Chromování

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Chromování

Příspěvek od roman1648 »

Kluci nemáte někoho vyzkoušeného a aby to taky nestálo milion ?
Nejlíp Brno,Třebíč a okolí
díky
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Máš na mysli lesklý chrom na veterány?
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No není to veterán takže by to nemusel být vysoký lesk..kono je i něco jiného ?? (noteeth)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak je ještě tvrdochrom, oprava opotřebených hřídelí, tyček do pístnice atd. Ale to není lesk jak blesk. Já jen že kolega dělá doma pro sebe nějakou jawu a s chromováním celkem bojoval. Posílal to někam k Šumperku,tam to po roce sebral protože to nebylo hotovo a posílal to někam na slováky. A tam už to taky půl roku leží a nic. A snad nic jiného ani není kdo by nějak operativněj reagoval.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Tvrdochrom bych zkusil Jihlavan
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Neee tvrdochrom, výfuk pochromovat
Ale zjistil jsem že je to asi nerez nebo nějaká jeho odnož tak to zkusím prvně vybrousit a vyleštit
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Zkusil bych Erbos Praha, předběžně můžeš kouknout na jeho YT ale spíš na stránky na tom YT to nejde najít
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše:No není to veterán takže by to nemusel být vysoký lesk..kono je i něco jiného ?? (noteeth)
Já potřeboval nachromovat třidítka na předválečné moto, ale moc se mi do toho nechtělo, protože dnes je moda chromovat co nejvíc i to, co v továrně nedělali a podle toho to vypadá..Některé motorky byly také poniklované, tak jsem to zkusil, žádnou podpřípravu nedělali, jen nikl. Když mi to kluk přinesl, byl jsem zděšen, ale zkusil jsem vzít vodní šmirgl a pod vodou řidítka přebrousit a postupně jsen se usmíval. Dopadlo to bezvadně, žádné oslnění, ale patina jako kdysi. Nikl se musí ošetřovat, jinak zajde. A to je moje gusto, nejsem leštič a mám rád vzhled auto moto-před chvílí jsem přijel...Doporučuji.. :)
nepropadat panice...
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Mám tady galvanovnu 30 km odemě ale nikdy bych tam nic nedal. Dáš tam díly, několik měsíců se nic neděje a když si tam nasranej přijdeš protože to neni hotový, díly jsou fuč. Prostě nejsou :?
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No to bylo vždy nejhorší když se to dělalo jako fuška. Když se to dá dělat ofiko tak snad musí být alllle ta cena no.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Příspěvek od Bravomv »

Mám několik starých motorek, které jsem si renovoval nebo repasoval. Díly na chromování jsem si chystal sám, kromě nádrží, ty jsem posílal do Šumperku p. Vepřek - spokojenost, kvalita. Chromovat výfuk je samozřejmě problém, jelikož nejprve si musíš nechat stáhnout chrom v chromovně. Potom to doma brousím (musí být co, nesmí to být shnilé a zprohýbané), a to až po hrubost 800. Potom to látkovými kotouči leštím, za pomocí brusných past, až to vypadá jako bezvadně nachromované, no a teprve potom to dávám na chrom do chromovny. Ušetřil jsem tak při renovacích spoustu peněz, ale ta dřina a bordel z toho. Pokud máš výfuk slušný, ale pouze zašlý, zkus ho raději rozleštit. Asi to máš na novější motorku než mám já, jinak výfuk na veterány se často kupuje v replice, jelikož musí být ve stavu schopném chromování, což často nebývá. Jsou sice firmy, které udělají i z ruiny pěkný díl, ale stojí to balík a trvá to, různě vytahují promáčkliny, dovařují prohlubně a díry, většinou AG pájkou pro tvrdé pájení, jinak by to pak po chromování vylezlo ven.
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1094
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Pepíček píše:Mám tady galvanovnu 30 km odemě ale nikdy bych tam nic nedal. Dáš tam díly, několik měsíců se nic neděje a když si tam nasranej přijdeš protože to neni hotový, díly jsou fuč. Prostě nejsou :?
Myslíš Benešov-Černý les? Tam dal známý nachromovat díly na kývačku a ty díly prostě zmizely...
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Jo přesně tam. Vždyť to povidám. Vidíš, že nekecám :-D
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Opočno, je to 20km od HK. Název firmy nevím ale můžu zjistit. mám to 5 km od baráku. Kolega si tam nechával chromovat pařízka - řidítka, parabolu světla atd.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Pošli kontakt je to aktual
Dik
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“