Signalizace regenerace DPF

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

bobik007
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 06 srp 2019, 06:16

Příspěvek od bobik007 »

Zde je něco ode mě:
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=175087

Výhodou je, že není třeba nic kuchat a zobrazuje i průběžný stav.
Zapojení do diagnostické zásuvky a USB např. do nabíječky. Zapojení do USB slouží k tomu, aby se vše trvale vypnulo při vypnutí zapalování. Dá se to napojit i např na redukci do pojistkové skříně (proto 5-15V).
Jinak je to USB zbytečné, ale mě třeba štve, že je diagnostická zásuvka trvale napájena a všechny ty čínské bluetooth diagnostiky jsou trvale pod proudem. Kdo nejezdí pravidelně nebo nechce vyhořet, musí je pořád odpojovat.
To zde nehrozí..

Obrázek
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Není to trochu krkolomně řešený s tím napájením z externího USB? Proč si to nebere ze zásuvky EOBD?
bobik007
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 06 srp 2019, 06:16

Příspěvek od bobik007 »

Bere, ale tímto je řešeno vypnutí při vypnutí zapalování. OBD zásuvka je trvale napájena a ne každý jezdí autem denně či týdně :)
roman
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 26 led 2006, 08:23

Signalizace regenerace DPF

Příspěvek od roman »

Používám apku do mobilu VAGDPF.
Stačí koupit adaptér EOBD s modrým zubem, který se dá využít i na další diagnostické aplikace
VAGDPF je i FREE, ale je tam méně hodnot než v placené verzi. FREE verze je dobrá na vyzkoušení jestli to podporuje zvolené auto.
Mě to na 2.0 DFMA 135 kW funguje perfektně.
bobik007
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 06 srp 2019, 06:16

Příspěvek od bobik007 »

No mě u toho štve, že jsou ty čínské EOBD adaptéry trvale pod proudem a pokud člověk nechce vyhořet, musí je odpojovat. Případně pokud nejezdí denně do práce a nechce si vybíjet baterku..

Proto se mi toto řešení líbí, nabíječka se po vypnutí zapalování automaticky odpojí a odpojí i modul. Nehledě na to, že nemusím pořád myslet na to, mít někde mobil (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“