oprava karoserie

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

embrojo
Přispěvovatel
Příspěvky: 330
Registrován: 23 zář 2008, 20:46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od embrojo »

TKTDI píše:Autopromackliny.cz pro něho to bude hračka
Tak tomuhle bych se asi vyhnul psal jsem též a nemá vlastni zázemí (garáž ani nic jiného) dělá to venku a v těchto teplotách se to dělat nedá hrozí popraskání laku!!!! A navíc to moc neumí protože mi řekl, že mé promáčkliny vyrovnat nepudou a ony šly!!!! Tak asi tak k tomuto servisu.
vw GOLF 7 2.0tdi 110kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

nechci posuzovat ten servis ani tvoje zkušenosti, ale třeba dolík udělám taky před dílnou když mám plné zvedáky, klidne vylezu na lídlový problém prohlé dveře s hadicí a přísavným kladivem bum bum borec :o dvě kila a naschle, malý dolík si přihřeju horkovzduškou ale to je těžko posuzovat, s nějakým dolíkem se klidně jebu celý den na dílně

záleží co z toho pdr máš to je souprava hromada kravin a + zkušeností,

někde se něco naučíš a musíš skurvit pár věcí abys věděl jak to udělat ok je to past i lehké vítězství, já tu metodu mám rád ale lakýrníka naseru ;)
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

to proc to pobouchavaji tomu nerozumim jinak by to šlo.
embrojo
Přispěvovatel
Příspěvky: 330
Registrován: 23 zář 2008, 20:46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od embrojo »

Jako pokud je to "JEN" dolík tak to můžeš zkusit sám ale pokud se jedná i místo kde je nějaká hrana atd pak, už záleží hodně na zkušenostech. Musíš vědět kam klepnout kde zatáhnout atd. I na těch videi jde vidět že to není jen tak a to co dá za vercajk muže dát rovnou někomu zpravit s vidinou toho že to nesk..vý. Ale každého věc... a Navíc z Kralík to má blíže do Pardubic jak do Přerova. Ptal se na doporučení a to jsem mu napsal proč toho či onoho, ať si vybere sám.
vw GOLF 7 2.0tdi 110kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Staré karosářské pravidlo říká, že např. promáčknutí karoserie chce provést co nejdříve, protože si plech svůj původní tvar až hodinu poté pamatuje a rád naskočí do původního tvaru vhodným úderem. Proto mne naštvalo, když jdu k autu s kterým jsem skoro měsíc nejel a až když jsem přišel blíže, zjistil jsem, že patrně má sousedka mi nacouvala do bočních dveří T4 , takže už to musím nechat na jaro, "protože původní "tvar už plech již jistě zapomněl .... :)
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Pajda077 píše:to proc to pobouchavaji tomu nerozumim jinak by to šlo.
kvuli pnutí v plechu
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Pajda077 píše: proc to pobouchavaji tomu nerozumim jinak by to
šlo.
pro začátek pobouchávej stím kolíkem měj ho napopak když nevíš sílu uděláš klidně důlek a nechtěj okamžitý výsledek, třeba stará vloni bouchla lem PZ blatník

a hezky na sluníčku pak ti přijde mráček, pomaličku přitahuješ poklepkáváš a za dva dny + 3M strojní leštění nebylo nic poznat, zima je taky dobrá odmastíš a ty chnapky ti tam drží hned vlétě si musíš počkat
jericho-3 píše: "protože původní "tvar už plech již jistě zapomněl .... :)
to je těžko někdy to to skočí samo nebo dotáhneš i napoprve, nebo to nejde vůbec a musíš navařit

na ty tvary je super ta proužková lampa nasvítíš a vidíš co tomu chybí,
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 04 úno 2019, 11:59, celkem upraveno 1 x.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Tak jsem zpět...a přemýšlím kam zajet na to odstranění tech promacklin. Nevím jestli zajet do Pardubic za p. Aleksou nebo do Přerova(autopromackliny.cz)....Po roce co toto téma bylo opuštěné, nemá někdo větší zkušenosti s těmito pány co tahají dulky zpět?

Budu moc rád kdo mi napíše zkušenosti jak to tam či tam probihalo...Pokud vi někdo o dalších místech kde používají tuto metodu budu také rád...😉
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

tak opraveno...vytaženo mohu jen doporučit toho týpka v PardubicíchObrázekObrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Krása, člověka vždy potěší, když narazí na někoho , na kterého platí přísloví : KDO UMÍ TEN UMÍ, A TEN DRUHÝ JEN ČUMÍ..Například já... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:Například já... :)
na čumění je tento borec https://www.youtube.com/watch?v=a92FoYml7FE má tam moc videí

mám daleko lepší vybavení, ale tento borec to není člověk to je genius ;)
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

je to asi umění udělat takovou promacklinu aniž by jsi poškodil lak..ale dnes už asi není plech jako plech..tam stejne někdo naboural hlavou když sel z nějakého mecheche 😃 i když me na to taky spadly kusy ledu ze 4 metrů a lak je v pohodě 😃
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Pajda077"]je to asi umění udělat takovou promacklinu aniž by jsi poškodil lak..

je to velké umění, musíš skurvit spoustu věcí na kterých vyrosteš,

mám rád petlahve že tlačiš, vydrží 10 atm, a pak to klepeš tím hliníkovým kladívkem, ale na roinu to se hodiny naklepeš (LOL)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Pajda077>> A opravdu se toto na jiných autech než diesel VW koncern dělá jinak? Přesunuto.
Člověk se pořád učí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

slovacek.milos píše:
jericho-3 píše:Například já... :)
na čumění je tento borec https://www.youtube.com/watch?v=a92FoYml7FE má tam moc videí

mám daleko lepší vybavení, ale tento borec to není člověk to je genius ;)
Má 3 věci: vybavení , ZRUČNOST/zná plech/ , a mám zato, že to začal dělat včas...A možná zjistit, jak která firma má ten plech silný....
Miloši, zkus to, na tom nemáš co zkazit, když se to napoprvé nepovede... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“