Volkswagen Golf kombi r.v2001 ALH motorˇsp.neštatuje

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jarroo
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2009, 08:20

Volkswagen Golf kombi r.v2001 ALH motorˇsp.neštatuje

Příspěvek od Jarroo »

Čaute všetci.

Mám Golf IV 2001 motor ALH.,motor naštartuje aj za tepla aj za studena každý druhy krat.Asi takto: naštartujem nechám ho bežať asi 2minuty,zhasnem motor,po asi 1 minute ,správa sa ako imobilizer,naštartuje a do dvoch troch sekund zhasne.Potom vypnem klučik znova motor normalne naštartuje.V adrese prístrojového panela je chyba : motor,bez komunikácie,keď si dám blok nameraných hodnot v motorovej jednotke 125,tak ABS,airbag a prístroje su v komunikácii OK.,Čo ma ,ale znepokojuje,je chyba v prístrojovom panely 1314,to je na výmenu RJ motora.Rele napájecieho napätia,som vymenil pre motorovú jednotku a nepomohlo to.,ešte skúsim pozrieť spoje vo vodnom kanáli pod stieračmi.už som skontroloval aj spoje vo vodnom kanalí a RJ motora,všetko sa zdá byť v poriadku.Nestretol sa niekto z Vás s týmto problémom?

Dik za odpoved. Jaro
Jarroo
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2009, 08:20

Příspěvek od Jarroo »

Tak,myslím,že som na to došiel v čom je problém?... Už sa to štartovanie správa tak,že ostanú po zapnutí klúčika zapalovania,svietiť v prístrojovke dve kontrolky : žltý trojuholník a abs plus kontrolka airbagu a kontrolka baterie -červená stracá jas a postupne sa zase rozvecuje. Ke ď na tretí-štvrtý štart motor naštartuje a beží normálne všetky kontrolky zhasnú.KOntrolka airbagu sa
ale rozsvieti po asi 5 minutach behu motora,ale zase po chvíli zhasne kontrolka.
Mne to pripomína,že dátová zbernica pohonu má problém.Vadný bude asi prístrojový panel,pravde podobe studený spoj na plošnej doske prístrojovky.

Jaro
P
Přispěvovatel
Příspěvky: 507
Registrován: 02 říj 2007, 18:41

Příspěvek od P »

Že by odcházel oříšek ve spinací skřínce. :?
Jarroo
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2009, 08:20

Příspěvek od Jarroo »

Myslím,že nie,čítacia cievka je OK,symbol klúčika sa v prístrojovke neukazuje,mal som takýto prípad davnejšie,tam zase prístrojovka zlyhávala pri -3C.,a nižšej,skutočne sme potom dali kombiinstrument do chladničky na pol hodinu a auto neštartovalo.Tento prípad bude podobný.
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“