GOLF TDI 96KW zvuky podivínské při řazení

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Onky
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2007, 19:27

GOLF TDI 96KW zvuky podivínské při řazení

Příspěvek od Onky »

AHOJTE všichni, AHOJTE VWGRUPO,

mám problém pročel jsem toho uz moc a moc ale odpověď stále nemám. U GOlfa TDI PD 96KW 6rychlostni prevodovka mi pri razeni cosi vydava divne zvuky Hlavne tedy je to slyset pri razeni z 2-3 3-4 ve vyssich otackach jak rychle pustim plyn ozve se kratce zvuk jako kdyz se cosi dotaci zvuk je charakteru suchy jako kdyz neco trosku dře jako (desticky o kotouc ) Nazory jsou ruzne od Loziska Spojky po Volnobezku alternatoru po Dotaceni Turba...??? Muzete prosim poradit co myslite?
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Volnoběžka altíku je dost slyšet.

Zkus si na chvilku shodit řemen a poznáš, jestli se to ztratí nebo nee.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

a co když to zkusíš bez přeřazení, jen zvýšíš otáčky a pak pustíš plyn, dělá to taky? a zkusil bych při seplé a vyplé spojce
Onky
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2007, 19:27

Příspěvek od Onky »

no zkousel jsem to i na neutral Slapat na plyn ale tam je to zda se hodne tichy neni to slyset a jestli jo tak fakt jen lehce ale pravda ze jsem stal mozna skusit za jizdy a bez razeni jen pres spojku...Zkousel jsem i se seslapnutym pedalem spojky a bez ale zda se ze zadny rozdil Jinak jeste jsem zkousel a udela to i z 3-4 na tom nezalezi ale chce to otacky okolo 2000 a rychle pustit plyn Pokus se pusti plynule neni to pak skoro slyset

No a dalsi vec je co se mi ted stalo ze rano pri ne uplne zahratym motoru jsem dal do otacek 3000 a spadlo turbo do (zrejme) nouzoveho rezimu Chcipnul jsem to pak nastartoval a vse ok
Onky
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2007, 19:27

Příspěvek od Onky »

tak a je to Zavada odstranena Turbo bylo zanesene pekne lopatky chodili na 50% takze jsme to jen rozpustili a ocistili a uz to chodi jako drak Na Vagu od 3000ot -4000ot- pekne stejne tlaky ( pozadovany a skutecny)
Onky
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2007, 19:27

turbo 96kw nouzak

Příspěvek od Onky »

AHoj Všem,

tak a je to tu zpatky vycisteni turba tedy docasne... Prosim vas o radu zase se ozivaji zvuky turba a pada to pri asi 3000ot a mirnem kopci do nouzaku a co vic olej kape z IC (intercooleru) takze co s tim? :-) Ten olej znamena ze tubo je kaput? Pomuze jeste znovu ho vycistit nebo to nema smysl a bude hazet olej do IC stejne! Jinak to nijak nekouri ani nic jineho vse ok! Pripadne prosim nekdo tu nabizel repasovany turba ale nemuzu najit kdo?... Diky ahoj
Sifon
Přispěvovatel
Příspěvky: 648
Registrován: 01 úno 2007, 10:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sifon »

Ten olej moze byt kludne z odvetrania veka ventilov to je uplne normalne pokial tam mas vrstvicku oleja...Ak chces turbo napis Andremu...tu mas link alebo mu napis SZ http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... &start=180
Kolotoč TUNING
Onky
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2007, 19:27

Příspěvek od Onky »

diky diky
Moriarti
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 05 črc 2008, 22:25
Bydliště: Kladensko

zvuky při řazení

Příspěvek od Moriarti »

Zdar všichni, zdar Onky

Dotázek..... Podařilo se ti problém vyřešit?
Mám obdobnou situaci. Při přeřazování se na okamžik ozve zvuk (jako šroub roztočený v plechovce od piva :) ).
Zatím mi to ale dělá jen za studena, po zahřátí už není slyšet nic. A do nouzáku mi to taky ještě nepadá. Zatím.
Na co se můžu připravit a čemu můžu předejít? (wallbash) :)
T613 V8 > R5 1.4 > Š.Felicia MPi > Š.Octavia Combi ASV
Uživatelský avatar
Peete
Aktivista
Příspěvky: 4421
Registrován: 21 led 2007, 14:33
Odpovědi: 1
Bydliště: Brno

Re: zvuky při řazení

Příspěvek od Peete »

Moriarti píše:Zdar všichni, zdar Onky

Dotázek..... Podařilo se ti problém vyřešit?
Mám obdobnou situaci. Při přeřazování se na okamžik ozve zvuk (jako šroub roztočený v plechovce od piva :) ).
Zatím mi to ale dělá jen za studena, po zahřátí už není slyšet nic. A do nouzáku mi to taky ještě nepadá. Zatím.
Na co se můžu připravit a čemu můžu předejít? (wallbash) :)
asi bych to zacal resit co nejdriv
Nissan Primera SW 1,9 DCi
Moriarti
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 05 črc 2008, 22:25
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od Moriarti »

To je mi tak nějak jasné, :) jen na co se zaměřit,
jestli to opravdu bylo to turbo....
T613 V8 > R5 1.4 > Š.Felicia MPi > Š.Octavia Combi ASV
jarda_
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2017, 20:55

Re: zvuky při řazení

Příspěvek od jarda_ »

Moriarti píše:Zdar všichni, zdar Onky

Dotázek..... Podařilo se ti problém vyřešit?
Mám obdobnou situaci. Při přeřazování se na okamžik ozve zvuk (jako šroub roztočený v plechovce od piva :) ).
Zatím mi to ale dělá jen za studena, po zahřátí už není slyšet nic. A do nouzáku mi to taky ještě nepadá. Zatím.
Na co se můžu připravit a čemu můžu předejít? (wallbash) :)
Ahoj, mohu se zeptat, jestli a jak se Ti to podarilo vyresit, cim to bylo? Pozoruji to stejne u 1.9TDi PD 6q, moc diky. (presne jak jsi napsal, jako toceni sroubu v plechovce od piva :) )
Turbo do nouzaku nepada, jen pri vetsim zaberu je slyset lehke piskani, nevim, jestli to teda vubec souvisi s turbem nebo mam strach z toho 6q, ale je fakt, ze kdyz to je bez zateze, tak ze to pri vyslapnuti spojky neudela.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“