spojky

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

V hlavě? No já tuhle slyšel, že lidskej mozek se skládá z 80% kapaliny, u většiny je ale bohužel brzdová :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je jasné, že každý člověk má jiný pohled na věc,a je jinak vybaven a vychován, ale když investuji peníze do něčeho, kde třeba jen spojka převyšuje mé možnosti, tak snad každý umí násobilku, aby po poradě s internetem, který může vysvětlit většinu otázek, tak si koupi rozmyslím. Nelze myslet jen pocitem, to je ale pěkné auto..Pak stojí v dílně, kroutí hlavou a přemýšlí, zda mu to např. babička zaplatí..Bohužel dnes moc mládeže, na rozdíl od minulosti, není schopna si moc cokoliv opravit...Už jen díky složitostí a zákoutím spojek, také ale nezájmem tímto směrem.A případné zahrabání kol může u koncernu způsobit fatální škodu...
nepropadat panice...
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Líbí se mi ten jeho utahovák Milwaukee, nepoužíváte někdo? Cena je vysoká, ale pokud má výdrž...
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Môj svokor ho má, párkrát som ho mal požičaný a je to celkom raketa. Má ho už dlho, ale robí s tým okolo stavbárčiny (teda asi nie extrémne momenty a pod) ale fakt to pôsobí dobrým dojmom.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Milwaukee myslím výdrž nic moc, viděl jsem jak dopadla např. jejich síťová PH26 při denním používání, uložení a vymezení rotoru ala china, šíleně poddimenzovaný ... jejich AKU ale neznám
https://cz.milwaukeetool.eu/akumulatoro ... utahovaky/

Co třeba HILTI, taky pálky ale snad ještě nějaká kvalita :)
https://www.hilti.cz/c/CLS_CORDLESS_TOO ... NCHES_7123
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Milwaukee používá kámoš v servise, celej den povoluje kola a mezitím dělá na autech, nemůže si ho vynachválit, má ho už od minulého roku (cca červen)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Stejný mechanik:

https://www.youtube.com/watch?v=LgHk6-hAvyg

Zde si teda skříň odsunul na nápravnici do boku, ale má tam video z Transita 2.2TDCi 6q jak skříň vzpírá nad sebou a pak pryč z auta...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ten utahovák je dobrý, jen jde o to, jak dlouho vydrží baterka..mám už pár el. strojů kde je baterka v háji..Mne zaujalo to šikovné kladívko a jak mu to vše pěkně šlo, stačilo vzít utahovák, nic se mu neprotáčelo, vše sedlo , no pohoda... :)
nepropadat panice...
feroplech
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 14 črc 2019, 21:00
Bydliště: Ďurďošík

Příspěvek od feroplech »

pozeral som video do konca a zhrozil som sa aku ma ten novy zotrvak od luku vôľu
O1combi asz
Volvo xc70 d5
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To máš pravdu, byl vyviklaný jako ten starý...ale asi to tak má být..... :?
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Luk ma vetsi vuli neboli rozsah nez Sachs, nic k podiveni a ani na skodu.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tenhle plovoucí setrvák musí eliminovat všechny rázy a nedostaky moderních motorů, bohužel jejich dlouhé kvalty a lehká noha jej nemají rády. Měli bychom se vrátit zpět a vřadit mezi motor a převodovku gumovou hardy spojku jak bylo běžné v minulém století. Bylo by to levné a účinné. (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

uiqjirka píše:Luk ma vetsi vuli neboli rozsah nez Sachs, nic k podiveni a ani na skodu.
Jo, akorát když po výměně klepe víc jak ten strej tak se to zákazníkovi docela blbě vysvětluje že to není závada, ale vlastnost, u LUK se nám to stalo několikrát, když mám jinou možnost tak ho nechci ale na spoustu aut jiný výrobce nedělá - teď P4007 kde je to suprová práce a mají opět jen LUK, uvažuju že vezmu origo...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

fekálek píše:Jak tak koukám, tak jsem všichni začínali v mrazech na betoně, to si pak zvedáček a teplou dílnu vyloženě užívám, kolikrát si na to občas vzpomenu :-)
Já na to vzpomínám vždy, když se ráno snažím dostat z postele a nějak se rozhýbat, abych mohl zbytek dne fungovat.
Dnes už se mi ani do té teplé garáže moc nechce, protože to pak cítím další dva dny.
Jo motor ven před barákem v závějích sněhu, ve vaťáku, pak při mínus deseti na diskotéku na motorce, to byly časy když byl člověk mladej a blbej.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já oceňuji, že mi ještě fungují ledviny a nikdy nezapomenu, když jsem chcal krev..
Koukám na ten proud a říkám si, ty vole to vypadá jako kdyby jsi chcal červené víno, ale vždyť jsi pil včera jen pivo....A pak mi to došlo a večer to začlo... :o
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“