A pak si kup nové auto....je to ostuda

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5472
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Je to smutne ale je to tak. Dneska si budovat vztak k novemu autu je neco podobne jak budovat si ho s ledničku keru po 4 rokoch vyhodíš :(
Jedine kupit nejaký veteran a s tým sa bavit alebo nejaké ročníky 90 rokov kde nebyli motory z plastu a dali sa slušne nakrmit a naladit
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

roman1648 píše:To je dost ne,já když začínal s pivem tak jsem chodil za 7,90 a to je mě pouhých 38 (rofl) ,jasně ze mnozi pamětníci to budou pamatovat za kacku.. ;)
Pravda že v dobách kdy se vydělávalo 1500 ušetřit na auto který stalo 70tis. je nepředstavitelné...i kdyby člověk šetřil 1/3 což je 500 a to bylo hodně,je to 6tis.za rok tzn. šetřit cca. 12 let... :roll: čest naším otcům a matkám že jsme nemuseli chodit pěšky nebo MHD...
Pravda,nebylo moc lidí kdo si koupil funglovku,pár v dědině (myslím u nás na lontu) ale i tak :?
Mě 34 a Gambrinus když jsme chodili už ve 14ti stál asi 12kc. Tehdy to pro nás bylo pivo. Dneska je to pořád stejný patok a nedal bych za něj ani těch 12kc. Nová Octavia s klimatizací stala 600, a nedávno si kupoval kámoš novou trojku v základu ale se vším co tehdy ani neexistovalo za 420. Když tehdy nastupoval kámoše brácha jako instalatér po učňáku tak bral 8tis, další kámoš jako mechanik za 10tis a to si myslel jak je na tom dobře hned po škole. Ty lepší dělali za 15tis. Dneska je mzda jednou dvakrát tak vysoko. Takže ať se to sere jak se to sere, vydrží to 5 let, tak je to jako když jezdíš veteránem jedničkou octou 15 let. Planeta sice mele z posledního ale finančně je to nastejno
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Q1

Příspěvek od jericho-3 »

Je to o podprahových zkušenostech, já pil pivo za 1.70, Plzeň točená stála 3 kč , lidé brali 110O a víc.. Táta koupil Trabanta 600 kombi za 27000Kč , já poté Mustanga za 4090 kč. Postupně to došlo tak, že člověk bral 2700 hrubého a čistého 2000Kč. Pak přišla Š 110 R ze 78000Kč , což byla řacha, a já si v roce 1976 kupoval Š 1100 za 20000 Kč s novou karoserií..Takže koruna má pro mne jinou hodnotu už jen proto, že když děláš soukromně, náhled na korunu je jiný, protože nemáš žádné benefity už jen proto, že nejsi zaměstnanec. Je to jako ONLY FOR WAIT..Bílej je na tom lépe už jen proto, že je bílej...je to v zákonech. Takže zaměstnanec je preferován už z podstaty ..Proto když jsem v baru propil 2 litry, hned mi naskočilo, kolik jsem toho musel udělat, abych se zlil. Proto je u mne nějaká nová kraksna v podstatě "bezcenná", za ty peníze, které se do ní dají, nehledě na to, že tu nadstavbu pro zlenivělé Evropany nepotřebuji. Bohužel dnes už je koruna jako kdysi Italská lira, se stovkou si můžeš vytřít zadek, protože si sotva koupíš cíga /kdo kouří/ .Ale samozřejmě pokud jsou lidé dopováni penězi od státu, jen aby se roztočila ekonomika, je někde chyba. A možná bude konečně opravdové utahování opasků, vždy jsme nějak proklouzli..Vidím to u svého kámoše, jak mu jeho miliony proklouzávají mezi prsty. A ty zbylé se mu znehodnocují..:?
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“