Tdci 96kw - při brzdění motorem auto chcípne

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Tdci 96kw - při brzdění motorem auto chcípne

Příspěvek od macman »

Zdravím, jedná se mi sice o Jaguara x-type, ale technika je shodná s Mondeem mk3 2.0TDCI 96kW.. Jsem momentálně v Chorvatsku a tak nějak bych potřeboval tušit kde je zakopaný pes, než vyrazim s autem domů.

Poprvé se mi závada objevila 10 km za Rakouskyma hranicema, kde jsem prijizdel do vesnice, brzdil motorem a když jsem chtěl přidat, tak auto nereagovalo na plyn... po vymacknuti spojky se motor zastavil.. mam sebou diagnostiku a motor bez závad...

Pak cela cesta pres rakousko a slovinsko byla bez problémů, ale jakmile jsem v Chorvatsku sjížděl z hor, závada se začala opět objevovat... Stejný scénář, brzdim motorem a když chci přidat tak autonereaguje.. musim zastavit a znovu nastartovat...

Zkusil jsem sjet kopec na neutral a taky to chciplo.. ale ani jednou se problém neobjevil, když jsem jel na tenpomat..

Nesetkal jste se někdo se stejnou zavadou?
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Příspěvek od macman »

Dneska jsem to byl projet a zavada se zhorsila... chcipne to skoro pokazde kdyz pustim plynovy pedal a auto cukne.. zaroven mi to zhasli, kdyz jsem vymetl diru... pokud na zpatecku se pokusím rozjet svižněji taky zhasne.. nekdy, kdyz ho nastartuju, tak jde jakoby na dva a klepe se...kdyz ho protocim, tak se uklidní...

Takze evidentne zavadu vyvola pohyb motoru v silentblicich, ktery vznika pri brzdeni a couvani...

V zavadach se konečně neco objevilo a to čidlo vačky.. zdechli by čidlo vačky motor? Ale proč by ho ovlivnil pihyb motoru?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, toto spíš vypadá na nějakou krpu v kabeláži
Má to dvě jednotky motoru nebo jednu ? Na mondeu jsem jednou spravoval dráty v tom tlustém svazku před spolujezdcem, bylo to v ohybu vyhnilý
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Příspěvek od macman »

Mel jsi pravdu.. Dneska se mi už nepodařilo autem vyjet z parkoviště.. diag už hlásila čidlo kliky, překročený tlak turba, komunikaci ABS, vyhrivani lambda, deaktivace valce, vadnou izolační sponu... tak jsem odpojil svazek a hle co jsem našelObrázek
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, tak Paráda ;)
Odpovědět

Zpět na „Ford“