Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tovog
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 04 črc 2011, 20:04
Bydliště: Budishow

Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Příspěvek od tovog »

Prosím o radu.
Automechanik si při obecném servisu všiml, že při požadavku na vyšší výkon je z motoru slyšet syčení vzduchu, nepodařilo se mi ale najít místo, kde za turbem vzduch uniká. Pokles výkonu nebyl výrazně patrný.
Při dalším provozu se mi zdálo, že je syčení silnější, motor táhl hůře, začal padat do nouzového režimu. Při tom ve chvíli požadavku na vyšší výkon se postupně rozsvítí kontrolka brzd (vykřičník) a když uvolním plyn, tak zhasne.

Nedá se z toho určit místo, kde uniká turbem stlačený vzduch, jiný problém nebo souvislost?

Děkuji. Ford Galaxy 66kW
Tomáš Vognar
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud ti svítí brzda vykřičník tak kvůli ojetým deskám, ručí brzdě nebo málo brzdovky v nádobce,

lokalizovat syčení za chodu motoru je velmi obtížné, spravidla praske některá z hadic, mám třeba velké štuple na demižoy uprostřd vetilek, zacpu celou soustavu před sáním a za filtrem tlakuji a poslouchá za chvilku vím,
Uživatelský avatar
tovog
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 04 črc 2011, 20:04
Bydliště: Budishow

Re: Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Příspěvek od tovog »

Vykřičník nesvítí trvale. Rozsvítí se jen když chci plný výkon a ten chybí. Když to nejvíc syčí.
Nějak souvisí.
Tomáš Vognar
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dolej brzdovou kapalinu

dávat do souvislosti výkon motoru a vykřičník brzdy je

nesmysl holý věta rozvitá ;)
Uživatelský avatar
jurosdi
Aktivista
Příspěvky: 1243
Registrován: 05 pro 2009, 21:11
Bydliště: topolčany- SR

Příspěvek od jurosdi »

Ako vypadá tá kontrolka??? Ak je to žltý výkričník v trojuholníku,tak je to ASR. Tá môže svietit,ked RJ motora nedokáže dosiahnut požadovaný výkon.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Příspěvek od šulda »

tovog píše:Prosím o radu.
Automechanik si při obecném servisu všiml, že při požadavku na vyšší výkon je z motoru slyšet syčení vzduchu, nepodařilo se mi ale najít místo, kde za turbem vzduch uniká.
Ty jsi ten automechanik? (hm)
tovog píše:se postupně rozsvítí kontrolka brzd (vykřičník)
Co znamená že se postupně rozsvítí?
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
tovog
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 04 črc 2011, 20:04
Bydliště: Budishow

Re: Snížený výkon AHU + rozsvěcuje se vykřičník

Příspěvek od tovog »

slovacek.milos píše:pokud ti svítí brzda vykřičník tak kvůli ojetým deskám, ručí brzdě nebo málo brzdovky v nádobce,
Měl jste pravdu. Brzdová kapalina už pochyběla a při jízdě do kopce se čidlo na uzávěru nádoby ocitlo nad hladinou. S výkonem to nesouviselo. Dolil jsem a už se nerozsvěcuje.
slovacek.milos píše:lokalizovat syčení za chodu motoru je velmi obtížné, spravidla praske některá z hadic, mám třeba velké štuple na demižoy uprostřd vetilek, zacpu celou soustavu před sáním a za filtrem tlakuji a poslouchá za chvilku vím,
Každá dobrá rada drahá tady, díky! Prosím o upřesnění. Před sáním snad nemusím rozdělávat a ucpávat soustavu, když motor stojí, nebo ano? Čím to tlakujete? Kompresorem, nebo něčím s větším objemem vzduchu?
Dnes jsem si všiml, že tenká opletená hadička, která je napojená na sání a vede kamsi dolů do kabiny jak jsou pedály, má na jednom místě prodřené opletení a guma je taky ztenšená - díru jsem ale nenašel.
Tomáš Vognar
Odpovědět

Zpět na „Ford“