Jednosloupový zvedák

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Jednosloupový zvedák

Příspěvek od fekálek »

Zdarec, už někdo viděl tohle? Nějaké zkušenosti s tím?

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1179400 ... 2020ce.php
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

To je dobrý jen do pneuservisu nebo tak domácímu minikutilkovi jelikož neuděláš výfuk,brzdový-palivový trubky, kryty podvozku většinou nevyndáš nádrž ani zadní nápravu proste ten stred a packy z nej tě omezují. Kdysi jsem měl zvedak ten DDR s packama predelanej na tyhle nastavitelný packy a bylo to dobrý mít to venku na kola. No je to lepší než nic jelikož co jsem toho nechal dělám v garáži kde jsem jako dítě začínal a dělám vlastně na zemi a na zvedání mám takový ty pojizdny vidle co bývali v bramborarnach. Dvousloupak mi leží vedle a není ho kam dat není chuť nálada zvedat strop a dělat podlahu aby se vešel. Furt si říkám stejně se na to vykaslu úplně a sobě to na ty zemi zbastlim vždycky
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

57 litrú stojí tvúj život :D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já to také používal, kdysi to bývalo běžné, jednou rukou držet západku a druhou spouštet..Ale řekl bych, že tehdy ta zdviž měla větší základnu..šla až přes celý vůz..Ale tady patrně je ukotvena..Ale řekl bych, že je dost drahá, dvousloupová Čína stojí okolo 30litrů..
nepropadat panice...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

AJ toto je čína. Ako sí písal, kedysi ... Kedysi to bol kus podctivého železa a tieto zdviháky bežne robil topstroj 2,5t. Boli to držiaky. Ale pod čínu jednostlp nikdy. Je to blato a ohýba sa. 2 stlp ešte ako tak.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Hansob ja to mam stejne, chci uz se na auta vybodnout a dvousloup se mi sem nevejde, tohle mi na ty moje kraksny a pro rodinný cleny asi staci, koukal jsem na youtub a kdyz to da Q7ku, tak pro me asi dobry. Myslite, ze je bor cina? Jinak prachy cena zvedaku me nezajima. Chci to jen pro sebe na drobnou udrzbu abych se neplazil po zemi. Nerad bych se vracel do doby kdy mi bylo 20 :(
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Nevím jakou máš podlahu, ale nezvažoval si nůžkovej zvedák některý jsou nízky, pokud je možnost daj se i zapustit a pak nezabíraj místo.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

JozefC píše:AJ toto je čína. Ako sí písal, kedysi ... Kedysi to bol kus podctivého železa a tieto zdviháky bežne robil topstroj 2,5t. Boli to držiaky. Ale pod čínu jednostlp nikdy. Je to blato a ohýba sa. 2 stlp ešte ako tak.
Já mám čínu 3T a taky jsem neměl důvěru , ale postupně jsem otrnul a parkuji nahoře MX-5 , samozřejmě na zámcích, a dole, pokud mi tam auto projede dělám další..Kdysi, když to bylo nové a já nebyl zvyklý na hydrauliku jsem měl nahoře např. JEEPA Pajero a bez zámků, čímž jsem písty dost namáhal a jeden mi uplivne při spouštění.. Tahle zdviž je masivní a i sváry vypadají O.K. , ale je pravda, že mi nohy nějak poklesly..Ale dělal jsem na zbrusu nové 4 tuně za pár šupů a koulel jsem očima, jak ta konstrukce byla subtilnější, ale je pravda, že má kratší nohy a ne všechna auta jdou bez úprav zvednout.Fekálkovi možná cena nedělá problém, ale já když jí kupoval za 36000kč, což je přes 10 let, tak se prachy netiskly jako dnes a nová, kvalitní zdviž stála okolo 100000kč a nebyla záruka, že nemá jen jiný lak a název slavné firmy, a že jí stejně nešijí šikmoocí soudruzi, protože Němec je moc drahý a líný stejně jako dnešní soudruzi u nás...Ale počkal bych na novou situaci, až budou mačkat čepice ve frontě a hledat práci... :)
nepropadat panice...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

jericho-3 píše:
JozefC píše:AJ toto je čína. Ako sí písal, kedysi ... Kedysi to bol kus podctivého železa a tieto zdviháky bežne robil topstroj 2,5t. Boli to držiaky. Ale pod čínu jednostlp nikdy. Je to blato a ohýba sa. 2 stlp ešte ako tak.
Já mám čínu 3T a taky jsem neměl důvěru , ale postupně jsem otrnul a parkuji nahoře MX-5 , samozřejmě na zámcích, a dole, pokud mi tam auto projede dělám další..Kdysi, když to bylo nové a já nebyl zvyklý na hydrauliku jsem měl nahoře např. JEEPA Pajero a bez zámků, čímž jsem písty dost namáhal a jeden mi uplivne při spouštění.. Tahle zdviž je masivní a i sváry vypadají O.K. , ale je pravda, že mi nohy nějak poklesly..Ale dělal jsem na zbrusu nové 4 tuně za pár šupů a koulel jsem očima, jak ta konstrukce byla subtilnější, ale je pravda, že má kratší nohy a ne všechna auta jdou bez úprav zvednout.Fekálkovi možná cena nedělá problém, ale já když jí kupoval za 36000kč, což je přes 10 let, tak se prachy netiskly jako dnes a nová, kvalitní zdviž stála okolo 100000kč a nebyla záruka, že nemá jen jiný lak a název slavné firmy, a že jí stejně nešijí šikmoocí soudruzi, protože Němec je moc drahý a líný stejně jako dnešní soudruzi u nás...Ale počkal bych na novou situaci, až budou mačkat čepice ve frontě a hledat práci... :)
Písal som o jednostĺpe , že je to slabé na 1 stĺp. Stačilo si pozrieť hmotnosť, kde topstroj bol skoro tak ťažký ako čína 2 stlp. Proti 2 stlpu nemám vica menej nič. Sám mám lauch na 3,5t a pohoda, vyšiel na 2900, na pulte 3200. Technik mi tvrdil, že je to to isté ako 4t, akurát má inak nastavený tlakový ventil. Ale je masívnejší oproti zvyšným čínam ako borten a pod. Nie je čína ako čína. Ak už niečo čo nezavadzia tak nožnicový. Sú so zdvihom 1m a do 2m a malé sú mobilné. Roky som na tom robil, ale to bol omcn a to je masív ale cena cca 4-5te v tejto značke. Sú aj na podlahu bez nutnosti predprípravy podlahy. Ak budem neskôr kupovať zdviž, tak určite nožnicový . Na mechaniku ok, akurát je problém, ak máš filtre pod prahmi, ako napr. bmw. ALe dá sa s tým popasovať.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Přiznám se, že jsem nevěděl, že borten je čajna, tak to nebudu dál řešit. Díky za postřehy
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“