Převoz auta z DE bez TUV po ose

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Už se na to můžu akorát tak vys...
(rofl)
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

No já trochu z jiného soudku: Občas si taky něco pro radost přivezu (s podvalem), pár let zpátky jsem jezdil s karavanem po celé Evropě, běžně jsem spal na benzínkách v autě (karavanu) a nikdy žádný problém. Jel jsem 14 dní zpátky až k hranicím NL, chtěl jsem přespat v autě 200km před cílem, zastavil jsem u větší rušné pumpy s velkým plným parkovištěm, v rámci možností stranou od kamionů, ale žádný tmavý odstrčený kout.
No a normálně mě chtěli zmrdi 2x za jednu noc vybrat. První týpek mi vypustil kolo (to jsem zjistil až následně) a ve 2 v noci mě probudil klepáním na okno a snažil se mě dostat ven z auta s nabídkou pomoci. A následně asi hodinu po tom mě vzbudilo zase svícení baterkama do auta z obou stran. To už mě docela vytočilo tak jsem se je snažil gestikulováním a nadávkama vyhnat pryč a jeden z těch zmrdů mi ještě začal kopat do auta. Když jsem začal troubit, tak se uklidnili a zmizeli.
Nejvíc mě na tom vytočila ta neskutečná drzost.
Podobných historek jsem slyšel hromadu, bral jsem to vždycky s rezervou, ale asi si to musí člověk fakt zažít aby uvěřil, tak na sebe dávejte bacha.

Jo a nejednalo se o severoafričany, podle vzhledu a přízvuku spíš nějaká veteš z Bulharska/Rumunska nebo balkánu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to o život a to doslova,jednou jsem zažil na parkovišti v Německu rvačku Rumunů s bulharama nebo co to bylo za kokoty a když ti řeknu že metrový obrubaky lítaly vzduchem...dej mě pokoj
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Nakonec vyjde nejlip vzit prevozky(zluty treba) pokud ma auto TUV, sice musis platit druhyho ridica a naftu/beno do dvou aut, ale cesta je kurva rychlejsi a kdyz jedete dva tak se cestou i zabavite a rozhodne neusnete. Moje zkusenost a streky 1000km tam 1000 zpet. Zase riskujes to ze se ti auto vyjebe nekde na dalnici a ty budes volat o odtah do cech v hodnote zisku toho auta :D fakt je to o zivot
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Andre: to buď rád kamoš jazdia po montážach a maju obytne auto na prespavanie a tiež jak sa vracali tak prespávali v aute tušim v rumunsku tak im cez vyduch do karavanu pustili nejaký plyn aby spali jak batolata a potom normálne vypáčili zámek a normálne ich vykradli vnutri spali 3 chlapy. Kámoš ríka ráno sme byli všetci nenormálne dobre vyspatý jak nikdy naštastie prdel nikoho nebolela :D
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8927
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

On značky nedostane nemá TUV takže neofico nebo podval jinak nic.


Nebo udělat TUV což je myslím lepší jet s vlekem.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3874
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Dostane zlutou ale bude tam napsano ze to plati jen na dojezd na TUV
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

Jj o tom vím, ale do toho nejdu je to 500km po DE. Buď se domluvím na německé TUV nebo platak...
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

u plataku pak bacha na vahy a ridicak
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

takže nakonec pro auto zajedu s vozejkem a chci se zeptat, když má vozík konstrukční rychlost 130km/h tak platí náký zákon v DE, že se soupravou můžu jet pouze 80km/h?
Je rozdíl prázdný/plný vozík
Mluvil jsem s půjčovnou a tohle mi říkal:-( že mu chodí pokuty...
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

80 km/h bez debat. Zapomeň na české kokotiny!
Přátelské upozornění "od Simíra" je za 100€...
A velký pozor na řádné upevnění certifikovanými upevňovacími prostředky... To je pak výrazně dražší.
GIV Variant TDi ???kW
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

A s prázdným můžu těch 130 nebo 100 podle vleku?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14267
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jel bych 80km/h, v roce 2014 se kolega nějak zapoměl, naměřili mu 115km/h a měl to za 350Eur na místě bez debat.
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

exiter píše:A s prázdným můžu těch 130 nebo 100 podle vleku?
Proboha, zapomeň konečně na tuto českou píčovinu, která nemá NIKDE v civilizované Evropě obdoby!
Prostě v DE 80Km/h.
Pokud by jsi např. jel HU, tak 80km/h pouze na dálnicích, jinak 70km/h, dokonce i na silnicích pro motorová vozidla 8)
Těch 100€ platili cca 14 dnů zpět naši "kopáči" s Agadosem... Vše upevněno + plachta, slušné jednání... akorát Agados 130km/h, tak trochu jeli (wallbash) ... kokoti
GIV Variant TDi ???kW
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

80 km/h, a jak rikaji kolegove, dat si pozor na upevneni, taky dalsi otazka s cim chces ten platak tahat?
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“