek od hansdob »

Ahojte. Má někdo zkušenosti v oboru. U máti doslouzil kotel konec zimy už se dolévalo o stošest no konečně ho mám venku ale to už reálně ( náklady a čas)nezavarim a neopravím.Topí se uhlím,dřevem,peletama. No je to nejakej mnoholetej dakon. Co za nej jako náhradu aby mi to ekologové nezakazali za rok či 2. Voda je tam bez čerpadla ještě s expanzkou na půdě rad bych to tak nechal. Máma nechce žádný automat ( dohadovat se sní co je lepší nebudu)

Takže je vůbec ještě možnost koupit obyčejný kotel na tuha který mi v blízké době nezakazou??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Kym to budu zakzovag domacnostiam.ty uz asi zit nebudes, volil by som viadrus .vykon podla radiatorov a chalupy funguje dobre .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Viadrus,Dakon popř. Atmos, asi nic jinýho bych nebral
jak psáno výše - kilowaty podle radiátorů,lehce předimenzovat a hotovo
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Dnes se už nesmí prodávat nové kotle emisní třídy 3, což už jsou automaty.
Oficielní provoz kotlů 1+2 třídy což jsou klasiky jak je známe, končí 1.9.2022
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Je to tak, tchyně má taky starou klasiku a prej může topit ještě dva roky a konec, bude prej plyn, to až uvidí ten účet tak bude koukat.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Proč nechce automat na uhlí? Na prvním baráku jsem měl automat na pelety a už to nechci. Neskutečně to prodražilo a Atmos papal jenom to nejlepší a nejdražší. Jinak spekance v hořáku.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Pokud neautomat můžu doporučit Rojek KTP. Teď už ho mají v třídě 4. Já mám trojku třídu 49 kW, 2000l Aku nádrž a nemůžu vynachválit. Topím špalíky,dřevo a hnědé uhlí tak 1:1:1
Když už se to tu nakouslo,by mne zajímalo jak někdo donutí lidi nepoužívat staré kotle. Kor takové ty sociálně slabší. Ano úřady napaří pokuty, ale nic to nepřinese jen prohloubí zadluženost a zvýší počet exekucí. A když už donutí starý kotel vyhodit,kde vezmou na novy. Je to boj s větrnými mlýny. Tady se budou popotahovat lidí za to že mají starý kotel a přitom letadlo co právě letí nad barákem udělá víc škodlivin jak kotel za celý rok. A to se nebavím o zaoceánských lodích.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

V dedine ma.stary kotol na.tuhe palivo 90% ludi som.zvedavy kto im zakaze ich pouzivat :D
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Přesně...u nás je pár takových kteří si to klidně budou obhajovat s brokovnici v ruce... (rofl)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

mirek999 píše:Proč nechce automat na uhlí? Na prvním baráku jsem měl automat na pelety a už to nechci. Neskutečně to prodražilo a Atmos papal jenom to nejlepší a nejdražší. Jinak spekance v hořáku.
To je právě ono, má to známý, dal do výbavy starého baráku mraky peněz, funguje to, bohužel je často doma jen jeho žena, zasekne se to, nebo je jiná závada, tak má číslo na požárníky a nějaký servis..A to vše se platí, pohotovost není zadarmo a když máš zdi plné drátů, krb, kotel, podlahové vytápění , nebo nevhodné palivo, musíš mít poté elektrický radiátor, aby jsi nezmrzl..Jo, komfort vždy něco stojí..Je otázka, zda se to ekologicky vůbec vyplatí, na druhou stranu, často se stává, že otevřu dveře nebo okno a dostanu pecku od smradu ze spláleného PVC, protože staré struktury kousek ode mne pálí přes noc nebo brzo ráno všechen bordel, který přivezli ze supermarketu nebo z OBI ..Tyhle temné postavy jsem nikdy neviděl u kontejnerů třídění odpadu...Bude to trvat, než skonají v pánu.. :(
nepropadat panice...
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Otázka je, jak to budou řešit po tom 2022, jestli zůstane na posuzování tmavosti kouře na udání, a nebo obce začnou i jinak prověřovat, jaký topný systém je v dané nemovitosti používán ...
Už dnes je vytvářena databáze z prováděných "revizí" kotlů ...

http://www.cisty-komin.cz/

https://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-t ... si-v-okoli

https://www.denik.cz/regiony/tmavy-kour ... 70307.html
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“