bouchani prevodovka

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jindrawww
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2015, 12:15

bouchani prevodovka

Příspěvek od Jindrawww »

ahoj lidi.
uz delsi dobu resim neprijemne zvuky....popisu problem.
mam skoda fabia 1.9tdi ATD s prevodovkou EWT.
spojka je nova (original jednohmota plus sada LUk).
kdyz motor nastartuji a necham spojku v klidu neslapu na ni,pridam plyn vse ok .problem nastane v okamzik kdyz drzim spojku seslapnutou a pridam plyn. z motorove casti jdou neprijemne zvuky jakoby dupani nebo bouchani nevim jak to popsat .delalo to i se starou spojkovou sadou a dela to i s tou novou.olej v prevodovce jsem menil taky (puvodni jak novej).Logicky mi vychazi ze to v prevodovce bejt nemuze protoze kdyz ji drzim na podlaze tak je prece odstavena ale vzal jsem si stetoskop a kamarad mi pridal a proste to jde a mlati v prevodovce jak ukazuji na foto (konec prevodovky strana u kola).muze mi nekdo poradit jak to funguje jestli jsem tak blbej nebo uz nevim ....mel jsem dole i vanu jestli neni problem od motoru na spodku ale nic...budu vdecnej za kazdou radu.jede to ,radi to ,vsechno normalne...dikyObrázek
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

za jazdy sa to sprava ako? bucha alebo je klud?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Jindrawww
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2015, 12:15

Příspěvek od Jindrawww »

slysim to taky..kdyz treba jedu na dvojku a slapnu na spojku ze preradim na trojku tak otacky doprovazi tyhle zvuky .jezdim s tim uz delsi dobu ale je to neprijmeny hlavne proto ze nevim co to je
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Tam bude vzadu to dvojité ložisko a ty se sypou.
Jindrawww
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2015, 12:15

Příspěvek od Jindrawww »

nojo ale kdyz drzim spojku na podlaze tak je prece prevodovka odstavena a netoci se...nebo nevim :-)... presto co ted pisu tak to proste jde z ni a to nechapu ..
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

je to zajimave ze to robi po zeslapnuti spojky. kazdopatne daj dole ten cerny dekl a uvidis stav dvojloziska jak napisal geo.

Obrázek
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Jindrawww
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2015, 12:15

Příspěvek od Jindrawww »

no prave ze to del jen kdyz slapnu na spojku a cim vic k podlaze tim vic to dela.....to asi na aute nevymenim co to dvojlozisko????musi se pulit prevodovka...??
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Asi by bylo vhodný zkontrolovat axiální vůli na klice.
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Jindrawww
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2015, 12:15

Příspěvek od Jindrawww »

s tim uz jsem bojoval taky....byl tu i kamarad co vi trosku vic byla sundana vana ..zkouseli jsme s tim psi kusy a na motoru nic neni..
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

v EWT dvojložisko není, jestli to dělá jak popisuješ při sešlápnuté spojce a i zařazené rychlosti, nemůže být z převodovky žádný hluk, když se netočí, leda by se do ní nesl z motoru, určitě bych spíš zkontroloval motor respektive kliku
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“