Peugeot antipollution system - vyřešeno

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Peugeot antipollution system - vyřešeno

Příspěvek od chosepm »

Čau...přijela 807 2.2hdi s DPF, že vyskakuje tahle hláška na displayi...motorovka mi nešla kvuli problému v Canu načíst. Když už se mi to konečně podařilo, uloženo bylo všechno možné...od tlaku turbodmychadla, po dpf. Když jsem to promazal, zbyla závada odkazující na aditivaci a v aditivaci klasicky snímač uzávěru nádrže. Takže aditiva čerpadlo nedávalo. Auto jede normálně, poslední regenerace před 320km, tlak před filtrem ok. Objednal jsem už součástku do toho snímače...řešit novej nebudu. Jen mi jde o to...mohla tahle hláška vyskakovat i z duvodu ze jednotka aditiv hlásí stále otevřenou nádrž, nebo se mam připravovat na další problém?
Naposledy upravil(a) chosepm dne 24 zář 2020, 09:56, celkem upraveno 1 x.
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ano mohla, a nedivil bych se kdyby tu bylo přicpaný DPFko
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Snímač na hrdle jsem opravil, promazal závady, projel. V tahu to spadlo do nouzaku a vyskocila závada zaneseného/děravého filtru. Hodnota protitlaku stále 0 mbar. Nejspíš v háji snímač. Dnes dorazí nový, počítám že vyřešeno. ;)
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

A jo tak to OK, dej vědět no
řešíme to občas na P807,Citroen C8 a vždycky je FAP zajebanej...
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Je to možné, i to byla varianta, nevěděl jsem tlak...já měl auto na heveru, volnoběh, závady smazané a občas na displeji stejně antipollution....proto jsem řešil to hrdlo, nic jinýho tam nebylo. Pak jsem to projel, vyskočil filtr...udělal jsem prvně venku nucenou regeneraci a pak studoval teprv ten tlak. Byl stále 0 i pod plynem. Byl tam ještě origo ten velkej snímač. Dal jsem novej, malou Hellu, hodnoty ukazuje, teď vidím že DPF je cajk 👍

Tady tedy vysypanej filtr jednotka zaručeně pozná... Je tady teda super, že je filtr a snímač tlaku hned na ráně a je rozebiratelnej...to palec hore.

Obrázek
***VAG,PSA,Renault***
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“