Výměna manžety pistu zadní brzdy s el. ruční brzdou

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Výměna manžety pistu zadní brzdy s el. ruční brzdou

Příspěvek od exiter »

Ahoj,
Je praskla manžeta. Jaký je správný postup na výměnu ve spojitosti s el. ruckou?
Nejdříve otevření parkovací brzdy přes VCDS
Pak normálně vytlačit pistek. Zde normálně odpojím hadici a brzdic hodím na ponk.
Přehodit novou manzetu
Zatlačit zpět pistek do brzdice
Nakonec zavřít parkovací brzdu přes VCDS

Je to tak ok? Díky budu měnit s tím desky... [/b]
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud nemáš zkušenosti se na vcds vyprdni a udělej to svorkama +- přímo na brzdiči, odpoj konektor, mockrát se to podaří přes vcds ale přijde den blbec shoda náhod a řj skurvíš ;)
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

Přes VCDS jsem měnil zadní desky už X-krát, ale šlo mi o ten pistek s manžetou. Takže odblokuji, vyměním a zablokuji...
Tom.s
Přispěvovatel
Příspěvky: 711
Registrován: 20 srp 2008, 17:27
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Tom.s »

jde to bez problému ,v programu otevřít ,vyšlapat pístek, skřípnout hadičku aby ti nevytekla kapalina, přeházet gumky a vrátit píst ,poskládat a v programu zavřít a otestovat
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ono to de bez problému,
tuším pasat čtyřkolka, otevřít a konec, auto jsem dělal na čas rozvoz obědů, nevím už jak to bylo ale zjistilo se že pojistky u řidičových dveří jsou taky u spolujezdcových, což jsem nevěděl a tam vyhořela třicítka,

tuším taky pasat, otevřít, pak zavřít a KO jednotka v kufru, auto jsem dělal na čas nějaká návštěva ze znojma, baterku jsem měl na nabíječce, přístrojovka pak bliká píská, no super věc,

kámoš hundai přesně podle manuálu a problém, nakonec musel jet do brna kde mu skalibrovali brzdy za dvojku, když se ptal kde udělal chybu řekli mu že to podle manuálu nedělají,
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

slovacek.milos píše:ono to de bez problému,
tuším pasat čtyřkolka, otevřít a konec, auto jsem dělal na čas rozvoz obědů, nevím už jak to bylo ale zjistilo se že pojistky u řidičových dveří jsou taky u spolujezdcových, což jsem nevěděl a tam vyhořela třicítka,

tuším taky pasat, otevřít, pak zavřít a KO jednotka v kufru, auto jsem dělal na čas nějaká návštěva ze znojma, baterku jsem měl na nabíječce, přístrojovka pak bliká píská, no super věc,

kámoš hundai přesně podle manuálu a problém, nakonec musel jet do brna kde mu skalibrovali brzdy za dvojku, když se ptal kde udělal chybu řekli mu že to podle manuálu nedělají,
takze to robis +,- otvoris vymenis dosky -,+ zatvoris a jazdis ?!?
dobre som to pochopil neje potreba skalibrovat pri novych doskach
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="matus"][quote="slovacek.milos"]

už se to tu řešilo a někdo psal že to tak dělá, pokud dělám něco na čas volím raději tento způsob, nejde to u všech značek, příklad u béčka zadáváš nové desky v procentech, však to znáš leta děláš opravu v pohodě a přijde den blbec , minulý rok na P307 jseme půl dne kontrolovali povolené šrouby na převodovce a pak kladivo a majz a odsekat převodovku, jako by ji k motoru někdo přilepil, kdyby mi to někdo vyprávěl snad ani neuvěřím :roll:
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1938
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Sundej motorek a pořádně to pod ním vyčisti at časem nepraskne. Kup sadu včetně okroužku pod segment co je v brzdiči, ten se totiž vyšoupe jako první, pak to rozhod na prvočinitele a vše pořádně vyčisti. Otvírat na začátku desky je úplně zbytečný když to budeš stejně rozebírat...
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

Tak jsem to udělal dle postupu viz vyse a vše ok. Jsem si nebyl jist, jak chronologicky postupovat.
Akorát než jsem dostal pistek zpět prez gumu do brzdice, tak mi to chvíli trvalo. Dycky to jde hned
A ještě v diag jsem to nenašel pod adresou 53 ale bylo v brzdach 03 (Sharan 7n)
Ještě to dneska odvzdusnim...
Diky
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“