Nedrží teplota vody

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Aleš Machálek
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 23 čer 2010, 15:21

Nedrží teplota vody

Příspěvek od Aleš Machálek »

Mám Audi A4 B8 avant TDI* 110KW CJCD 2014/12 - nemůžu zahřát vodu na 90' 2x termostaty (hlavní i v hadicích ) po výměně - beze změny i teplotní čidla obě po výměně. Teplota oleje podle VAG v pořádku Auto topí si myslím bez problému i nezávislé topení nemá žádný problém. Když ho zapnu,tak 90' vodu dám bez problému,ale jak se vypne okamžitě teplota vody spadne na rozmezí 70-80 a na hodnotu 90' se už nedostanu, jedině při dlouhé jízdě po dálnici,ale stejně když pak jedu pomalu městem začne zase padat...zkusil jsem dát i karton před vodní chladič a stejně beze změny. Diagnostika nepíše žádnou závadu. Zkoušel jsem všechny pomocné čerpadla i jednocestné vodní ventily - všechno v pořádku. Jediný vliv na teplotu má odpojení pomocného čerpadla , které vede do zpětného vedení výfukových plynů...když ho odpojím teplota drží 90' bez problému za všech okolností. Určitě to tak dělat nemá, minulou zimu drželo 90

Díky za každou radu
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Není teda v kopru relé, co spíná to čerpadlo? Můžou bejt přilepený kontakty.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Aleš Machálek
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 23 čer 2010, 15:21

Příspěvek od Aleš Machálek »

Tam problém nebude...spíš už přemýšlím jestli třeba EGR ventil...nic jiného nezbývá. Termostaty i čísla teploty nové a 100^ funkční- odzkoušeno
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Setkal jsem se s problémem v budících i řídící jednotce
Pokud vše funguje,nečumět na budík a jezdit :o)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“