Mazda 2 1.4 MCD slaby vykon, start po dnovej pauze na 2 poku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Martin144
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 říj 2020, 12:55
Bydliště: Martin

Mazda 2 1.4 MCD slaby vykon, start po dnovej pauze na 2 poku

Příspěvek od Martin144 »

Pozdravujem odbornikov na diesel,
Ospravedlnujem sa ak sa nieco podobne riesilo, som tu novy a co som pozeral forum tak popis tohto problemu som nenasiel.
Je to nas prvy diesel, no uz pri skusani auta sa mi zdalo lenive a slabe, no neznaly som sa nechal presvedcit ze to je len 1.4 50kW a nemam cakat zazraky, ale nase povodne auto Citroen c1 benzin 1.0 bez turba bol oproti tomuto raketa.
Popisem strucne, auto planujeme pouzivat a historia nejasna tak sme vymenili a opravili nasledovne (odpisujem to aj z vypisu servisu tak ak je nieco blbo/nejasno kludne napiste)
Najazd to ma okolo 185 000 km, rok vyroby 2008
- vymenene rozvody komplet s kladkami vratane vodnej pumpy
- nova remenica kluky
- vymenene medene tesnenia pod vstrekovacmi (bol bordel okolo povodnych a prefukovali)
- vymenene tesnenie na viku ventilov
- tryska na 3 valci robila problemy (tak precistena ultrazvukom) ostane neboli kontrolovane
- novy palivovy, vzduchovy, pelovy filter.
- kontrola turba , velka vola a len 40% vykonu
No cela tato najnutnejsia udrzba motora vysla na par stoviek EUR ( cca 800 ale menili aj brzdovku, kintrolovali napravy, nova chladiaca...), ale auto stale rovnake.
Chyba mu dynamika.

Ist ide aj vytocit motor do vyssich otacok cca 4000 bez trhania plynulo, ale jazdime tak ako na benzine t.j skor vyssie otacky aby sa to nejak hybalo a plyn podlaha a otacky pri zatazi stupaju pomaly.

Na volnobehu ide pekne bez kolisania otacok a auto nedymi.

Mechanik povedal ze asi podpaleny ventil lebo do sania pocut take tmene (tu, tu, tu, .. a ze to nema byt pocut aj odpojil hadicu aby som to pocul).a ze ked nema silu tak treba odmerat tlaky na valcoch dat dolu a skontrolovat hlavu cize dalsich cca 500 EUR a viac za opravu, no to uz do 12 rocneho auta asi nema zmysel davat a skor pozriet po com sa taketo motory predavaju pouzivane cele....
A to este plus repasovanev turbo cca 300 EUR.

Vraj tieto diesely su PSA produkcia a su aj vo Fordoch ako 1.4 TDCI

Chodi na tom manzelka a ked auto den stoji chyti az na druhy pokus, baterka je nova a zhavice kontrolovane OK. Potom su uz starty vzdy na prvy sup.

Neviem ci to ma zmysel riesit a hladat chybu vrazat do toho a ci ozaj nevymenit motor a je mi jasne ze z tohto popisu mi nespravite diagnostiku, ale za kazdy tip co to moze sposobovat alebo nasmerovanie na ludi co sa v tom ozaj vyznaju a neskusaju a mozno to a mozno hento a sumy za opravy stupaju by mi pomohlo.

Dakujem.

Martin
Martin144
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 říj 2020, 12:55
Bydliště: Martin

Příspěvek od Martin144 »

Tak poriesene. Nasiel.som inzerat s burackou r.v. 2012 (dovoz Svajciar tak km by mali sediet) 69 xxx km.
Prehodili mi sikovni chlapci motor vratane turba, startera a alternatoru a ked to bolo dolu aj spojku. Vstrekovace uz predali tak pouzili tie zo stareho motoru vsak boli kontrolovane a problematicka tryska cistena ultrazvukom, nove medene podlozky aby vsyreky neprefukovali, novy olej Shell diesel 5w 30+filter a auto ide ako nove, pekny tah a motor si pradie bez pazvukov.
Ked manzelka nasadla a pridala vravi tak toto je ina parada :)
No tak nakoniec nas prvy diesel tesi a uz planujeme vylety :) nech sa vyuzije priazniva spotreba;)
Martin144
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 říj 2020, 12:55
Bydliště: Martin

Příspěvek od Martin144 »

Uz len doplnim stary motor nemal tah, lebo fucal cez ventily, ktore uz nacali aj vacku + turbo malo velku volu.
Ked budete pocut z diesel motora na volnobehu pri otvorenej kapote tlmene basove buchanie (ako ked hra bass reprak tu, tu, tu....) neberte to caka vas hned oprava ...tolko moj laicky postreh :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To se celkem divím někdo to musel prostě ucourat nebo to mělo najeto 3x tolik protože ty 1.4hdi co k nám jezdí jsou celkem bezproblémový vesměs najeto 250-300+
Martin144
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 říj 2020, 12:55
Bydliště: Martin

Příspěvek od Martin144 »

Moze byt ze strocene, alebo na to kaslal. Je to dovoz Taliansko. Mechanik po otvoreni stareho motora konstatoval ze to muselo behat nejaky cas skoro bez oleja.
Ved preto sme vybralintento 1.4 tdci, ludia pisu ze pri normalnej udrzbe su to trvalky, tak nech mu to teraz vydrzi...postarame sa minimalne s olejom, filtrami a preventivnym aditivom.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jasný, olej max 15tis.km nebo jednou za rok, občas tomu dát pořádně karate a nebude problém
Martin144
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 říj 2020, 12:55
Bydliště: Martin

Příspěvek od Martin144 »

Jasne (olej som uz nalepil na dvere ze po 10 000 radsej kedze vacsinou je rozvoz deti z dediny do mesta) & obcas si Mazdu poziciam od manzelky a trochu prevetram :) na dlhej trase pravdaze.
Odpovědět

Zpět na „Mazda“