Převodovka Scenic tdi 2002

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Převodovka Scenic tdi 2002

Příspěvek od patrik.kloucek »

Zdar kluci,potrebuju slyset vas nazor nebo zkusenost. Nejedna se o koncernovy auto ale to je asi jedno bo by to bylo u vsech stejny. Jde o prevodovku scenica 1 z roku 2002,dti motor. Zustali v ni zakvaltovany 2 rychlosti coz je castej problem u renaut prevodovek. Tak jsem sundal ten bocni dekl ze zatlacim na prislusnem miste abych ten kvalt vyhodil. Jenze ja kokot blbej si na to vzal svareci drat cca 1,5mm tlustej zahnul na nem asi 6mm hacek a chtel zatahnout. Jak jsem zatahnul tak se ten 6mm kousek dratu ulomil a spadnul do prevodovky. (wallbash) (wallbash) (wallbash) . Samozrejme dostat se tam neda a videt neni . Magnetickej taky neni a stejne bych se tam magnetem asi nedostal.
A ted co s tim??? :roll: Vyndat a rozpulit prevodovku? Nebo ho tam nechat? Nebo to jde nejak vyplachnout. Nedokazu si predstavit jestli muze neco napachat. Je malej ale tvrdej.Kdyby byl medenej tak bych to asi neresil ale u tohodle si nejsem jistej jestli to kola pripadne vydrzi.
Mate nekdo zkusenost? Jak toho hajzla vypudit ven?Co by jste s tim delali? diky za rady
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

patriku vyser se na to

jedno pravidlo je pokud nemáš odvahu cokoliv skurvit neopravuj auta,

převodovka ta pomele věcí :roll:

kdysi mi u fokusa spadlo ozubené kolečko z náhonu tachometru, jel jsem za kamarádem do fordu a ten mi řekl že musím sdělat převodovku že kolečko se tam pomele a začnou vyskakovat kvalty, je tomu řekl bych 8 let a nic řeším jen běžný servis a zajímavost majitel si dal předřadný odpor pod koberec a málem vyhořel jinak nic ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Když jsem hledal u starých fiatů jehličky z poloosy v převodovce, tak jsem ji naplnil benzinem a točil s ní dokola, nakláněl s ní a pak benzin vypustil a našel je dole u výpušťáku/dobrý je ten s magnetem/..Bohužel jehlička je těžší než kousek drátu, ale za pokus to stojí..../já tyhle kraviny dělám už běžně...../ :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

slovacek.milos>> Takže vyhulit se na něj a nechat ho tam? Přemýšlel jsem jestli by se to nevyplavylo s olej kdybych to protocil a vypustil.....
jericho-3>> No jenže tohle jde udělat když je převodovka venku. Na autě to neudělám Spíš si myslím jestli by se ten drát neurazil na dně a dal by pokoj......
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Zeptám se blbě: Zkusil jsi s tím točit nasucho?

Já osobně bych zkusil naplnit tu převodovku něčím řídkým, ideálně petrolej, nafta, a točit. Mohlo by to vypadnout dolů. Olej asi ne, ten lepí a tím by ten kousek mohl někde ulpět a nepustí se.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Šance, že by spadnul nějak k výpušťáku a vyplavil se s olejem?
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ja by som ju tiež naplnil niečím riedkym, a na zdviháku točil, možno to vypadne možno nie. Alebo to risknúť a nechať tak. Záleží aj čo je to za auto, či to ešte chodí stovky kilometrov po Európe alebo len okolo baráku…
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Na místě opatrně zatočit rukou,pak přes motor a pak vypustit olej.Když najdeš,je výhra,když ne,zkusit vyplavit něčím,jak radí kolegové. Ale myslím,že se sám chytí na magnetu. Kde má ta převodovka magnet?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

martinsidlo píše:Na místě opatrně zatočit rukou,pak přes motor a pak vypustit olej.Když najdeš,je výhra,když ne,zkusit vyplavit něčím,jak radí kolegové. Ale myslím,že se sám chytí na magnetu. Kde má ta převodovka magnet?
Nechyti. Drát není magnetickej. Je to nějaká slitina na TIGa.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

patrik.kloucek píše:slovacek.milos>> Takže vyhulit se na něj a nechat ho tam? Přemýšlel jsem jestli by se to nevyplavylo s olej kdybych to protocil a vypustil.....
jericho-3>> No jenže tohle jde udělat když je převodovka venku. Na autě to neudělám Spíš si myslím jestli by se ten drát neurazil na dně a dal by pokoj......
No já to taky dělal v autě na pojízdném heveru, pouštěl jsem zvedal , taky mě napadlo, se na to vykašlat, ale když přijde jehlička mezi zuby,byl by průser, ale svař. drát to přehryzne.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Ferrari1980
Přispěvovatel
Příspěvky: 411
Registrován: 16 kvě 2012, 19:30
Bydliště: Partizánske

Příspěvek od Ferrari1980 »

Mno ako tu písali, skúsil by som tam naliať nejaký redší olej, aby to prípadne vyplavilo cez vypúšťak. A ak by sa to nezadarilo, tak hold, zložiť, pomodliť sa a ajzdiť
Megane I, 2001, 1,9 D
Alfa Romeo 156, 1,9 JTD 85kW
AR 159 SW, 1,9 JTDm, 88kW
Š125L, rv 89, 37kW :-)
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

Ferrari1980 píše:Mno ako tu písali, skúsil by som tam naliať nejaký redší olej, aby to prípadne vyplavilo cez vypúšťak. A ak by sa to nezadarilo, tak hold, zložiť, pomodliť sa a ajzdiť
presne tak jsem to udelal. Nic nevypadlo tak si to kola hold musi prebrat. Najeto cca 100km a zatim dobry. :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

;) ;) ono kolikrát když promyslíš konstrukci převodovky tak se ta součástka do mlýnku ani teoreticky nedostane ;)
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“