Nesplněné sny..

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Nesplněné sny..

Příspěvek od jericho-3 »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podn ... -internetu

Když jsem byl malý klouček , slibovali nám s jistotou, že již brzy budeme v komunismu a vše bude zadarmo..
Když jsem byl už dost velký, tak nějací superoptimisté po roce 1989 tvrdili, že za 5 let doženeme Němce.., Uběhlo 30 let a pořád si mnoho lidí myslí, že nám chybí už jen kousek a položíme je na lopatky..A často kříčí, že chtějí také takové platy jako oni. Když už jim děláme ty auta..Bohužel už zase to byly jen sny. My Češi je máme prostě rádi, komedie to nám vždycky šlo..Ale ta realita nás vždy doběhne.. :?
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Vyber si jiný zdroj informací, úhel pohledu a budeš se cítit líp. :)

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ce ... f6b220ee8/
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jestli se nepletu Jericho, tak už jsi v důchodu, tak proč tohle řešíš.
Důchodci a státní zaměstnanci, jsou jediní v této době kdo má svůj příjem jistý a ještě se jim každý rok navyšuje.
Těžkou hlavu by si z toho měli dělat dnešní mladí, kteří řeší bytovou situaci.
Ceny nemovitostí předběhly západ a výše příjmu odpovídá východu, teď raď jak z toho ven.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Asi tak .
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

favo píše:Jestli se nepletu Jericho, tak už jsi v důchodu, tak proč tohle řešíš.
Důchodci a státní zaměstnanci, jsou jediní v této době kdo má svůj příjem jistý a ještě se jim každý rok navyšuje.
Těžkou hlavu by si z toho měli dělat dnešní mladí, kteří řeší bytovou situaci.
Ceny nemovitostí předběhly západ a výše příjmu odpovídá východu, teď raď jak z toho ven.
To je právě představa v Čechách velmi častá. Pořád mi říkali, proč to řešíš vem si prapor a jdi mávat, já jim to podepsal a mám byt, vyser se na to. A představa, že člověk v důchodu umře, a nemusí se o nic zajímat?Díky takovým pitomcům, máme na hradě to hovado a toho křiváka jako premiéra. Ty si myslíš FAVO, že 10000 důchod je zajištění na stáří?/ Já má ještě jiný příjem , nejsem nevolník státu./.To snad ne, a jistota těch zaměstnanců je jen chiméra, stačí aby se Němci naštvali a budou si Čehůni honit péra, už takhle idiot-odborář Povšík a spol. natáhli platy k výšinám, že jdou radši na Slovensko..Ale zjistil jsem jednu věc, jsme národ, který musí být veden, zlaté R-U nebo musí být kuratela..Teď jí máme pomocí dotací, až vystoupíme z EU, což mnoho poloblbů chce, a pojedeme za "své", tak tenhle stát vybydlíme už naposled a budeme škemrat, aby nám Němci nechali pár drobků.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

10000,- rozhodně není důstojný důchod, ale nic vezlém, důchod odpovídá odvodům který jsi během života platil.
Otec makal celý život jako dělník a má důchod podstatně vyšší než je 10000,- a nestěžuje si.
Matka makala jako dělnice a většinu života ztrávila v invalidním důchodu, který mimochodem stál za pěkný vyliž prdel a kdyby jí neživil otec tak by z toho invalidního důchodu nezaplatila ani inkaso, natoš nájem, ale po přepočítání na starobní důchod má taky víc jak 10000,- , takže otázka zní jestli pak jsi před důchodem dlouhá léta nepodníkal a neplatil sis jen to nezbytné minimum. To se totiž potom nemůžeš divit výši důchodu.
On to totiž stát živnostníkům dá rád vyžrat, to že si nezaplatili nic navíc.
A co se týká platů ve škodovce, to je asi jediný exces v této zemi kde se i lidem u pásu rozdávají stotisícové odměny a platy se tam pohybují kolem 50000,- Kč a odborníci z jiného odvětví jen nevěřícně kroutí hlavou jaký může dostat plat cvičená opice. No alespoň víme které podniky nám tu zvedají tu průměrnou celostátní mzdu.
Ale se škodovkou bych si hlavu nelámal ani z němců, ti totiž dělají vše proto, aby tu za pár let žádné automobilky nebyly.
Naposledy upravil(a) favo dne 07 pro 2020, 15:59, celkem upraveno 1 x.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Tak doufám, Jericho, že jako velký charakter půjdeš tomu křivákovi, co je premiér, vrátit těch slíbených 5000 Kč navíc a poslané roušky, to si snad nemůžeš nechat pro svou potřebu? Nebo to dáš na charitu? Přece jsi státu nic moc nedal, tak nic ani zpátky nechceš, ne?
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

