při brždění se klepe motor

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Wenca Diesel
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 01 bře 2010, 23:23

Příspěvek od Wenca Diesel »

Zdravím pánové, vrátím zpět tohle starší téma.. už jste přišli na to kde je problém? Mám ten samý a dokonce u dvou aut! Vibrace motoru při dojíždění (zastavování s vyřazením a bez vyšláplé spojky - se spojkou to nedělá). Jedná se ale v obou případech o OCT 2 s dvoulitrem BMM :-/
Věděl byste někdo??
Fabia RS sedan 147 kw, 450 Nm, cervena raketa :-)
Audi A8 3.0 tdi 200 kw, 550 Nm
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

je to kombinace horšího setrváku a špatnýho (výrobní vada) softu v řj motoru
Wenca Diesel
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 01 bře 2010, 23:23

Příspěvek od Wenca Diesel »

Aha nečekal bych 2 závady najednou :o u jednoho auta se dělal mezitím i chip motoru a vibrace se nezměnily.. myslíš že kdyby to bylo částečně v softu tak chip by to nezlepšil (nebo nezhoršil) ? A začít teda asi setrvákem což?
Fabia RS sedan 147 kw, 450 Nm, cervena raketa :-)
Audi A8 3.0 tdi 200 kw, 550 Nm
Exon
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2017, 19:46

Passat b5 1.9tdi 81kw AVG

Příspěvek od Exon »

Zdravím trápí mě stejný problém při brždění se změní chod motoru a začne vibrovat při puštění brzdy je chod normální. Je tam kompletní spojková sada se setrvákem nová. Takže nejspíš chyba softwerová. Ví někdo jak problém vyřešit nebo čím jiným by to mohlo být? Umí případně soft někdo přehrát aby to nedělalo? Díky
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

nízká volnoběžná dávka to taky dělávala
Exon
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2017, 19:46

Příspěvek od Exon »

Tak sem zvedl dávku na 4.6mg bylo tam 3.6 mg a už to nedělá ale mám zvýšenou spotřebu. 7l/100 jestě mám jednoho passta stejnž motor akorát sedan a tam mám 5.5l Napadá vás čím by to mohlo být? Případně kolik tam má být nastaveno? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“