Zvedák na auta

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Zvedák na auta

Příspěvek od balon »

Chci se jen zeptat, jestli jste to někdo nezkoušel, nebo nemáte zkušenosti použít místo zvedáku/heveru na auta paleťák? S použitím nákých nastavců třeba... Možná je to blbost a někdo máte nějaké zkušenosti, nebo rady...
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Je to už notnou řádku let kdy jsem měl malou dílničku a v té jsem našel paleťak. Dostal jsem stejný nápad jako ty a tak jsem na něj navařil "I' profil, abych prodloužil lyžiny. A šlo to. Pod prahy dát dřevěné hranoly a zvednout. Problém byl v tom, že to nadzvedlo auto jen o kousek, takže se na tom daly měnit jen kola. Rozhodně bych si pod to nelehl. A vždy jsem zajišťoval ještě kozama. Dnes to vidím jako blbost, ale jde to a funguje to.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

No jasný, takle nějak jsem si to představoval. Akorát sem myslel, že bych si uděala různě vysoký nástavce, abych to zved co nejveš. Kozy bych dal, ty dávam dycky. Bez nich nic nedělám. Už právě delší dobu něco vymejšlim a teď když jsem měnil zadní pružiny s tlumičema, tak sem si řikal, že tu myšlenku zkusim dotáhnout. Přece jen zvedat jednu stranu, a pak s heverem na druhou je zbytečně na dlouho.
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Takovej zvedák neni marnej, ale starší paleťák vyjde levnějš. Nebo co jsem v rychlosti koukal
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jarda S. píše:to už možná raději DDR zvedák https://stroje.hyperinzerce.cz/zvedaky/ ... -poptavka/
Je dobrej, já na něm dělal , bohužel jen na něco, ale proti hevírku a kozičkám , což mám po letech v malíku, je to skok obrovský.. :D
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jarda S. píše:to už možná raději DDR zvedák https://stroje.hyperinzerce.cz/zvedaky/ ... -poptavka/
No jo ale za skoro 606 milionů korun si můžeš postavit a vybavit luxusní dílnu. (LOL)
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“