Mytí dlažby v garáži

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Mytí dlažby v garáži

Příspěvek od tempest »

Prosím o radu, čím umýváte dlažbu v dílně/garáži. Mám tam nenasákavou dlažbu, ale i tak je tam občas skvrna od mastnoty. Drhnout každou skvrnu čističem brzd se mně nechce a jar s vodou je slabý. Díky
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Používám toto: https://www.merida.cz/6894-prostredek-n ... s-1-l.html
Na mastný to chce ale horkou vodu a dát toho do vody víc. Používám to i do ultrazvukový vany, když tam dávám vyčistit třeba hlavu z motoru. Je to silně zásaditý a bez rukavic ani ránu.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

na dlažbu len mazlave mydlo ;) nič lacnejšie a učinejšie neni
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kdysi jsem mýval z práce přípravek Formula nějakej německej na bázi louhu,dávali to do mašin s kterýma jezdili po hale,fungovalo to parádně ale kupovat to sám...bylo to celkem drahý
Mám v 5L rozprašovači namíchanej Supermafrasol , když je někde flek tak to tím stříknu,pak mám normálně mop setřu to jarovou vodou a gumovou stěrkou vyženu ven
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Arva , omyvatelná vodou dělají i eko takže není problém to vyhnat tou stěrkou nebo smetákem ven , na takový podlaze jako máš ty nebude problém to podrbat šůrovákem , mám taky v rozprašovači , na rozdíl od vodou omyvatelnýho Militu apod. funguje 100% na motorech takže nějakej flíček na zemi - je potřeba to dát do rozprašovače kvůli nějaké rozumné spotřebě - dělám s tím všechny součástky stačí malá miska , rychlý, levný a díky té vodě (kterou není od věci na to použít teplou,vřelou) ostříkám hadicí a nepotřebuju nějakej šíleně drahej mycí stůl a nebo co se mi teď před nedávnem osvědčilo čistič disků ten v rozprašovači co se prodává po benzinkách a marketech , měl jsem pekelně začerněný hadry od podvozku dálničního auta (ten černej prášek z brzd a pneumatik) nastříkám rozprašovačem trochu stříknu teplou vodou z hadice (udělá to pěnu jako nějakej saponát) vydrbu stejným šůrovákem a bunda byla vybělená jak od Sava , všechno venku na betoně takže žádnej bordel ve vaně nebo pračce a už jsem to pak ani nemusel prát žádným práškem
Uživatelský avatar
karel4
Aktivista
Příspěvky: 1306
Registrován: 07 dub 2008, 17:15
Bydliště: Nový Jičín a okolí

Příspěvek od karel4 »

Mě nejlíp funguje Milit a metr široká stěrka.
Nejdřív jen milit do rozprašovače a rozmydlit,pak jen voda a třetí kolo zase jen voda.
Nestojí to nesmysl a vydrží myju s tím i motory.


Obrázek
Naposledy upravil(a) karel4 dne 18 led 2021, 13:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
karel4
Aktivista
Příspěvky: 1306
Registrován: 07 dub 2008, 17:15
Bydliště: Nový Jičín a okolí

Příspěvek od karel4 »

Nevím proč se to odeslalo 2x.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“