favo píše:10000,- rozhodně není důstojný důchod, ale nic vezlém, důchod odpovídá odvodům který jsi během života platil.
Otec makal celý život jako dělník a má důchod podstatně vyšší než je 10000,- a nestěžuje si.
Matka makala jako dělnice a většinu života ztrávila v invalidním důchodu, který mimochodem stál za pěkný vyliž prdel a kdyby jí neživil otec tak by z toho invalidního důchodu nezaplatila ani inkaso, natoš nájem, ale po přepočítání na starobní důchod má taky víc jak 10000,- , takže otázka zní jestli pak jsi před důchodem dlouhá léta nepodníkal a neplatil sis jen to nezbytné minimum. To se totiž potom nemůžeš divit výši důchodu.
On to totiž stát živnostníkům dá rád vyžrat, to že si nezaplatili nic navíc.
A co se týká platů ve škodovce, to je asi jediný exces v této zemi kde se i lidem u pásu rozdávají stotisícové odměny a platy se tam pohybují kolem 50000,- Kč a odborníci z jiného odvětví jen nevěřícně kroutí hlavou jaký může dostat plat cvičená opice. No alespoň víme které podniky nám tu zvedají tu průměrnou celostátní mzdu.
Ale se škodovkou bych si hlavu nelámal ani z němců, ti totiž dělají vše proto, aby tu za pár let žádné automobilky nebyly.
Ani nevím, zda už mi to přišlo, a to že mám jen tolik mne neirituje, to je omyl, to je pouze konstatování , protože vždy jsem přemýšlel dopředu, a mám obrovskou výhodu , že znám základní poučku , kdy rozhodující jsou náklady..Někomu nestačí 50000 kč měsíčně a kňučí, a co je největší položka? Žrádlo, když vyjímečně nakouknu do masny , nedávno jsem kupoval špek, tak čumím jako tele. My máme veškeré maso, drůbež atd. svoje, protože na rozdíl od většiny vesničanů nám práce nesmrdí, žeru si líp než Babiš a je to na něm vidět..Další položka jsou lákadla moderní doby, nové auto, nový tablet, telefon chytroušek atd. atd. Kupuji si jen to, co potřebuji, moje sebevědomí nepotřebuje doping, nemusím mít fousy a tetáž po celém těle a sedět v moderním autě, abych měl možnost využít své zbývající erekce..Samozřejmě čehůn ihned kontruje, závidíš, protože na to nemáš..Protože oni vše poměřují těmito pozlátky...A co se týče invalidního důchodu, víš, já mám v invalidním důchodu jak synovce , tak jeho ženu. A mají jedno společné, mají samé ůlevy, mladý synovec pokuřuje doma, jeho kůže měla kdysi obrnu, a pořád nadávají, že mají málo, přitom mají barák, 3 auta, ona dělá účetní a jakákoliv pokora je pro ně neznámé slovo..Já mladému říkám, co pořád knučíš, že tě bolí záda...? Myslíš, že mě ne? Měli by jste líbat prdel státu, že vás takhle dotuje..Co si vůbec myslíte? Jakákoliv vděčnost už se z lidí dávno vytratila. Nakopat většinu čehůnů doprdele a zavést příděly..Jak je možné, že Němci vytvoří dvojnásobné hodnoty než my? Já mám vlastnost, že od státu nic navíc nechci a ani za socíku jsem nechtěl, protože většinu co ten stát tehdy měl ukradl a naloupil. Už jsem toho v životě viděl dost a proto mne dnešní stav tak zklamal..Ještě že mám ty motorky.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Potom nechápu, proč se tu oháníš nedůstojným důchodem 10000,- když ti bohatě stačí.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To byl přece příklad, někdo s tímhle bydlí ve městě, nikdo mu nepomůže a on sám nemůže, děti na něj serou, to je dnes vyloučené, jsou plné starobince a prázdné vily jejich dětí.Víš co o nás nejvíc vypovídá? Jsou plné kojeňáky, klokánky, dětské domovy a čehůni řeší množírny, kde pár idiotů, kteří vždy budou s sebou vezmou i chovatele, kteří se pyšní svým chovem. Když člověk vidí záběry z dětského domova, kde jsou děti -caparti , a mezi nimi prochází doktor v bílým plášti a odstrkuje napřažené ručičky malých dětí, které chtějí pochovat, není veselo na duši.. No co mu zbývá, nedělal by nic jiného..A tlupy čehůnů slintají o tom, jak nachipovat TDI a šetří na RS. Přitom jsou lidé, kteří po dětech touží a starší ženy, které jsou ochotny a rády je vychovat doma. Stojíme za hovno. :(
nepropadat panice...
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Pyčo, ty vole co to pořád meleš..

