citroen c8 nejde nastartovat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

citroen c8 nejde nastartovat

Příspěvek od oregan »

Ahoj pritahli ke me citroen c8 2.2 hdi rv 2003.
Auto bylo v nekolika servisech a nikdo si stim nevedel radu. Auto neslo znicehonic nastartovat - motor tocil ale nenaskocil
Na budikach pri zapnuti klicku se nerozsvitila kontrolka motoru,ani zhaveni- svitil pouze olej,ASR,a baterka.

Zkousel jsem se spojit a BSI jednotka si stezovala na komunikace:
Jednotka motoru bwz komunikace
sedadlo ridice bez komunikace
dvere u spolujezdce bez komunikace

zkousel jsem se spojit s jednotkou motoru - vubec se sni nedalo spojit.

Na displeji v aute se pri zapnuti klicku objevil napis:

,, active economy mode,,

Odpojil jsem vsechny stekry od jednotky BSM v motorovem prostoru a zase je zapojil , od te doby vozidlo jde nastartovat a vse bezi bez problemu.

Moje otazka zni:

Je problem v BSM jednotce? nebo co se mohlo stat? Nerad bych dal auto neopravene.Dekuji za radu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ano, na 99% BSM ( pojistkovnice v motorovém prostoru )
A je lepší dát novou ne z vrakáče, měníme to co chvíli
stojí ca. 3500, když dáš číslo dílu nebo VIN mrknu se ti přesně
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

da se nejak poznat ze je bsm KO?
Ja jsem to jednou resil na 807 a tam kdyz jsem vyndal pojistky na bsm tak byly pod nimi vyoxidovane kontakty,ale zde to je vse cisty.Stezovaly si jednotky na komunikaci s jednotkou motoru.Jeste jsem to radeji napichnul autocomem , a jednotky si stezovali na komunikaci s jednotkou motoru.
Jinak odber je 0.03A
dobiji 14.2V na baterce je o 0.2V mene nez v motorovym prostoru.
Nechapu proc to spadlo do ,,ACTIVE ECONOMY MODE,,

Pry se mu zavada stala ze jel cca 5km nakoupit a prijel pred kram nakoupil a od te doby neslo auto nastartovat.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Economy mode je normální - to prostě po nějaké době usne a vzbudíš to až startem, v ecomode nejdou okna nic
No, dá se to udělat tak že když to zdechne nebo nejde nastartovat, párkrát na to BSM bouchni a pokud to pak půjde máš jasno
Nodávno jsem řešil 206ku, to samé, vypsalo to asi 8 trvalých závad včetně napájení jednotky, kolega pobouchal BSM, znovu načíst závady a 6 z nich se změnilo na přechodné ( sporadické )
čteno PP2000
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

[quote="roman1648"]Economy mode je normální - to prostě po nějaké době usne a vzbudíš to až startem, v ecomode nejdou okna nic
No, dá se to udělat tak že když to zdechne nebo nejde nastartovat, párkrát na to BSM bouchni a pokud to pak půjde máš jasno
Nodávno jsem řešil 206ku, to samé, vypsalo to asi 8 trvalých závad včetně napájení jednotky, kolega pobouchal BSM, znovu načíst závady a 6 z nich se změnilo na přechodné ( sporadické )
čteno PP2000[/q
tady to prave neslo vubec probudit,bylo to v servisu predemnou a nemohli to nastartovat,pak to pritahli ke me a me jen napadlo odpojit a znovu propojit stekry na bsm a od te doby to fungje bez problemu.Jenze se bojim to dat zakaznikovy aby mu to neudelalo znovu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Vzbudíš to startem motor se musí rozběhnout jinak NE tak jestli jim to nechytlo tak nic no
Zkus za chodu motoru pobouhat BSM ale to většinou jen vyhodí třeba chybu napájení jednotky co jsem posledně zkoušel
Nebyly nějaký piny zeleninový? Oxidace) třeba i ve stekru do ECU motoru
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

roman1648 píše:Vzbudíš to startem motor se musí rozběhnout jinak NE tak jestli jim to nechytlo tak nic no
Zkus za chodu motoru pobouhat BSM ale to většinou jen vyhodí třeba chybu napájení jednotky co jsem posledně zkoušel
Nebyly nějaký piny zeleninový? Oxidace) třeba i ve stekru do ECU motoru
prave ze piny nebyly zeleninovy.Jeste se podivam na ecu motoru.Ale chtel jsem se zeptat,ted uz to zacina blbnout jinak.Ma to dalku a obcas reaguje a obcas ne.Kdyz zamknu auto tak nekdy se zaklapnou zrcatka a kdyz zajedou tak zase pri odemkuti nevyjedou. Muze to delat BSI? Ja jsem zkousel za choduklepat BSM a nic,jen si motorovka stezuje na chybu p0500o rychlosti vozidla.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

coveče to mi myslím psala ta 206ka taky něco o rychlostiale už si to moc nepamatuju...
každopádně tady ty pandořiny skříňky (BSM,BSI) jsou nevyzpytatelný :roll:
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

roman1648 píše:coveče to mi myslím psala ta 206ka taky něco o rychlostiale už si to moc nepamatuju...
každopádně tady ty pandořiny skříňky (BSM,BSI) jsou nevyzpytatelný :roll:
me jde o to zda to muzou delat tyto jednotky.Zakaznikovy jsem rekl tze je potreba vymenit BSI a BSM jednotku
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo no,nový BSI stojí raketu,starší sázka do loterie a musíš je nakonfigurovat origo diagem jasný? Takže si vyfoť konfiguraci toho starýho ať to není taková maturita..
Odpovědět

Zpět na „Citroën“