X-type 2.0d (mondeo TDCI)-ovládání turba a dávkování paliva

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

X-type 2.0d (mondeo TDCI)-ovládání turba a dávkování paliva

Příspěvek od macman »

Zdravím vespolek... Mám Jaguára x-type s motorem TDCI 96KW co se dával do Mondea mk3.. Auto mám dva roky a stále jsou problémy se vstřikováním...

Po peripetiích s nepovedeným repasem vstřiků má auto nyní opět repasované ventilky ve vstřikovačích.. čerpadlo je po repasi, systém vyčištěn, nové žhavičky...

AUto startuje na drcnutí, má pěkný volnoběh, motor se konečně chová civilizovaně... V tomhle ohledu vše perfektní...

ALE - auto bez ohledu jestli je studené, nebo zahřáté - z výfuku jde stále lehce bílý kouř a smrdí nespálenou naftou... Jinak jede super, po odpojení EGR už ani necuká kolem 2000rpm... prostě krom smradu vše OK...

Druhý problém je, že někdy prostě vypadne turbo... Zpočátku začne turbo zabírat až kolem 2000 otáček, motor cuká, za mnou není vidět a strašný smrad nespálený nafty... Fyzicky není problém v turbu, prostě jen přestane podtlak zavírat obtok na turbu.. Stačí píchnout podtlak napřímo a auto jede jak má... Pak zapojím zpátky regulaci a zase chvíli je vše OK...

Prohodil jsem ty podtlakové ventily turba a EGRu mezi sebou a chová se to stejně.. Takže ventilem to nebude... Veškeré hadičky jsem prošel a vypadají OK..

Co mě ale hlava nebere, proč když nejde turbo, proč rve jednotka do vstřiků tolik paliva, že za mnou není vidět pro nespálenou naftu.. K čemu má váhu vzduchu??? Jenom na kontrolu EGRu??? Proč teda neřve, když je odpojený EGR???...

I na starý rotačce šla z turba hadička do čerpadla, který čerpadlu přidávala když turbo tlačilo.. že by TDCI dávkovalo jen dle pedálu???

Prostě mám pocit, že ty závady spolu souvisí a snažím se pochopit kde by mohl být problém...

Mimochodem, jednotka motoru je na diag bez chyb... že jí nejde turbo jí naprosto nevzrušuje.. Bohužel když se závada projeví, tak u sebe nemám diagnostiku, abych mrknul na hodnoty...

Rady???

macman
Odpovědět

Zpět na „Ford“