Emisna - nevyhovuje

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Marek77 píše:Tak hurá!!!
marku jaké hurá, jednou za dva roky tě zbuzerujou že motor splnuje ale na konci výfuku nesplnuje nebo technik splnovat nechce, protože kde se do cesty postaví státní aparát chce peníze

jedeš na ukrajinu a 50 centů polda padesát celník a 50 u závory, jedeš do turecka a 5 e bakšiš když nevíš jedeš do prdele

s emisema by se mohli učit v řecku tam otevřeš u silnice okno a skapeš ani komár neletí a v nizození tam je stka jakože auto má kola a značku jede, poláci a motorky má dvě kola jede svítí v česku a sk stebe dělají debila (LOL)
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Upřímně, ze mě nikdy nikdo na žádné STK debila nedělal. Vždy ke mně byli velmi slušní, vždy jsem prošel bez problémů. A to jsem měl auta s nájezdem daleko přes 300 tisíc.

Je to o péči a servisu. Teoreticky musí katalyzátor vydržet celou životnost auta. Nijak se neopotřebovává. Poškodit ho, nebo snížit jeho životnost může jen špatné palivo nebo zanedbaný servis.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
stanomx
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 úno 2015, 20:04

Příspěvek od stanomx »

aky kat davate na 1,6 75kW?
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

kup euro 3 UNI do 100e kupiš ja som bral s gafy na bmw 316i rok 2000 a pomohlo ( Euro 3 do 2200ccm za cca 95€)
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Marku o sevisi to neni. Uz mam na dielni analyzator vyfukovych plynu a pred STK to meram aj mechanici ze mesta ke mne jazdia s autama ci ma zmysel ist na emisnu kontrolu. Co mozu povidat tak s prehledem prechadza francuzky benzin PSA a Renault a este s velku rezervu.Nekdo ma treba stare pezoty a rencky na ryby na auta sa sere su na dojeti a emisnu to ma na jednicku resi sa tak netesny vyfuk. Na co kazdy benzin dojede su uhlovodiky na volnobeh aj stare nisany a hondy.Francuzi to maju vetsinu k nule ;)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Marek77 píše:Upřímně, ze mě nikdy nikdo na žádné STK debila nedělal. Vždy ke mně byli velmi slušní, vždy jsem prošel bez problémů. A to jsem měl auta s nájezdem daleko přes 300 tisíc.

Je to o péči a servisu. Teoreticky musí katalyzátor vydržet celou životnost auta. Nijak se neopotřebovává. Poškodit ho, nebo snížit jeho životnost může jen špatné palivo nebo zanedbaný servis.
Marku jsi šťastný člověk, kdysi tvrdili odborníci, že klasický kat má životnost tak 80-100000km , samozřejmě doba postoupila, vstřikování se zjemnilo, ale problémy cívek jsou pořád, stačí kousek na 3 válce, popřípadě jiná závada a je po katu..Pokud jsi s benzinem najel přes 300000km, a kat je O.K. tak teda blahopřeji...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Ted mam zrovna na dilne na vetsi udrzbu Porsche 928, r.v. 1981, najeto 180tis mil a katalyzator jak prave vyrobeny, mel sem venku vyfuk, ktery za ty leta zderavel. Vyroba katu 1981, jeste tedy puvodni.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Velmi zajímavá zkušenost a je vidět, že kvalita tehdy byla . Kdysi jsem okukoval tuhle osmičku v bazaru za socíku a tehdejší cena 200000Kčs mi nepřipadala velká, bohužel to bylo na S.O. A tohle tehdy opravit byl ekonomický nesmysl.. :)
nepropadat panice...
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

Ahojte ,pozdravujem miestnych EK Guru osviežim to tu dnes neprejdena dalšia EK na mojej 28ročnej kocapke BMW 5er 6val. benzin, auto som kupil a jazdilo na 4-5 valcov skr prebijace indučky pomenilo sa to išlo na EK/TK na tu emisku som moc nevsadzal lebo som vedel že to bolo dlho bez udržby..problem je vysoka hodnota lambda vobec nešla pod 1 stale v červenom poli a vysoke otačky tiež stale v červenom poli ..Ja tam vidim vysoki podiel kyslika(vyfuk na spojoch nefuči ale rado praskali liatinove svody tie som neomrkol :/ pridavam protokol DAkujem Vam za usmernenie riešenia zavadyObrázek
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Mas dieravý vyfuk vela kyslíku a tým padem nevychadza lamda dalsia vec budu uhlovodíky na tom vela starých aut pohorí
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

ROMEK píše:Mas dieravý vyfuk vela kyslíku a tým padem nevychadza lamda dalsia vec budu uhlovodíky na tom vela starých aut pohorí
Dakujem ti tajne som dufal že prave ti napišeš pojdem do toho o vikendu :))aspon tu netesnost odstranit a dalej sa uvidi olej na netrati do spalovania spotrebu benzinu to ma priaznivu ...Ako keby bolo na Tebe menil by si kat či neni prečo menit ? mam ešte par katov s tohot modelu aut s malymi najazdmi tak viem to vymenit podstate rychlo .
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Kat nemen CO je dobre. Skontroluj či chodí lamda sonda a skontroluj ten výfuk na netesnosť.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="RAPIDmen"]Ahojt

rapidmen promin napiš kolik je na slovensku čobolákú, vláda která dělá s emisema problémy :? (wallbash) pak tu napiš kolik lidí žije v USA a v kanadě, čoboláků víc jak na slovensku a tam žádné stk ani emise nemají (wallbash)
prostě takové pičoviny vůbec neřeší , že prej evropská unie, stačí holansko tam stk na motorky není ani nebude, auta řeší ležerně, vozík za auto se neeviduje, stka na lodě taky nejsou tady v česku musíš dělat papíry a tam to řídí malé děti

je to normální ??? :?

nad tebou vysere tisíce letadel kerosinu a exhalace bordelu a

tebe budou jebat že máš co místo 1.0 tak 1,2 ;) to je pro mě smrtící to prostě nechápu do jaké míry bude ze mně stát dělat debila a na slovensku to je fakt extrém celé zeměkoule :roll:
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

ROMEK-Dakujem budem informovat bud tak alebo tak :). slovacek.milos- zdielam presne tieto pocity stebou ale čo už dako som si tu na SVK na tu birokraciu zvykol, že tu riešia všetko nepotrebne a velke veci sa nehybu,Mali sme tu v okoli aj Emisky čo vedeli ešte oko prižmurit dolalit to ale ti ked už maju riskovat tak EK -Vyjde 120€(podotykam len emiska) :(
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="ROMEK"]Mas dieravý vyfuk vela kyslíku

romane a ted tu napiš co nám tek kyslík udělá ;) ten nás ududí a tam to začíná, motor je v pořádku a :? si piči ;)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“