ABS kocka BMW E34 520i (1992)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

ABS kocka BMW E34 520i (1992)

Příspěvek od RAPIDmen »

Ahojte, pri vymene brzd vpredu som zistil že nejde stlačit dobre piestik je to take nerozhybane(auto mam kratko malo km na nom) ,vymenil som predne hadičky, spravil repas stremenov(strmenoch bolo po pol cm usadenin.!), dnes odvzdušnujem a nič ani kapky alebo malo od odvzdušnovakov,,povolil som aj hadičky na strmeny a nič odpojena volny koniec hadičky a pedal ledva pretlačim... vyskušal som odfuknut tlak s HBV na koncoch ruriek z neho tam je tlak, Od abs kocky čo su rozvody na konkretne kolesa tam už nevytryskne len prekapne ( rurky medzi HBV a ABS kockou su prechodne) ,,, trubky som od kocky po stmene prefukal krasne prechodne ,zrada bude zrejme už len ABS kocke začal som ho aj rozoberat ale nikdy som to neotvaral povolil som všetky viditelne šroby ale nedari sa mi to otvorit. Bosch 0265201022 .vid fotoObrázek
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

Obrázek Tak som rozobral bolo tam dost zapchatich sytiek prefukal som. a otazka neviete ake su tieto ventili či ich mam prefuknut bez napojenia na 12V alebo až po napojeni na 12V..... Prefukol som ich z jedneh strany až po napojeni na 12V všetky 4 ...Teraz zanedhlo skušam a už tak dva nešli fuknem natlačim napojim klikne vnom a nič neodfukne vtedy išli všetky prefuknut po 12V napojeni a teraz dva už neodfuknu vzduch durchom.. Rešil to niekto alebo každy pozhana novu kocku ?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já už si s odvzdušnováním užil tolik že když začnu vzpomínat budu nasraný, zkus tento fgl, našlap povoluj trubky u HBV až poteče, pak ke kostce abs našlap a postupně všechny trubky pak ke třmenům,
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady je otázka, má tohle vůbec cenu? Já bych do ABS nesahal je to o hubu, jsou to brzdy. A u tak starého vozu bych sháněl jiné, nebo bych ABS prostě vyřadil...
nepropadat panice...
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

Tak som to poskladal ešte včera,dokonca som sa bol aj zaviest :D.
Odzvdušnenie: nahodil ABS kocku, zatiahol všetky rurky,, nalial do plnej nadobky odfukol som tlak/kvapalinu najskor na všetkych vyvodoch abs kocky. potom na kolesach .. cez odvzdušnovaki sa doslova už vali brzdovka odvzdušnovanie brnkačka...v tom moduli je 8x sitko boli zahumačene no prišerne ... dokonca som to prebrzdil na strkovej ceste funguje aj ABSkovanie. žiadnu repasnu sadu gumičiek som nezohnal na to :/ čiže je to nastarom ale ked bude niekde unik alebo dalšia zavada na tom tak zoženem s druhej ruky už tento modul...zatial to brdzi velmi pekne 100 a 1 ako pred tym.. auguste mam TK tak zajdem ešte na test brzd nech viem či to rovnomerne brzdy ale zatedy sa možem vozit :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:Tady je otázka, má tohle vůbec cenu? Já bych do ABS nesahal je to o hubu, jsou to brzdy. A u tak starého vozu bych sháněl jiné, nebo bych ABS prostě vyřadil...
ve škole jsem se učil jen systém abs, opravovat nás nic neučili protože žádné auto tehdy abs nemělo,

před dvěma lety jsem byl na stk a tam mi technik vyučený automechanik říkal, že abs se nesmí opravovat a ani na to nejsou náhradní díly, měl jsem tehdy problém že na jedno kolo nšla ani kapka tak jsem udělal kostkou takový bajpas protože jsem hned nemohl sehnat kostku abs,
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pokud by se něco stalo a byly porušené "plomby" , tak je průser. Nikdo nepočítá s tím, že se bloky budou opravovat, výrobce naivně předpokládal, že se bude měnit celek..Ale v Čechách je situace jiná... :)
nepropadat panice...
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

prave na čom som sa zastavil tlačim imbus 6ku mala 7mička velka čo som si vravim pozrem lepšie a 5hran vybratie na hlavičkach ,,to bola asi jedina poistka proti rozobratiu :D tak som ich oklepal hlavičky velke knipexy a bolo rozpolene naspet normalne išli M10X1,5 na 17klučik na hlavičku ,,imbusy som nemal garaži take dlhe (LOL)
Odpovědět

Zpět na „BMW“