pořádné auto

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

roman1648 píše:já nevím no, myslím si že ceny těch dílů jsou na všechno +/- stejný
nedávno jsem kupoval novej DPF na Avensise 2.0D4-4 a origo v Toyotě stál po registraci 16200,- což si myslím že na kdejakýho Supa nebo Pašíka bude stát dvakrát tolik nebo se pletu ?
Jinak mám RAV4 2.2D4-D a nedám na ni dopustit, máme ji přs 5 let a měnil jsem akorát spínač u brzdovýho pedálu, běžnou údržbu neřeším samozřejmě, to je všude stejný..
Hmm, tak já už měnil za 80.000km 2x vstřiky+1x výkonovou jednotku k nim a co 2000km litr oleje. Teď odchází obrazovka navigace, 1/2 je občas černá...

DPF...
https://www.skoda-auto.cz/servis-a-pris ... ych-castic
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jak tu již někde zaznělo, ohnete se nekdo pod dustera a až uvidíte ty závěsy kol, to je jak auto pro igracka, vždycky jsem měl názor na dacku taky že dobrý, ale jízda v tom je fakt utrpení. Fabie 3 je proti tomu citroen xm
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Kamarat robil v skanskej mali tam.nissan navaruasi 5 vozov a kazdych 10ts novy homok.klb prevodovka na kazdom menena,nakupili duster a len sa vozia a servis lacny bolo to asi 6 rokov spat ,ale teraz ten novy neni spatny za tie peniaze ale.viez som sa v nom neviezol.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Vcera ve spravach vlak narazil z boku do auta priamo na vodica a esteho tlacil 50m nez zastavil vodicka prezila a komunikovala ze zachranarama takze poradne auto je Golf 4 ;)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

WOB píše:jericho, turba kamna neposlouchaj, má zdegenrovaný myšlení z nákupů fabií do firemních flotil. ;)
Mě jiné názory nevadí, naopak není nad to podívat se na problém očima jiného..A dobrý oponent je to, co nás posunuje... :)
P.S. jinak taky něco přidám, po 255000km můj skvělý stroj přestal v tom hrozném hicu chytat, a dokonce jsem mu musel stříknout do volátka benzin , a naskočil, jak se sluší a patří..Neměl jsem náladu to řešit, tak jsem auto dal pod lípu, sice je celé obalené "medem", ale má klid,a já zalezl do chladu..A hle, ochladilo se a vše je v pořádku....I Fiat má své dny.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Ne to není horkem, to je prostě fiat... bude to častější častější až potom co rozděláš půlku motoru zjistíš že kabelový svazek do řj je totálně rozpadlý na prach. ;)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Na to zavěšení u Dastera si stěžujií hodně na technických v německu, prý levná výroba a podle toho to vypadá a vydrží.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Tam by sa mali stazovat hlavne na.motory co oni vymysleli a.neprechadzaju technickou. :)
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

To máš těžký, ono každej motor o který se majitel stará projde emisema, ale pokud koupiš kdo ví co a jen leješ levnou naftu a problémy řešíš až když se auto zastaví, regenerace probíhá při popojíždění ve městě, kdo chce kam.......
Kdyby ty motory byly špatný obecně, tak emisema neprojde žádný a přesto ty auta stále jezdí.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

WOB píše:Ne to není horkem, to je prostě fiat... bude to častější častější až potom co rozděláš půlku motoru zjistíš že kabelový svazek do řj je totálně rozpadlý na prach. ;)
Neboj , nic nebudu rozdělávat ..motor je v kondici a je sám se sebou spokojen , nehledě na to, že jej netrápí žádné přiblblé turbo, bez kterého dneska nejezdí ani multikára..Máme spolu dobrý vztah, protože u mě má volné komando, pořádně se protáhne a může pít , kolik chce.. :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Fiat nebrat!
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

:D Jo, kdo ví, ten ví, bohužel velká část čehůnů jsou inženýři už od kolébky, všechno ví, všude byli a serežou vše, co jim kdo nakydá, táta říkal, Franta v hospodě říkal a mají jasno. A bohužel mají rádi pozlátka, stačí jim nějaká vyfikundace, nahoře huj, dole fuj a klidně potom cpou prachy do světoznámých sraček a ještě si lebetí...Koncern by měl jít do Fiatu do učení , aby pochopil jak technika funguje..Mnozí také tomuto technikovi nadávají kudy chodí, hlavně militantní koncernisti..Konečně někdo, kdo má inženýrský titul oprávněně... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Nemůžu si pomoci, ale mám G4 TDI PD ASZ - 2001, podle mnohých ještě nedávno jeden z nejhorších TDI motorů vůbec, na tachecu 310 000 km (druhý majitel, takže pravdu neznám) mám zasebou právě čtvrtou STK co auto vlastním a opět bez závad, ani ta nejmenší. S autem jezdím každý den jak krátký trasy, tak i dlouhý trasy. Auto bylo 4x bourané co jej mám a přesto stále jezdí, nikde z něj nic neteče a na STK z něj mají vždy radost a oceňují v jakým je stavu.
Kdyby byl koncern taková hrůza jak tady stále píšeš, tak si myslím že potom co má moje auto zasebou, tak už by tu dávno nemělo být. Mimochodem takřka bez koroze a to parkuji venku a jezdím celoročně.
Popravdě na silnicích moc fiatů tohoto stáří nepotkávám, zato Golfů a Passatů spousty. Pravda někdy v lepším někdy v horším stavu, ale stále jezdí, což se o fiatech moc říci nedá a to proti nim nic nemám.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Příspěvek od Bravomv »

No nevím, možná se pletu, ale co jsem tu občas pochytil z tvých příspěvků, tak bych se tím Golfem moc nechlubil. To, co jsi do něho nasypal finančně, jsem ještě nedal do všech svých Fiatů dohromady, a že jsem jich už několik měl.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“