Focus TDCi prasklá klika???

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Focus TDCi prasklá klika???

Příspěvek od roman1648 »

Kluci-radu
Dojel Focus I 1.8tdci 85kw,na volnoběh vibrace že skákaly zrcátka 3cm...na vyslapnuti spojky to reagovalo,říkám si dvouhmota,ta byla tak vysypaná že když jsme povytahli převodovku tak půlka dvouhmottý vypadla ven i s pritlacakem a kolegovi padla na nohu (LOL)
Novej set spojky,po montáži na volnoběh super,bez vibrací,ticho,ale za jízdy v tahu takový nepravidelný grrrr-grrrr a docela to zavibruje do podlahy,spíš jako na straně spolujezdce
Zkoušel jsem jiný poloosy,silentbloky motoru,furt stejny,na převodovku mi to nepřipadá,fakt mě napadá jen ta rupla klikovka...nevím co jinýho by to už dělalo,on s tou vysypanou dvouhmotou jezdil celkem dlouho,je to neznaboh,fotbalista...
Díky za tip
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já měl prasklou kliku u žigula po go jak si vypl klíček motor stál :roll: asi za měsíc praskla pak ještě jeden start a KO, pak škoda 120 ta se rozletěla a motor KO, naposledy LT dvouhmota stála tehdy snad 30.000 tak jedmohmota a setrvák uletěl s kouskem kliky, šrouby OK a za setrvákem kus kliky

dej tomu mazec, něco vypochoduje nebo to klikou nebude ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

U Forda jsem to neřešil. No ale pár oplů mi s prasklou klikou taky přijelo stim ze ty vibrace to dělá už dlouho ale nebyl čas tak teď před technickou to nějak oprav ........
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nevim fakt...prolizal jsem to důkladně,projížděl a znovu zvedal snad dvanáctkrát...na nic jsem nepřišel :(
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Neverím , že kľuka. Fordy robím pár rokov a kľuka bola vždy cajk aj s ko dvojhmotou.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Budu jen rád..co mám hledat??
Díky už fakt nevím
Ten spodek je fakt kovarina...tak snad to přežila ale nevím odkud to jde :(
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Takto od pc ťažko. Skús to nahrať, alebo ...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jasný že od stolu nikdo neporadí,tahal jsem z něj ještě nějaký informace a prej to asi už dělalo i před tím než klekla ta spojka ale neřešil to...
Kontroloval jsem i řemenici,kladky, napínák...
No z prdele ještě rozdekluju rozvody ale tam není co by to dělalo asi...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Na místě když tomu naložíš a hned ubereš, tak nic ? A když to rozvališ z kopce a pak ubereš a brzdíš motorem , také nic? Ta rozlétlá dvouhmota, mohla tu skříň přes mrkev dost potrápit, pokud jsi zkoušel ty poloosy , středové ložisko , tak prdlá klika mlátí ,samozřejmě pokud je prdlá za setrvákem tak by to zase odpovídalo u toho spolujezdce.. :?
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Ford“