Vhodné auto pro ty, co rozumí motorům a neloudají se...

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Až na tu “dobrou” dieselovou třináctistovku jim to klidně odsouhlasím.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, ta je problematická..a jde o to, zda je to tím, že se ten malý obsah utahá díky nevhodnému použití, popřípadě jako u ostatních kvůli malinkému množství oleje, nebo je to tou konstrukcí.. Já bohužel neměl tu čest třeba tu oturbenou 1,4 opravovat , tak jsem si myslel, zda už to někdo tady nedělal..Můj dobrý známý má AR s tímto motorem v záruce, takže mě k tomu asi nepustí.. :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

S doblem mám čest dnes a denně. Kdo si tohle koupí, přeji hodně štěstíí ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tak poraď, co se na tom 1,4 T sere a na co si dát pozor? Až to známému lehne, abych věděl...
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Trosku mimo ale akurát sledujem autosalón a novy jeep Sahara a rubicon majú benzínové 4.0L motory práve od alfy romeo.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jeep má běžně motory fiat...tchán má Rengade a je v tom nějakej Fiat 1.4 s turbem právě...dneska fakt nevíš co kupuješ,na druhou stranu oni snad nikdy svůj motor pořádně neměli co jsem se setkal,starej Grand měl Renault,novější pak Mercedes... :?
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

A proč by sa stým srali aby vymyšlali motor pre EU a jejich priblblu emisnu normu. Takto tam čachnu neco z europskej automobilky a maju to poriešene
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše:Jeep má běžně motory fiat...tchán má Rengade a je v tom nějakej Fiat 1.4 s turbem právě...dneska fakt nevíš co kupuješ,na druhou stranu oni snad nikdy svůj motor pořádně neměli co jsem se setkal,starej Grand měl Renault,novější pak Mercedes... :?
Oni měli svoje motory, ale pro Evropu to nebylo. Motor čtyřválec do Wranglera amík byl bezvadný, ale Evropan chce jezdit do 10 litrů maximálně. Motor Renault 2,1 TD byl do Jeepa slabý, ale -bylo to velmi žádané zboží, nafta je nafta a tenhle motor byl bezvadný, když se potkal, nic se nedělo, dali se vahadla a tradá. Ten M Benz benzin /2.4/se do Jeepu nehodí, musí se točit, aby to jelo. Paradoxně dnes je nejspolehlivější motor ve Fordu Mustang , dobrá spotřeba a levné díly. Evropa na ně nemá.,A Fiat je dobrej, o tom žádná..Bohužel ty nové Jeepy jsou také plné elektroniky, naštěstí mají ještě rozum a ten blbej tablet mají zakomponovaný v přístrojovce a ne nahoře jako mnozí pomatenci..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“