Octavia 2 TDI PD špatné studené starty - vyřešeno

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Zamčeno
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Octavia 2 TDI PD špatné studené starty - vyřešeno

Příspěvek od Ajbi »

Ahoj pánové. Jak jsem řešil v několika diskuzích, že mi špatně startuje Octavia 2, 1.9 TDI 77kw, r.v. 2005, DSG, najeto 325 tis. Na vozidle jsem postupně vyměnil podávací čerpadlo, tandemové čerpadlo, minulý rok se přetěsňovaly vstřiky komplet, loni také výbrus hlavy, nové těsnění, uložení vstřiků, nové svíčky, lišta, baterie, přirubu palivového filtru jsem dal novou original. Prostě vyměněno snad vše. Problém se začal zhoršovat, kdy se přidal i kouř z výfuku. Včera jsem dal auto do servisu, vytaženy vstřiky, dnes odzkoušeno na stolici a tři vstřikovače tečou a jsou K. O. Takže od začátku byl problém ve vstřikách. Přitom spotřeba byla po celou dobu naprosto v pořádku (dlouhodobou mám od 4,8 - 5,3) Hlučnost také byla normální, auto nekouřilo - až poslední dva dny. Takže se ukázala příčina jako nejhorší varianta. Tak snad to někomu pomůže.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Koukám že v několika diskuzích a teď založíš další na místo toho abys to přidal do již existující, ach jo :roll:
Člověk se pořád učí.
Zamčeno

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“