Stihl ms440

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jako jo no, záleží na konkrétním tipu pily a taky zvážit jestli se mě 5tis. vyplatí do toho dávat nebo si koupit novou a mít na X let pokoj...co jsme koupili nový Stihlky tak se na to leta nemáklo,jednou za rok preventivně svíčku a je to...
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

No prihlasujem sa k vyriesieniu problému.
Hanbim sa ale priznam sa nakolko mi to nedalo tak som pilu rozobral hlavu dole vsetko skontrolovat poskladal ok nic.Zavolal som si kamarata takeho celkom hodneho silnejsieho trhal trhal trhal az pila zbrchtala dym jak 2 pragy ale uz cuduj sa svete ide.Pilu dobreze neroztrhal ale uz ide aj chyta aj otacky vsetko ma ok.Co s toho vychadza poriadne sa najest a hrubou silou vsetko ide :D Sam nechapem tomu ako pila raz isla a potom zase vobec ale ide to je zaklad :) A pocitovo aj reakcia na plyn na to ze je stara 440 tak ide lepsie ako nova 261 :)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

roman1648 píše:Jako jo no, záleží na konkrétním tipu pily a taky zvážit jestli se mě 5tis. vyplatí do toho dávat nebo si koupit novou a mít na X let pokoj...co jsme koupili nový Stihlky tak se na to leta nemáklo,jednou za rok preventivně svíčku a je to...
nová výkonově stejná byla za 10-12 ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jasný no, ono zase nějaká obr pila je taky zbytečná, kámoš si tenkrát v Euforii koupil MS441 za balík a dělal s ní za ty léta tak všehovšudy tak 10x,jako je to super mašina ale fakt tak na pořez velikýho stromu,jinak je to zbytečně těžký,mávat s tím celej den v lese tak ti upadnou ruce i záda
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

byl sem nedávno v husqvarne kupit nejake veci na pilu a čučal sem na tie AKU pily. .... máte s tím skusenosti s tým sa musia robit šolichy v lese (noteeth)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kámoš co dělá střechy,pergoly atd to má,když potřebuje na střeše něco říznout nemusí tahat kabel nebo startovat motorovku a nemůže si to vynachválit,prý to i celkem dlouho vydrží nabité,výkon normální,no na kácení dubů to není že ( nehledě na to když dělá někde v Brně v zástavbě,nakopneš pilu a hned tam jsou měšťáci )
Kubi
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 10 čer 2013, 21:16

Příspěvek od Kubi »

Budúcnosť patrí AKU, Stihl má už celý sortiment strojov na batérie, lenže zatiaľ je táto technológia drahá. Slušná AKU píla od Stihlu, k tomu dva top batérie aby bolo dosť energie na nachystanie jednej vlečky dreva v lese, k tomu rýchlonabíjačka a si na cene zhruba 700,- eur. Píla má výkon cca 2 kw, benzínový ekvivalent o výkone 2kw stojí od Stihlu cca 350,-eur. Takže aku výde na dvojnásobok. Najsilnejšia aku má výkon zhruba 2,2kw s najsilnejšou batériou, motorové píly používané v lesníctve majú výkon 3,5 až 5,4kw, takže tak skoro ich batériové stroje nenahradia. Ale tesári a záhradnícke firmy pracujúce v centrách miest už dnes hojne využívajú Aku stroje.
Octavia TDI AGRo, Lift 35/30mm,puky TT, Powered by MTE-85kw, 265Nm
Octavia ll Combi 1,9TDI 77KW BXE 4x4, Powered by MTE - 100kw,320Nm
Kia Sportage 2,0TD, lift 50mm +T3 EXTREME
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Do lesa je aku slabá kamarát ju ma ,to je tak na dvore trochu drevo porezat aj to hrubé klaty nezvláda teda pomaly zvládne ale baterka je za chvíľku ko dve baterky aby človek stále točil .pre tesara na stavbe super .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

