Auto na dovoz aut, 4x4, 3t+ tažné, D ale ne CR do 300 tis.

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Děkuji všem vyjma spammera píšícího pod vlivem A6TDI, který by si za tuto činnost zasluhoval ban.

Q7 je právě to, co si prozatím dotyčný vybral. Bohužel, je to CR. Žel, dozvěděl jsem se, že třílitry jsou v tomto autě dost poddimenzované a lepší volbou, zvláště pro tahání je 4,2 TDI V8.

A proč ne CR? Stačí se kouknout na cenu komponent souvisejících se vstřikováním. K tomu DPFka a je to šílenost. A to nezmiňuji životnost vstřikovačů.

Ale co, má svoji hlavu, nelze s tím nic dělat.

PS: já osobně, pokud bych se rozhodl pro CR a ML, tak bych šel do OM648, protože OM642 je děs, běs hrůza co se nákladů týče a OM648 by mělo být (dle mě dostupných informací) něco jako OM606 ve verzi CR
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Za mě je CR nejlepší typ vstřikování pro tenhle druh aut. PD bylo jen v touaregu R5 a to je nesmysl. Rotačky nebo řadovky jsou většinou komůrkáče, což jsou to auta, co pamatují ještě krále klacka, mají vysokou spotřebu a taky komůrkový diesel není úplně vhodný na dlouhodobou zátěž, zvlášť v létě. Přímovstřik rotačka je skoro jenom ta Toyota, kde čerpadlo Denso taky není úplně levný na opravu...

Pokud je CR od Bosche s klasickými solenoid vstřiky, což starý Mercedes je, tak repas jednoho vstřiku stojí kolem 3500 Kč, což mi nepřijde nějak moc a ty vstřiky najedou v pohodě 300t. km :)

OM648 se bohužel dával jen do W211 a W220, ve starém ML je ten pětiválec 270 OM612, což je prakticky taky stará OM605 předělaná na CR :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je zajímavé, jak ty posuzuješ /turbo kamna power/ ostatní, podle toho, co mají a s čím jezdí...Tenhle pohled často ukazuje spíš na to, podle čeho dotyčného posuzuješ, má Fiata - je to vůl. Má medvěda , je to hlava pomazaná..Zapomínáš na základní věc, když jedu do lesa vezmu si JEEPA, když táhnu karavan , vezmu si i to ML , když budou kroužit po městě a ukazovat, jaký jsem borec vlezu do kabrouše nebo do jiného překrásného skvostu..Ale mnoho lidí si to plete, když nejedu do lesa, ani netáhnu karavan a nepotřebuji si natřásat pérka, tam pojedu s tím, co mi plně postačuje k tomu, co potřebuji a také s tím , co nemusím opravovat a cpát do toho prachy..Samozřejmě záleží i na věku..Ale můj kámoš je také medvědář a když vidí hvězdu, tak mu zvlhnou trenýrky a je třeba pyšný, že má MB 107 evropskou verzi z první serie A MÁ JEŠTĚ MALÁ ZRCÁTKA VPŘEDU..Ale to je každého věc, já jen popsal tyto postižené milovníky, když před sebou vidí toho cikána ve Fiatu a nejraději by ho nárazníkem smetli ze silnice..A můžou se posrat, když jim ujede a vytře si s nimi prdel v serpentinách, když oni tu kraksnu nemohou udržet ve stopě .. Ale pak jsem mu nechal trochu orgasmu...na horizontu jsem ubral a on tu pikslu zkoro ztrhal a předjel z kopce celou kolonu, aby ukázal v čem to sedí...Jinak proti tomu autu nemám nic a souhlasím s tebou, jen si říkám, proč tato auta přitahují zrovna týpky bez sebevědomí a s komplexy, kteří nechápou jeho původní určení...Je to jen auto a ne zrovna úspěšné.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Zklamu tě, mě je upřímně jedno, na rozdíl od tebe, kdo s čím jezdí ;) ani mi nevadí, když si někdo koupí "velké" auto a používá ho k jinému účelu, než je podle tebe správné. Ani mi nevadí, když mě někdo předjede.
Reagoval jsem pouze na tebe a na "A6TDI", neboť pro vás jsou lidé ve starších mercedesech cikáni. To mi přišlo dost omezené, i proto, že podobnými auty, jako jsou vaše, cikáni běžně jezdí. Taky běžně jezdím "cikánskými" auty, proto ostatní nesoudím. Toť vše. ;)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

Jen malá technická vsuvka - za tažným vozidlem lze táhnout přívěs maximálně o okamžité hmotnosti tažného vozidla, pouze u vozidel kategorie M1G (N1G) to může být maximálně 1,5 násobek jeho okamžité hmotnosti.
Jinak řečeno, tažné na 2,5t u prázdného Transportéra (a v podstatě všech podobných aut) stejně nelze legálně naplno využít.
Bottled
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 29 dub 2014, 18:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bottled »

O okamžité hmotnosti se tam nic nepíše.
2. hmotnost brzděného přívěsu kategorií O1 nebo O2 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že hmotnost takového přípojného vozidla není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 a N1 a jedenapůlnásobek největší povolené hmotnosti tažného vozidla u vozidel kategorií M1G a N1G
Zdroj
ex: Fabia AXR, fmic, VB
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

Čerpal jsem to nedávno ze stránek nějaké autoškoly, tak buď to to tam špatně popsali, nebo jsem to špatně pochopil, ale pokud to je tedy nejvyšší povolená, tak tím lépe.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:...
... a nebo si vezmes Gcko s offroad packetem a s tou si podas cokoliv ze zmineneho - v lese, na polnacce, na okresce ale i dalnici :wink:

Ber s nadsazkou, ale neco na tom je.

Jinak, Jericho, co se z tveho prispevku tyka tohoto tematu?
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Tom89
Přispěvovatel
Příspěvky: 430
Registrován: 23 dub 2009, 10:38

Příspěvek od Tom89 »

a co volvo xc60,xc90
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Slabota
BMW 330 ix
tomtt
Přispěvovatel
Příspěvky: 302
Registrován: 13 pro 2006, 21:16
Bydliště: Královehradecký kraj-Vamberk, 516 01

Příspěvek od tomtt »

XC90 D5
Octa 1 s nesmrtelnou chrochtačkou AGR, Alhambra 1,9Tdi AFN s půl mega na tachu, VW Kafer 1302S rok 1972 - motor 1600ccm(zatím bez úprav), AUDI 100 C3 doutník s pětihrnkovou komůrkou 2,0TD R5.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“