ceny autokelly

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono to není jen tady, ale člověk musí chápat nejen svou peněženku, ale i ostatních, ale zákazník, který je v obraze zase pozná typ mechanika. Například vakcína pro očkování psa, ta jednoduchá přijde doktora na 13 korun, a ceny jsou různé, někde 250 Kč, jinde 350 a atd.až např. 800 kč. Samozřejmě je zde i jiný pohled, například ve velikosti servisu, kdy mechán doma v garáži má menší náklady než majitel servisu postaveného na klíč a s hypotékou na hrbu. Samozřejmě zákazníkovi to je fuk, pokud jsou oba stejně kvalitní , co mu je do toho , má mu platit jeho servis? Osobně raději bych mluvil přímo s mechánem a ne v kanceláři s nějakou bábou, přijímacím technikem, který hlavně slintá, a pak ani nevědět, kdo to dělá, je lepší rovnou s mechánem, který je v obraze. Je to jako s tím očkováním, zvěrolékař na vesnici má samozřejmě menší náklady než ten v Praze, ale jde vždy o to,co je ten dotyčný zač a co umí..Moje žena kdysi jezdila se psem do Prahy k doktorovi, než tady v jižních Čechách našla machra, který rukou poznal problém.. A podle toho i platila..:)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:A ty nemáš slevu? Já měl zato, že jsi automechanik, nebo ne?
Ano slevu mám,jen mě zarazila ta maloobchodní cena za filtr oil na tsi 605kč? Kam na ty ceny choději, ? Jinak já na slevu ho mám 300 a to bych si představoval jako maloobchod. Jinak když si někdo přinese svoje díly, tak já ho jebu, když jsi si to uměl koupit, tak si to taky vyměň. Pak mi zůstane nějakej křáp na heveru, protože pán koupil filtr na zetor místo na peugeot a podobně, nene, já dělám auta abych vydělal peníze, charita sídlí jinde pane, nebo si taky v tašce přinesete maso do restaurace aby vám udělali řízek?
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

rudy5 píše:To teda není ,čo je pre neho výhodnejšie kúpi diel za 50eur predá za 100eur a ešte ma na práci alebo keď zauctuje len pracu?veľa servisov aspoň tu nechce robiť keď si chces priniesť svoj diel .
Písal o fakturácii dielu za jeho nákupnú cenu a zdvihnutí len ceny práce. Čítaj poriadne. Tj zbytočná nákladová položka potom a ešte nesieš záruku. Jasne, že musí prihodiť niečo na diel, nemôžeš účtovať diel bez zisku na ňom. Garážisti , čo robia na čierno sú mimo reálu čo ako funguje.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

A to není jen o dílech pokud to máš ofiko tak musíš mít provozovnu a na to se ti nabalujou revize povolení hospodářství s nebezpečným odpadem hasiči a celej ten ancábl musíš zaplatit a to jsi ješte nezačal opravovat tam potřebuješ další vybavení ale to je debata o ničem různé pohledy zevnitř a zvenku.Každopádně si vem svačinu a lahváče a sedni si do hospody vysvětlej ti politiku podnikání.
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Dokud lidé věděli kulový kolik ty díly opravdu stojí, ta se zas tak moc nedělo, ale dnes je situace prostě jiná, jak všichni víme.

Ale já chápu v čem je problém. Prostě nemůžete lidem říct kolik opravdu stojí vaše práce.

Uvedu příklad: rozvody na focusu 3 1,6 TDCI. Poptávka v 6 servisech a ceny se pohybovaly od 15 do 20 tkč.
Rozvodový sada INA s pumpou stojí na Cardu 2300 s rabatem a pomocným materiálem řekněme 3500 kč.
Vzhledem k dobré přístupnosti rozvodů na tomto autě, výměna vč. zkušební jízdy zabere cca 3 hodiny.
Znamená to že za hodinu práce servis požaduje 3800 až 5500 kč. A to se zákazníkovi těžko přiznává....
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Ha ha takové zákazníky by každej servis hejčkal.Už to prosím nenafukujte takové peníze za rozvody ti nezaplatěj nikde žádnej neznačkovej servis takové peníze nemůže schovat ani obhájit.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Švagr teď dával ta spojku na bxe a olej 20tis. Ja na to neměl čas, mám všeho v životě tolik že zadarmo si na to čas fakt neudělám. Ale vědět že mi za den zbyde 11tis, tak jsem oželel na sobotu děti a koupil jim za to pořádnou houpačku a trampolínu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já se vždy divím,že když je to takový vejvar, tak proč ti, co o tom takhle mluví, do toho nejdou. To by bylo peněz proti tomu dělat nějakému šéfovi vocasa jako zaměstnanec. .. Co jsem se toho naposlouchal v hospodě od expertů ve všech oborech..Ale když jsem se jich zeptal, proč do toho nejdou, tak si objednali pivo a změnili téma. Samozřejmě nejideálnější řešení je být pod peřinou a fušovat, nejlépe s matrošem z práce.. To nemá chybu, finančák má dotyčný na háku , a levnější díly se dají sehnat taky od kámoše .... :o
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Ja jsem zaměstnán a zároveň podnikám. Doby kdy jsem šel po práci dělat spojku nebo rozvody v 6 večer do 2 ráno a v 5 vstával zase do práce jsou s rodinou konečně pryč.
Tenhle systém je výhodný, přemýšlím nad tím čím dál víc jít do soukroma naplno(tři roky v jiném oboru jsem byl ale nedokážu dělat ve dvou), ale proč když jsem relativně pánem svýho času a mám po dohodě tři měsíce v roce dovolenou. Občas to teda termínově není podle mých představ ale co. Holt se přizpůsobíme.
Ty furt říkáš jak se zaměstnanci mají ,tak proč jsi podnikal a nedělal načerno jako ti který to asi závidíš?
Naposledy upravil(a) Biimbo dne 17 čer 2020, 19:12, celkem upraveno 1 x.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Asi nic neumí, on tě taky jen tak někdo nezaměstná, musíš mu vydělat násobně víc aby jsi se mu vyplatil víš jericho. Ty celej život jen kecáš a urážíš všechny okolo sebe, hrozná povaha jsi ti řeknu. Chudáci lidi okolo tebe.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady nejde o závist, tohle slovo se používá na všechno, ale jde o to, že to, co se pro někoho zdá výhodné a vejvar, v praxi je často jinak. Theoreticky mnoho věcí vypadá jinak než je. Podnikání sám na sebe má své mouchy, a není to pro každého, a ten kdo si to nevyzkoušel , není v obraze..Proto názorů může být mnoho, ale pravda je jen jedna.Pokud se člověk s tou pravdou setkal, tak má samozřejmě jiný názor a ohradí se..Přeji všem úspěch, a pravda je taková, že ten který jel na vlastní triko, a pak se nechal zaměstnat, tu pravdu zná..Je to jednoduché, a uvedu blbý příklad. Moje rudá sestra kdysi prohlásila, to je ale svinstvo, kolik má ta Navrátilová peněz..Tak jí povídám, tak si kup raketu , trénuj, stávej za kuropění a makej, pak uteč do USA, veškerou konkurenci poraž a budeš je mít taky..Hodila po mne nenávistným pohledem a šla na schůzi.. Jako šička v manufaktuře se užírala závistí nad nespravedlností světa... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“