Montáž použitého tažného zařízení

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Montáž použitého tažného zařízení

Příspěvek od Tomas.cz »

Dotaz,

použité tažné zařízení demontované z vozidla dovezeného na díly z Anglie, je to originální díl výrobce automobilu, se štítkem kde jsou váhy apod. dokonce jsem na konstrukci našel ještě objednací číslo dílu výrobce vozida.

Jak je to se zápisem do technického průkazu? Pán si to představuje poměrně jednoduše, ale mě se zdá, že to tak jednoduché nebude :).
Někde jsem vyčetl, že chtěl úřad kromě t.p. vozidla z kterého se tažné bralo i nějaké potvzení o demontování tažného a výmazu tažného z onoho t.p.

Mě někdo zkušenost, díky.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ke každemu ťažnemu je typový list ktorý sa potvrduje u montáže pre dopravný inšpektorát na zápis so TP. Ked sa stratí a su čitatelne udaje ze štítku je možnost požadat vyrobcu ťažneho o vystavenie noveho typoveho listu takže takto sa to dá z jedneho auta na druhe
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Pokud má tažné štítek musí se 2x na STK. Poprvé pro potvrzení že je to ok pak na úřad zapsat do TP. A znova na STK. Alespoň tak jsem to měl já ale dával jsem tažné před STK.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8925
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Bez Typ listu a bez TP u nás zapsat nejde. ( jiný kraj jiný mrav úředník je king) takže pokud auto nebylo registrováno v ČR je od nej TP vozidlo je určeno na ND a je to naprosto shodné vozidlo tak mi to zapíšou bezproblémů. Pokud mám typový list je to nejlepší. Pokud je to český techničak musí na STK i to auto ze kterého je to TZ zdemontované aby se v jednom zrušilo v druhem zapsalo.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Lepšie je podľa si dať namontovať nové ťažné zariadenie ako v tejto byrokracii behať po úradoch od dverí k dverám
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

rudy5 píše:Lepšie je podľa si dať namontovať nové ťažné zariadenie ako v tejto byrokracii behať po úradoch od dverí k dverám
S tím naprosto souhlasím ;) , ale víš jak, stálo litr včetně elektroinstalace :)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

burton.b22 píše:Pokud má tažné štítek musí se 2x na STK. Poprvé pro potvrzení že je to ok pak na úřad zapsat do TP. A znova na STK. Alespoň tak jsem to měl já ale dával jsem tažné před STK.
Můžeš to trošku rozvinout? Jak jsem psal, štítek na něm je, ale jinak žádný jiný doklad.
Na těch stk jsi byl v jakém sledu, trošku nechápu to znova na STK po zápisu do TP.

Díky
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

nemusí toto schvalovat na stk technik typu K, když není typovej list?
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Tomas.cz píše:
burton.b22 píše:Pokud má tažné štítek musí se 2x na STK. Poprvé pro potvrzení že je to ok pak na úřad zapsat do TP. A znova na STK. Alespoň tak jsem to měl já ale dával jsem tažné před STK.
Můžeš to trošku rozvinout? Jak jsem psal, štítek na něm je, ale jinak žádný jiný doklad.
Na těch stk jsi byl v jakém sledu, trošku nechápu to znova na STK po zápisu do TP.

Díky
Auto bylo bez STK. První návštěva: kvůli tažnému které nebylo zapsáno v TP jsem dostal STK na 30 dní. Pak na úřad zapsat tažné do TP a pak znova na STK pro technickou na 2 roky.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Protože je součástí TK evidencka. Což znamená, že pokud předtím na autě tažné nebylo a při TK je, tak se neshodují realita vs. údaje v TP. Prostě máš na autě tažné, ale v TP ne. Dostaneš potvrzení o správnosti montáže a dojdeš na úřad, tam zapíšou a hned zpět na opakovací TK. Taky jsem to měl stejně s O2. Naštěstí jsem to stihl v jeden den, protože zbytečně platit opakovačku pro hovno jsem fakt nechtěl.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3459
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Já montoval je to tak 2.mesice na svou octu teda nové,ale jelikož jsem neměl potvrzený typák,tak technik typu k potvrdil montáž,protokol jsem dostal taky na 30 dnů ale v TP je platnost technické normálně dál na dva rokyl. A na žádnou opakovačku jsem nebyl. Protokol si nechali na úřadě při zapsání tažného do TP.
Znamená to podle toho co tu píšete že nemám platnou STK ikdyž v TP je normálně platná až do tuším 6/2021?
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Nene, já dělal tažný a sfoukl jsem to rovnou s TK. Abych tam nemusel dvakrát
Ty jsi byl nechat jenom ověřit, zda je montáž železa a el. instalace v pořádku. Ty jsi TK nedělal TK, čímž nebyla evidencka. Tam jde o to, že mi dělali TK a tažný najednou.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kluci teď to řeším na Focus I, borec si sám sehnal starší tažný který si sám namontoval, po mě chtěl eletriku a pak to nějak zlegalizovat...nevím že jsem na to kývnul...
tažné je origo ford, štítek pěkný, čitelný
Co je teda potřeba pro to udělat ? Nejlíp krok po kroku
Díky
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

V první řadě musí sehnat TP auta, na kterém to bylo instalované a ze kterého to bylo odmontované. Tím ho zamestnáš dostatečně :D Až s tím přijde, tak bych zavolal na STK, kam pojedeš. Ať řeknou vše, co je k tomu nutné. Lepší, když si to zjistíš sám, když jsi tento super kšeft vzal. Protože tlumočení od lidí bývá velice často zkreslené a pak někam jedeš úplně zbytečně.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni- ... ukazu-vozi

https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokum ... lang=cs-CZ

B) TZ demontované z jiného vozidla
Princip je obdobný jako u nového TZ. TZ lze do TP vozidla zapsat pouze na základě potvrzení obou zmiňovaných částí (garance shodnosti + potvrzení montáže). Shodnost TZ a jeho určení na dané vozidlo lze potvrdit následovně:

- TP vozidla, ze kterého bylo demontováno (pokud je toto vozidlo stále v provozu, je nutné TZ před zápisem do dalšího TP zrušit!)

+ potvrzení odborné montáže a stavu TZ ve zkušební stanici v rozsahu pravidelné technické prohlídky

C) TZ provozované, ke kterému nejsou doklady
Princip opět obdobný - TZ lze do TP vozidla zapsat pouze na základě potvrzení obou zmiňovaných částí (garance shodnosti + potvrzení montáže). Shodnost TZ a jeho určení na dané vozidlo lze potvrdit následovně:

- vyjádřením výrobce TZ

- identifikace TZ v pověřené zkušebně nebo dle údajů z archívu pověřené zkušebny

+ potvrzení odborné montáže a stavu TZ ve zkušební stanici v rozsahu pravidelné technické prohlídky
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“