Vždycky když omylem otevřu tyhle témata, to jsou hrozný slinty.
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

K..a ty seš spisovatel , na jedný stránce to vzít od státního zadlužování přes dětský domovy až k čipování :D :D :D :D :D :D :D s tebou musí bejt sranda , chtěl bych s tebou sedět u pátýho piva (beztak vaříš doma) :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

To by ses divil jak výkoní jsme, a jak nás EU dojí. Kdyby jsme přijali švýcarskou ústavu se švýcarskými zákony a poslali EU do prdele, tak bys viděl jak by jsme němce přeskočili raz dva.
Ale prostě s blbečkama, kteří tvrdí že bez EU se neobejdeme se nedá vést diskuze, to jsou totální idioti.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Proto taky volíš Okamuru a žereš všechny jeho sračky..To není v zákonech, ale v lidech. Dovedeš si představit, že by čehůni měli plebiscit, kde by rozhodovali , zda si zvýšit nebo snížit daně? Ti lidé jsou jiní, mají tradici a stát považují za svůj a podle toho se chovají..Čehůmi byli od války vychovávaní v neůctě ke všemu, proto samotný stát loupil, kradl . mučil a vraždil obyvatelstvo, které nevyhovovalo..Žili v diktatuře proletariátu, kdy ti největší leplové, bývalí přidavači a flákači byli ve vedení státu. Čehůny musíš neustále hlídat, aby vše nerozkradli./ té slušné , kvalitní části se omlouvám za kolektivní hodnocení/.Stát je pro ně jen dojná kráva. A to co tady tvrdíš, už je vyzkoušeno, já si také tehdy naivně myslel, že až budeme moci, "tak jim ukážeme", jací jsme pašáci když nám sundají chomouty...NE, národ který nadával na komunisty a přitom většina měla stranickou knížku v kapse a volil je na 99,9 % je v podstatě použitelný jen v mantinelech podpory od jiných..Okamura kope za Putina , protože ví, že lidé jako on zase můžou být na výsluní už jen proto, že budou dobří slouhové..On si to vyzkoušel už dvakrát, vždy našel v obou svých stranách jejich volitele -vymetené palice, které mu naskočili. Komplexáci a neůspěšní vždy podpoří toho, kdo jim tvrdí, jací jsou to pašáci. A kdybychom mohli ......a oni nás neokrádali, tak bychom všem ukázali . Tihle lidé nemají rádi zrcadlo, a když ano, tak v přítmý.. :(
P.S. tome hanksi , tak se přidej a zkus napsat svůj názor...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jericho možná je to tím, že mnozí znás mají zkušenosti i ze zahraničních firem a víme jak se pracuje tam a jak se pracuje tady, a věř, že tvrdit že němec nebo angličan je produktivnější než čech je holý nesmysl a blábol dobrý jen ktomu, aby ospravedlnili naše nízké mzdy.
Nevím jak se tato výkonost s HDP počítají, ale jedno vím jistě a to že když něčím takovým pověříš idiota, tak z toho nic dobrého nevzejde a za druhé, papír a tužka snesou všechno.
A propo Jericho je ti známo že fašisti jako první obsadili Německo ? Vraždili vlastní občany stejně jako to dělali komunisti, tak proč se tu oháníš takovýma nesmyslama.
Možná by ses měl řídit tím, co máš v podpisu.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“