S-MAX Rachot z převodovky

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

S-MAX Rachot z převodovky

Příspěvek od DjLupe »

Zdravím všechny, na F. S-max 2.0tdci je na volnoběh silně slyšet rachocení od převodovky které při sešlápnutí spojky přestane. Podezíral jsem dvouhmotu ktera teda špatná byla,stejně jako spojkové ložisko ale po montáži NOVÉ zvuk nepřestal. Zbylá jediná možnost, vadná převodovka, sehnala se druhá ale je to pořád stejné... Jsem v koncich, ví někdo? Závada se projevuje hlavně při zahřátém motoru, přidržení řadicky do stran nemá vliv, zvuk mění různě intenzitu po sešlápnutí a puštění spojky...
Naposledy upravil(a) DjLupe dne 21 črc 2019, 17:41, celkem upraveno 1 x.
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od DjLupe »

dnes již po třetí převodovka dole a nový poznatek všiml jsem si velké vůle tisícihranu na náboji lamely, zuby jsou úplně ostré a po nastrčení na převodovku má opravdu velkou vůli, nemůže to být ono?

Ještě mi bylo řečeno že možnost je velká axiální vůle kliky a po sešlápnutí a vysunutí ložisko zatlačí na setrvák s klikou a vůli vymezí ale když zkusím za řemenici kliky zapáčit ani se nehne, ani při pozorování jestli se řemenice pohne po sešlápnutí spojky takže nevim... vana zatím dole nebyla...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To spíš ta lamela bych řekl..
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od DjLupe »

Tak nevyreseno, zkontrolována i klika, Ax.vule 0.2mm, a pořád to dělá. Stalo se někomu že by koupil nový setrvak LUK a on byl špatný? Napadá mě ještě tohle jako poslední možnost ale při testování mi teda vadný nepřijde...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Máte starou lamelu, ta má vůli jakou? Případně si patřičnou spojkovou sadu v dílech "půjčit".
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od DjLupe »

Lamela i s pritlacakem se zkoušela nová, tou to není...
Další novej setrvak raději ne, dopředu mě upozornovali jak na něm budou otlaky od šroubu už ho zpátky nevezmou...
Odpovědět

Zpět na „Ford“