Gyeon

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

No kouzlo toho WetCoatu je prave v tom, ze se nanasi na umyte auto po oplachu a aktivuje se tlakem vody, tun. nastrikat a oplachnout. Jinak mas postup asi ok. Pokud lestit nechces, tak to samozrejme chapu, rucne ale nikdy nedosahnes toho, co lestickou. Jinak ty spinave gumy apod. jsou proto, ze si nekdo snazi usetrit praci, standartne se vse olepuje paskou.
Ale kdyz uz se s tim budes takto delat, tak bych ten wetcoat vymenil za nejaky tuhy vosk, nebo vosk ve spreji. Ten WetCoat mi na to moc smysl nedava, ja ho pouzivam po myti spise pro posilneni a lespi suseni - odvod vody. Jinak ja mam litrovku a pokud si dobre pamatuju, tak jsem ho pouzil max 3x a je tam odhadem 400ml.
K tomu odstranovaci rzi, ano, ty veci jsou stejne, spise jde o to, aby neposkozoval plasty apod, je lepsi si precist k cemu je vhodny. Efekt to dela stejny, krvacivy.
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Nechám se inspirovať poradis tedy jaky vosk? Ale aby byl na umyem.cz abych to vzal vse odtamtud. Pokud vezmu jiný vosk tak je mi naprd ten ručník ne? Když to nebude odvádět tolik vody tak to bude hned mokrý....
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Glisten kup... A ručník taky. V pohodě se sušícím ručníkem vysušíš celé auto a nebudeš na něm mít pak vodní spot...
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

auto finese asi myslíš...Na kolik aut da ten pullitr? Musí se to prý dělat jednou za 5 týdnů to je tak 10x za rok😃

Celkove proc bych chtěl zainvestovat do kosmetiky tak proto aby se ta zkurvena pryskyřice "nezapekala" do laku když to prezenu a aby byl lak lesklý a vypadal svěže i po 20 letech které bude mít příští rok....tak snad toho docilim. Nechci tak slouzit autu myslím že do něj investuji dost tak snad mi to po tomto kroku vrátí 😃
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Ano, AutoFinesse. Tak záleží na tom, jak moc s tím budeš plácat. Já ho používám nejen na svoje auta ale i na auta co leštím / udržuji a když s tím neplácám zbytečně, tak to těch 20 aut s přehledem dá. Na menší díly jako jsou blatníky a dveře stačí 2x zlehka šplíchnout, na střechy a kapoty 3x - 4x. V kombinaci s Tripplem tvoří dobrou ochranu za dobré peníze. A pro začátečníka jsou tyto přípravky myslím ideální. Opravdu snadno se s tím pracuje. Ale samozřejmě, základem je kvalitní a čisté mikrovlákno...

Co se týče pryskyřice, tak na tu jsem viděl někde nějaký odstaňovač, ale už nevím jak se jmenuje. Myslím, že i Oblitarate od AF který je na asfalt by na toto mohl dobře fungovat...

Tripple změní neudržovaný lak k nepoznání... Občas ho používám i v kombinaci s orbitální leštičkou.
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Tak to jsem rad ze az na tolik aut... čekal jsem ze napíšeš tak na 5 aut a byl bych spokojen.😃
Kolik těch utěrek bude asi potřeba na tu celkovou údržbu?
TakŽe mám asi zapomenout na ty mikrovlákna z obchodu za 50 Kč a radši pořídit víc tech za 100 Kč od Gyeonu? Prat to v tom jelenu normalne v pračce na 30?Děkuji za odpovědi a vás čas.Obrázek
Toto tedy nekupovat?nebo by stačilo na odstranění asfaltu a poletave rzi?
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

tak takhle souhlasíte? Něco přidat-ubrat?Obrázek
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Mikrovlákna a sušící ručníky kupuji od WorkStuff. Cena super, kvalita super, jsou řezané laserem a nemají žádné obšití které by zbytečně škrábalo karoserii...
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Prosím Vás a jak čistíte tu mastnotu u pantu dveří ?Je na to taky něco?Nebylo by lepší zafoliovat vstupní prostor a vyvapovat na prase? Po 20 letech je to celkem dost znečištěné a zaprášené tak bych to chtěl také sundat a pak něčím namazat opět...děkuji Vám
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Já používám jakýkoliv APC (all purpose cleaner), následně to přeleštím ručně tripplem a je to jak nový :D
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Přátelé koupil jsem Gyeon PREP asi zbytečně 1 litr ...Na co se dá ještě použít když nebudu dávat keramiku? Co se jím dá ještě odmastit?
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Prepem můžeš odmastit po leštění před aplikací jakéhokoliv vosku. Vosk lépe přilne k laku.
S2 CFGB DSG
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

Taky se přidám. Dostal se ke mě Touran taková ta klasická šedá metalíza. Auto je celkem pekné ale dlouho parkovalo ve městě a lak je docela drsný. Nechci jej nijak složitě detailovat a rozleštovat. Bude stačit tenhle postup?
Dekontaminace asvalt+ rez, clay??, Auto finesse Tripple. Vosk???

Díky za rady
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Ano, dekontaminace chemicky, pak clay a nakonec leštění tím tripplem. Pak je na tobě jestli přes to natáhneš nějaký tuhý vosk, případně vosk ve spreji. Neudržované auto s "drsným" lakem i tak pěkně prokoukne :-)

Co se týče toho claye... Pokud uděláš tu chemickou dekontaminaci pořádně, tak i ten Tripple dokáže spoustu kontaminace sundat (samozřejmostí je nepoužívat jen jeden pad / aplikátor).
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Zdravím Vás ...tak kosmetiku mám doma už přes měsíc,ale nedokážu zatím posoudit všechny výrobky které jsem zakoupil.
Odzkoušeno šampon BEATHE+ ....spokojenost(krásně odvádí vodu i po
1.použití, teď jsem tak auto 3 týdny
neumýval a kapičkuje to lehce i teď.)

-dekontaminace TAR,IRON...kupodivu jsem se divil že po nastříkání mi
autíčko moc nezfialovělo,tak zas tak moc
dekontaminace tam nebude...určitě to ale
clayem projedu.

-čistič na OKNA(GLASS)......pracuje to perfektně, okna pokud máte i
kvalitní utěrku tak je to radost a viditělně
to pracuje lépe než co jsem doposud
používal

- od autofinesse SPRITZ......na ošetření exteriérových plastů, krásná
vůně po žvejkách:-), po 14 dnech znatelně
čistější palubovka

mycí rukavice,ručník i utěrky od GYEON ---LUXUS

Ostatní výrobky zatím díky počasí nedokážu odzkoušet...

Nevíte zda-li se na myčkách dá pronajmout třeba na půl dne wapku včetně střechy ať na mě nesvítí a neprší? Třeba je to hovadina ale u nás je nejbližší myčka tak 40 km od nás tak nemám zkušenosti..Díky za rady
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“