Audi A3 8P 1.6 BGU nejde nastartovat

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Davidlukas
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27 srp 2018, 10:04

Audi A3 8P 1.6 BGU nejde nastartovat

Příspěvek od Davidlukas »

Zdarec pánové, řeším tu problém s jednou A3 ... dojel jsem, vypl motor a už nenastartoval, auto bylo naprosto bez chyb a problémů a z ničeho nic prostě nejde nahodit. Zkusil jsem diagnostiku, všechny jednotky vykazují chybu komunikace s řídící jednotkou a do samotné řídící jednotky se nejde připojit. Zkontroloval jsem, jestli v ní není voda nebo nejsou zaoxidované kontakty... vše ok, zkontroloval jsem veškeré pojistky, vyzkoušel veškeré relátka, bez úspěchu, auto se chová jak kdyby vubec řídící jednotku motoru nemělo, svící kontrolka EPC a motoru. Normálně bych si myslel že snad odešla ta jednotka ale takto z ničeho nic ? To mi nedává smysl... Díky za každou radu
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 861
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Re: Audi A3 8P 1.6 BGU nejde nastartovat

Příspěvek od Čert »

Davidlukas píše:Zdarec pánové, řeším tu problém s jednou A3 ... dojel jsem, vypl motor a už nenastartoval, auto bylo naprosto bez chyb a problémů a z ničeho nic prostě nejde nahodit. Zkusil jsem diagnostiku, všechny jednotky vykazují chybu komunikace s řídící jednotkou a do samotné řídící jednotky se nejde připojit. Zkontroloval jsem, jestli v ní není voda nebo nejsou zaoxidované kontakty... vše ok, zkontroloval jsem veškeré pojistky, vyzkoušel veškeré relátka, bez úspěchu, auto se chová jak kdyby vubec řídící jednotku motoru nemělo, svící kontrolka EPC a motoru. Normálně bych si myslel že snad odešla ta jednotka ale takto z ničeho nic ? To mi nedává smysl... Díky za každou radu
Z dotazu není zřejmé, jestli se vůbec točí motor...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

chcelo by zmerat ci ma RJ motorj vsetky napajania podla schemy
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Audi A3 8P 1.6 BGU nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Davidlukas"] jak kdyby vubec řídící jednotku motoru nemělo,

zkus proměřit na řj motoru pin 3 a 62 jestli tam naměříš po zapnutí klíčku + 12V
Davidlukas
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27 srp 2018, 10:04

Příspěvek od Davidlukas »

Motor točí normálně, s tim problém není, baterie v pořádku nabitá


Dobře zítra zkusím proměřit, dám vědět, mám možnost ve středu zkusit jinou jednotku, byli mi řečeno že i když nebude spárovaná měl bych na diagnostice případně změnu poznat
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

no asi to bude nejrychlejší řešení, podle popisu to tipuju na tu jednotku
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

hele toto mě jednou vyjebalo - tajnej vypínač pod kobercem o kterým ani majitel nevěděl...zašlápnul jsem ho jak jsem tam lezl oknem na odfouknutí brzd,chci sjet z heveru a nic,stejný postup jako ty,v zoufalství jsem měnil i spínací skříňku( byla to OII BXE ), nakonec jsem si všimnul nějakýho smotku drátů,šel po nich a našel to...snad ti to pomůže, jinak asi fakt náhlá smrt jednotky...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="roman1648"]hele toto mě jednou vyjebalo - tajnej vypínač pod kobercem o kterým ani majitel nevěděl..

taky jsem to mockrát řešil, proto bych měil ty piny a zjištoval jestli jede čerpadlo
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“