Vytápění olejovým topidlem

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Vytápění olejovým topidlem

Příspěvek od roman1648 »

Kluci nemáte někdo zkušenost s něčím takovýmto ??

https://www.trotec24.cz/stroje/vytapeni ... gK0mfD_BwE

Jde mi o to rychle vytopit prostor řekněme 80m3 ( lakovací box,no ne box ale prostor pro lakování )
Podle obrázku to nemá výstup spalin ven do komína,nesmrdí to nějak extremně ?? Samozřejmě záleží čím se topí že...
Další otázka - Kde koupit LTO?? Někde jsem našel že to stojí snad 9 korun litr ale nevím kde to prodávají,topení naftou by vyšlo dost draho a navíc to bude smrdět se obávám..
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

nějaký typ klasickýho "bufíku" jen z dnešní doby. My topíme topením z autobusu.

za mne to bude vířit prach
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Prach bych teď neřešil, jde mi hlavně o kytovani, hrbatec atd
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

romane ja mam spatnu skusenosť s týmato teplovzdusnýmy delama. Kedysi sem chodil robit do jednej firmy s autodopravu mali halu na 2autobuse a vytápali to takymto delem na propan butan. Neskutečne to žralo kyslík vnutri hali až ťa začla bolet hlava ked si išel ven tak si dostal kyslíkovu facku. To je určene nekde kde sa asi preventivne luftuje nejaký sklad atd alebo možno to spravit tak aby to tahalo vzduch zvenku
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

Mám 20kW...

Tohle je jiná liga oproti PB topidlům, u nich je dost vlhka...

A teď k tomu naftovýmu, jede to jak na naftu tak na lto, lto nemám tak jedu na naftu, dnes už to používám vyjímečně na rychlé vyhřátí dílny když jsem zapomněl přidat si na radiátoru...

Samozřejmě to víří prach a je to hlučný ale dělat se u toho dá, nějakej kyslík to sežere taky ale dá se v běžný dílně s tím být celý den, když přijdeš z venku je ta nafta trošku cítit.

Nejlepší je to roztopit venku, při startu zakouří, sice málo ale proč to čuchat.

Co mám info od známého co to měl v dílně sklenářství tak tam to bylo nepoužitelný protože jim to mastilo okna a nefungovali jim pak přísavky na sklo. Já v běžný dílně žádný problém nezaznamenal.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ideální by bylo nějak vyřešit prisavani vzduchu z venku stejně tak jako odvod spalin prostě ven pak by to asi bylo v pohodě ne
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

sání by problém nebyl, saje to zády, je tam malej molitanovej filtr ale výfuk u tohodle modelu řešitelnej není, ale dělají se verze s komínkem ale myslím, že jen vyšší výkon.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

OK mrknu se na to,viděl jsem právě i nějaká provedení s komínkem dovrchu ;)
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Cokoliv takovýho bez sání a výfuku ven jak píší ostatní - jen krátkodobě , nonstop několik hodin je to na otravu a ničení zdraví , tohle jsou stroje třeba proti zamrzání nebo rozmrazování když uvnitř nejsou lidi ale dělat se u toho inteligentně nedá , pamatuju za komoušů omítalo se v zimě při -15° měli zedníci z roxorů svařenej koš cca čtvrt kubíku na noc se roztopilo dřevo zasypali koksem šoupnul se do cimry a do rána to vydrželo , ale jen proto že to bývaly zimy -20 a přes den taky pod nulou , dneska to vidíš že se dělá prakticky celej rok i v lednu,únoru
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

druhá otázka je ten kravál toho hoření spolu s větrákem , dělal jsem jeden den u toho propanovýho a po 2-3 hodinách ti už zvoní v uších , dýl to nikdo poslouchat nevydržel , pouštěli jsme to jen když byla vyloženě kosa žádný pohodlný teplo , dílna byla vysoká a i z toho P-B bylo nedýchatelno
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, hele, ještě jedna možnost je mít to venku a jen dírou přes zeď by to do místnosti funělo horkej vzduch...to by šlo ne?? Nebo i v tom vzduchu co to funí je obsah spalin ? pokud ano je to o ničem a upouštím od toho...
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

ještě jednou opakuju, tohle nelze srovnávat s PB, tam je to skutečně znát, že to ten kyslík žere...

Tohle mě jelo v hale 8x15 třeba celej den, teď to mám jen jako nouzovku u soustruhu....

A Ano tam zpředu jak z toho fouká ten teplý vzduch, je to i se spalinama, ty s tím komínkem by to měli mít ošéfovaný...

Mimochodem as před 4 roky mě malovali chodbu v baráku (3 patra) a už to bylo na podzim a neschlo jim to, dole se zapnul bufik a i nájemníci si libovali jak je teplo takže ty spaliny nejsou jak z načipovanýho TDI :-)

Ideální vyzkoušet, mají to v půjčovnách stavebního vercajku a pak se rozhodnout... Mám to pomalu 25let.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ok diky za informace prubnu to
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Já má X7-1m a mám celý to topení venku, do dílny jen proseklou rouru přez zeď, takže do dílny jde JEN telpej vzduch, vše ostatní je venku. Tohle není dobrý, budeš to všechno dejchat. Dělo na PB jak píše romek to jsem taky slyšel od kamaráda, je to z toho pak blbě pokud to používaš dlouhodobě a tohle bude asi obdobný problém
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Nemáš lepšie teplovzdušne kúrenie ako sa dáva do karavánu krúti to celkom fajn a zadný smrad nič jednotka dáš kde.chceš a iba rúru dovnútra aj spat pri tom.môžeš
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“