S půjčenou aku Stihlkou jsem dělal vloni pergolu. Naprostá bomba. Lehká, tichá a s malým řetízkem neskutečně přesná.
Jen ta cena, pokud ji nepotřebuješ denně, je naprostý nesmysl.
Ale dokud to půjde, domů to nechci. Nechci řešit kolik vydrží baterky, jestli jsou před delším uložením správně dobitý, jestli jim není teplo, zima...
Zatím u mě komfortem vede jednoznačně benzín.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

na 100%, že to řve ano, to jo, ale v lese je to jedno a u baráku nejsem hovado abych řezal v neděli v poledne (rofl) navíc na vesnici to není tak upjaté jak ve městě kde nastartuješ sekačku a soused už volá 158... (wallbash)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Na vesnici je právě normální zvuk o víkendu, když jede cirkulárka a štěkající vořeši (rofl)
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Bohužel už ani nee. Na mne v létě v neděli zavolal tady jeden náplava cajty že ho ráno v 8 budím tím že mu jezdím nad chalupou (cca 200m vzdušnou čarou) traktorem a kosím louku. A takových chytráků je tady víc.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hele, to je i u nás, největší chytráci jsou právě tito chalupáři kteři z města jedou odpočívat, jako OK, chápu, jak jsem už zmiňoval, nebudu nikoho budit v 6 ráno nebo obtěžovat v neděli v poledne ale odsud podsud,vesnice je prostě taková, myslím že jsem ještě hoodně ohleduplnej a opatrnej,staří sedláci u nás vyjedou klidně v 5 ráno s rozmetačem hnoje a nezajímá je to, nevím jak jinde ale u nás asi na toto nikdo policii volat nebude protože by se mu vysmáli (rofl) :roll:
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Bohužel smutná realita. Toto je přistěhovalec někde od Prahy, koupil tu barák a myslí si jak je na dědině klid. Policajt přijel vyšetřovat,normálně za mnou přijeli na pole, já mu ukázal v mapě kde je a či to je a poslal jsem ho do.... Po měsíci přišel dopis s tím že se žádný přestupek nestal. Tuten člověk je p..a když to řeknu slušně. U nás napříč dědinou je jedna silnice,4 až 5 m široká. A vedle ní chodník cca metr široký. A z druhé strany chalupy či svah Loni v lednu nebo v únoru kydlo kotel sněhu a samozřejmě jak to hrnul traktorem tak aby se dalo vůbec projet autem musel to nahrnout na ten chodník. Asi tak jak každý rok už 30 let zpátky co ty chodníky jsou. A on neměl nic jiného na práci než chodit po dědině,ptát se důchodců jestli by se jim nechodilo v zimě líp po chodníku jak po cestě. Těch důchodců,kteří po tom chodníku nechodí ani v létě. Co mu ta babka která vidí sotva na zem a slyší tak metr daleko asi odpoví že. Tak potom dělal bordel na zastupitelstvu jako že nejsou chodníky uklizené... To samé mu vadí hluk od traktoru nebo cirkulárky,přitom že mu nad barákem chcou udělat testovací polygon na rallye auta ho nese.e a nijak to ani jako zvolený zastupitel neřeší. Prostě mag.r... A takových tu začíná být podstatně víc, nejhorší že i starousedlíků. Každý si na dotace nakoupil kotel na uhlí,dřevo už nepotřebuje a to co on dělal před pár rokama každou sobotu neděli mu najednou vadí.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tohle bych přirovnal k odnaučenýmu kuřákovi. Taky nejvíc pičuje, když mu někdo kouří v blízkosti.Ale, že on s tím předtím někoho otravoval bylo jedno. Aneb, dnes se každý ohání svejma právama. Kdyby se radši každej staral sám o sebe. Ještě jsem si vzpomněl, jak si lidé koupí nemovitost u tratě a pak nadavaji, že jezdí vlaky (rofl)
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“