seat alhambra - kontrolka hladiny oleja

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
matelko22
Přispěvovatel
Příspěvky: 292
Registrován: 01 říj 2006, 21:59

seat alhambra - kontrolka hladiny oleja

Příspěvek od matelko22 »

Ahojte,

po dlhsej dobe som si vsimol ze mi auto prestalo signalizovat nizku hladinu oleja. Najprv som si myslel ze sa to mohlo stat prekodovanim budikov pri mazani servisov. Ale nestalo sa tak po kontrole kodu je vsetko ako ma byt.

Potom ma napadlo ci neni snimac otvorenej kapoty vadny ale ked zamknem auto a otvorim auto tak sa pusti alarm.. takze vylucujem aj snimac kapoty.

Este neviem ci to moze s tym suvisiet ale tak isto mi prestalo signalizovat opotrebovanie brzdovych platniciek. (predne boli uplne na kasu a nic nesignalizovalo). Neviem ale ci to moze mat s tym suvis.

Viete mi poradit co sa mohlo na aute posrat? mohlo odist cidlo na hladinu oleja? Viete mi poradit ako ho premerat, pripadne ake hodnoty by malo vykazovat?

Kedze auto neni uznajmladsie a papka trochu olej mal by som to rad spojazdnene aby som to nahodou nezadrel :(


dik za rady.
SEAT ALHAMBRA 1,9 tDI 85kW
Toyota LC100 4,7 V8
johnyM128
Přispěvovatel
Příspěvky: 232
Registrován: 20 říj 2015, 21:06

Příspěvek od johnyM128 »

to čidlo odchádza a je pomerne drahé /iné ako origo by som nedával/...

najhoršie je že na vagu nevyhodí jeho nefunkčnosť ako závadu...

ideál - raz začas otvoriť kapotu a pozrieť pekne na mierke :D
Sharan 05 85kw gtb1756 kadle kadle poww kadle kadle poww
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

schvalne jsem koukal a kontrolka na desky,na nizkou hladinu oleje a jeste neco..uz si nemuzu vzpomenout tak zhasinají najednou.Uplne bych ty budiky nevylucoval ikdyz nechapu jak by jsi je mohl prekodovat pri mazni servisu
matelko22
Přispěvovatel
Příspěvky: 292
Registrován: 01 říj 2006, 21:59

Příspěvek od matelko22 »

No budiky som skusal kodovat a mal som tam aktivne olej, brzdy, spottrebu na dispeji a vodu v ostrekovacoch... pasy boli vypnute.. aj som sa s tym skusal hrat a skusil som vypnut spotrebuba to slo.. potom som to.nahodil spat...
SEAT ALHAMBRA 1,9 tDI 85kW
Toyota LC100 4,7 V8
matelko22
Přispěvovatel
Příspěvky: 292
Registrován: 01 říj 2006, 21:59

Příspěvek od matelko22 »

Prosim vas nema niekto schemu ako je k tomuto cidlu dotiahnute napajanie. Na pine c1 nemam ziadne Volty.. :( a je to dost zaujmeve ist po kabli :(

dik za rady.
SEAT ALHAMBRA 1,9 tDI 85kW
Toyota LC100 4,7 V8
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“