stavba dilny - zkolaudovani ?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

stavba dilny - zkolaudovani ?

Příspěvek od JHBullit »

Ahoj zatim delam v mensi nizke garazi s montazni jamou samozrejme ofiko dilna to neni a ted bych si rad postavil novou dilnu ( pozemek mam) a rikam si jestli pokracovat dale v tomto duchu nebo postavit oficialni servis. Je mozne nekde dohledat co vse musi ofiko dilna splnovat za zakone normy a narizeni rozmery unichove vychody pozarni hlukove smernice skladovani odpadu atd nebo musim toto vse a mnoho dalsiho nekde dohledat? nebo jestli mi nekdo poradite jak male servisy o 1-2 lidech provozujete... diky za rady
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já bych postavil stavbu v parametrech , které umožní prostor použít jako dílnu. Ale nazval bych to garáží, nejlépe jako max. pneuservis a normálně bych pokračoval v tom, co teď děláš, se zdviží apod. Pokud to nebudeš mít jako hlavní zaměstnání, tak je máš na háku, pokud ano, ten základ v parametrech by měl stačit..Pokud by měli posuzovat všechny dílny živnostníků, museli by 98% zavřít..Do plnohodnotného servisu bych nešel, musela by se změnit vláda , zrušit EET a najít čehůny, kteří jsou spíš k práci a je na ně spoleh,nepodvádí a nebudou závidět jeden druhému..Což je sen... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Univerzální řešení není , záleží na konkrétním stavebním úřadě a úředníkovi , a člověku který s ním umí jednat.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Zajít na úřad a zeptat se konkrétně tam, bohužel tady v ČR se stavební předpisy rychle mění a co platí jeden rok, to neplatí druhý.

Žádám o stavební povolení na stavbu garáže a potřeboval jsem vyjímku z územnímu rozhodnutí kvůli odstupu od sousední nemovitosti, 5 000kč poplatek a další rok bylo tohle zrušeno, nebo mě tam zaškrtli hasiče, tak jdu na hasičárnu ( kde léta sloužil známí, tak mě nadelegoval ) a pani kroutila očima a divila se, proč mě tam posílaj, protože tohle se týká jen staveb nad určité metry to vyjádření hasičů, jelikož máme pod domem tunel metra, tak jsem musel na dopravní podnik a ti mě raději rovnou poslali na dopravní jednotku metra a takhle by se dalo pokračovat.

Opravu jak zde bylo psáno, zeptat se na úřadě kam patříte.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

tak tak co uradník to názor. najlepšie by bolo prijst na stavebný urad s hotovým projektem stavby autoservisu nech sa k temu vyjadrá potom hasiči, životne ,hygiena atď

U nás je nemožne mat dielňu/prevádzku v obytnej časti hned taku žiadosť zamietnu. Ja sem potreboval pristavit 50m štvorcových a kamoš mi dal do projektu "garáž s dielňu" na stavebnem skákali 4metre do výšky muselo sa to prerobit na "garáž + sklad zahraneho naradia a techniky"
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

já bych se do oficialit nepouštěl, my máme dílny v areálu bývalého JZD kde budovy byly už kdysi zkouladovány jako dílny ale když jsme zjišťovali co vše by to mělo splňovat, je to sebevražda
nevím tedy jakej na to máš rozpočet ale opravdu bych to zvážil, nehledě na to že abys to byl schopen všechno zaplatit a udržovat,musíš dělat za úplně jiný ceny...tím tě pak stávající klientela začne napadat,pomlouvat,odcházet jinam....prostě klasika ČR (LOL)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tak tak, taky jsem byl v JZD a tohle nehrozilo, tam si to nikdo nedovolí, ti mají silné konexe až tam hoodně nahoře...
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“