Cerpadlo na septik?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Cerpadlo na septik?

Příspěvek od ferdy91 »

Hned v nazve temy sa chcem opýtať ohľadne vyberu čerpadla do septiku,zumpy.Zatial kupene nemam ziadne avsak onedlho nejake budem musiet kúpiť.Moja otazka ponorne alebo povrchové resp. nadzemne.Koli praktickosti by mi viac vyhovoval nadzemny uz len koli cisteniu.Tahat si to budem sam aj vozit do najblissej COV cize to prosim.nerieste kde co ako.Popripade ked mate nieco osvedcene co vam funguje mozte aj napisat značku.Myslim mozno nieco na styl sigma.
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

To záleží, jestli jsou to vostrý sračky nebo už pečištěný přes domácí ČOV.Povrchový čerpadlo budeš muset zalejvat, protože samosací ti na tohle fugovat nebude.Na to je čerpaný médium moc znečištěný.
Nejlepší je hovnocuc.Pokud máš traktor tak si ho obstarej.Dobře se s tim těma hovnama zamíchá a nasaje i kal.Mám dosluhující lejtu a budu pořizovat vyřazenou LPG nádrž 3m3.Vývěvu mám R200, což nasaje lejtu asi za 2-3 minuty.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Ne ne ziadna cov ani nic zatial nebude ani sa nepredpoklada.Bude tam aj huste ale skor sa mi jedna o vodu ako taku to huste co ostane dole by ma az tak netrapilo raz za cas by sa to odsalo.Traktor koli tomu nebudem riesit mam pracovnu stvorkolku a urobeny vozik na zhruba 1m3 a do cov to mam zhruba 4km.Skor ma napadlo to samonasavacie a saci kos doe nie uplne naspodok ale povedzme do 2/3 nadrze.Ale necham si poradit
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Kámoš měl snad dvacet let : motor nahoře z něho hřídel dolů a na ní vrtule ze dvou plocháčů a nemohl si to vynachválit
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Tak tak, stejny princip i stejny leta pane to jelo i dneska by to jelo, ale dneska uz je vse pres COFKU.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ja mám ponorné čerpadlo asi 9rokov a iné by som nechcel strcim ho do rohu a neberie miesto ,kde by som takú kravu veľkú dával ako bola kedysi ,dokonca otec ho mal a sme to predali za 4h vytiahnem 12m3 žumpu .hadica 1''. A hlavne je na 230V dlhy kábel skladná hadica ,povrchové čerpadlá mas väčšinou na 380v k tomu hrubu saciu hadicu zase druhá hasičská hadica už hore a velke to je neskladne.
BMW 330 ix
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A dobre je dávať aj do žumpy baktérie ,nesmrdi tak a lepšie sa to rozkladá .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

rudy5 píše:A dobre je dávať aj do žumpy baktérie ,nesmrdi tak a lepšie sa to rozkladá .
presne takto so. to robil asi 7rokou a tahal ponornym cerpadlkm z lidlu mam ho dodnes ale uz iba na bazen
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

tom hanks píše:Kámoš měl snad dvacet let : motor nahoře z něho hřídel dolů a na ní vrtule ze dvou plocháčů a nemohl si to vynachválit
Přesně tak, když jsem byl mlaďoch, spolupracovník všeuměl přinesl kus hřídele, kusy páskoviny, nějaký motor a začal vařit. Tak mu říkám, co to bude až to bude? Ale potřebuju vypustit rybníček plný bahna..navařil lopatky, spočítal z hlavy podle otáček a komory čerpadlo, kolik litrů to bude dávat, motor umístil nahoru kabel přetáhl vrchem přes vrbu a já se přijel na to podívat..Říkám, pane Svoboda a půjde to? A on, proč by to nešlo, nic jiného mu nezbývá..Zapnul to a z trubky navrchu průměru asi trubky na lešení se nepřetržitě řinula voda s bahnem. Tam jsem plně pochopil, že vyučený truhlář a všeuměl má znalosti a fištron větší než já blbeček s pitomou maturitou a theoriemi, které mi jsou a byly celý život k hovnu a celou dobu se od něho učil..Bohužel jsem se musel stydět, protože on měl plat 1500 kč čistého a já s vyšší třídou jako /vzdělanec/ měl o celých 3OOkč víc... (rofl)
nepropadat panice...
hurikan1
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 18 říj 2015, 14:05

Příspěvek od hurikan1 »

Mám aj robené s motorom na vrchu ako tu popisujú, ale je to neobratné a ťažké. Čo sa musí nechať je to pracant, trubka ide s toho asi 70mm.Za účelom lepšej manipulácie som kúpil v Polsku ponorné vypadá ako antikorové za nejakých 40euro vývod 2 cole 10 m3 hodina. To robené už ani nevyťahujem.
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

hurikan1 píše:Mám aj robené s motorom na vrchu ako tu popisujú, ale je to neobratné a ťažké. Čo sa musí nechať je to pracant, trubka ide s toho asi 70mm.Za účelom lepšej manipulácie som kúpil v Polsku ponorné vypadá ako antikorové za nejakých 40euro vývod 2 cole 10 m3 hodina. To robené už ani nevyťahujem.
Za komančů jiná možnost nebyla , 5-6 výplat by za to nikdo nedal když nebyl ani cement a výfuky na stodvacítku
Libor Hanzal
Přispěvovatel
Příspěvky: 548
Registrován: 24 led 2006, 14:00
Bydliště: Trhové Sviny u Č.B.

Příspěvek od Libor Hanzal »

Přečerpávám septik kalovkou s plovákem do čističky. Je spínaná po 8 minutách pomocí nastavitelného spínače značky Lovato kvůli pravidelnému přítoku do čističky , aby se nevyplavily bakterie. Kalovka musí být v nerezu .
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“